(70/h) Doniesienie mojego Taty [na rowerze], piękne Maślaki Pstre zebrane w ciągu kilku minut, dłuższego grzybobrania nie było bo to wyjazd rowerowy po pięknych lasach wokół Rossoszycy ale na smaczną zupę wystarczyło, pozdrawiam wszystkich grzybiarzy
(5/h) Popołudniowy niedzielny wypad. Las bogaty w poszycie, grzybów malutko, głównie podgrzybki brunatne, pieprznik jadalny i koźlarz. To nowy teren, który odwiedziłam, niestety las mocno zarośnięty, dużo drzew liściastych.
(30/h) Las mieszany. Ogólnie sucho, tylko fragmenty wilgotniejsze. Na brzozowych pniakach pojawiły się opieńki. Ok 120 sztuk w 3 godziny. Do tego ok 40 podgrzybków, 2 stojaki szare, 2 czubajki. Ludzi bardzo dużo.
(20/h) Las duży sosnowy. W lesie wilgotno nawet kałuże można spotkać. Grzybiarzy sporo każdy coś zbiera. Dzisiaj kolejny dzień na zapoznanie nowych terenów grzybiarskich. podgrzybki brunatne po kilka większość zdrowych. Maślaki pstre pojedyncze robaczywe. Opieńki całe gromadki od małych po duże nie zbierałem. Sporo widać różnych gatunków grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Ciekawy teren leśny napewno jeszcze tu zajrzę. Dwie godziny w lesie przyjemnego spaceru. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.
(40/h) Las mieszany, sporo podgrzybka młodego jak i starszych okazów zdrowych i z lokatorami. Do koszyczka wpadło też wiele Kraśniaczków i sporej wielkości Prawusów wszystkie zdrowe:-)
(30/h) Po godzinie 10, zameldowałem się w lesie. Starodrzew jodłowy plus las mieszany z przewagą dębu. Pwardziwki 17 sztuk plus kilka robaczywych, rosnące miejscami po kilka sztuk, ciężko o większy okaz widać że zimne noce im nie służą. Sporo podgrzybka, w większości zdrowe grzyby, w różnym rozmiarze i wieku, udało mi się zebrać około 150~200 sztuk. Na obrzeżach lasu, pod sosnami, niezliczone ilości maślaków, większości zdrowa. Uzbierałem małe wiaderko wybierając tylko takie słoiczkowe, więcej nie zbierałem. Pod jodłami ciężko zrobić krok nie deptając przy okazji podgrzybka zajączka, 99% pleś......
pleśnieje, nie zbierałem. Kanie w różnym wieku, miejscowo po kilka kilkanaście sztuk, nie zbierałem. pojedyncze koźlarze babka, w większości przerośnięte, nie zbierałem. Miejscowo rydze, po kilkadziesiąt sztuk, nie zbierałem. 2 kozie brody zabrałem do domu. Sporo jest też grzybów blaszkowych typu gołąbek czy gąski na których się nie znam. W lesie słonecznie i przyjemnie, polecam spacer, tym bardziej że zdecydowanie jest jeszcze po co. Pozdrawiam 🇦🇹🇦🇹🇦🇹
(100/h) Najpierw średnio udana wyprawa w świętokrzyskie, w drodze powrotnej okolice Kluk. Było dobrze... 4 godzinki. Dużo podgrzybków - wszystkie zdrowe, kilka prawdziwków - zdrowych (2 duże i stare zostały w lesie), gąski zielone około 70% zdrowych, kilka maślaków. Do tego zatrzęsienie zajączków i sitakow, których nie zbierałam. Tak czy owak wypad udany
(20/h) Las duży sosnowy. W lesie wilgotno nawet kałuże można spotkać. Grzybiarzy sporo każdy coś nazbierał. Dzisiaj zapoznanie z nowym terenem leśnym. Borowiki szlachetne pojedyncze zdrowe. podgrzybki brunatne po kilka większość zdrowych. podgrzybki zajączki po kilka większość zdrowych. podgrzybki złotawe po kilka robaczywe. Maślaki zwyczajne po kilka większość robaczywych. Maślaki sitarze pojedyncze nie zbierałem. Koźlarzebabki po kilka większość zdrowych. Mleczaje rydze pojedyncze zdrowe. Czubajki kanie po kilka nie zbierałem. Siedzunie sosnowe pojedyncze. Gąski niekształtne po kilka
większość zdrowych. Opieńki ciemne całe gromadki nie zbierałem. Fajna miejscówka poznana napewno do niej będę zaglądać. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.
(100/h) Las mieszany młody, w lesie zaskakująco sucho, grzybiarzy sporo. Zbiór: 1 borowik 3 gąski zielonki (bardzo wyzbierane) 9 gąski niekształtne lub zmiennoblaszkowe (w lesie było znacznie więcej) 62 Mleczaj rydz (bardzo wyzbierane) 9 Koźlarz babka (duże wyrośnięte i małe) 58 Opieńka (nigdy nie wiem jak ona się nazywa - ta jadalna) 18 podgrzybki różne 21 Kanieczubajki (małe i suche - kończą się) 3 purchawki (reszta przerośnięta - kończą się) Maślaki różne w ilości nieskończonej, zebrałem tylko trochę do słoika ale raczej ku końcowi 6 mleczaj sosnowy (bardzo smaczny)
(35/h) Grzybów sporo, ale trzeba trafić na miejscówkę, były fragmenty lasu, gdzie nie było nic. Grzyby to borowik szlachetny, podgrzybek brunatny, maślak sitarz i pstry, gąska zielona i koźlarz babka. Dzień piękny, słoneczny, ludzi mało jak na piątek, czyżby pełnia zniechęciła grzybiarzy? Grzyby ciut zjedzone przez ślimaki, młodych grzybów nie za dużo.
(37/h) Dwie i pół godzinki w lesie, fajna jesienna pogoda, w lesie ciepło, może coś z tego jeszcze będzie, choć mam wrażenie, że jest zbyt sucho. 11 maślaków pstrych, 4 maślaki sitarze, 3 kanie, 76 podgrzybków. Trzeba trafić na miejsca z podgrzybkami.
(150/h) Dzisiejszy dzień przejdzie do historii mojego grzybobrania. Z kolegą Marcinem uzbieraliśmy bardzo dużo gąski zielonej oraz rydzy. Nigdy nie widziałem tyle gąski zielonej. 90% grzybów zdrowych. Dziękuje Marcinie za towarzystwo, wskazówki w zbieraniu gąsek i lekcję rozpoznawania nowych grzybów rydzy które zagoszczą w mim atlasie.
(25/h) Las duży sosnowy. W lesie z wierzchu sucho ale pod spodem jest wilgotno. Grzybiarzy niewiele. Dzisiaj noc bez przymrozku tak więc kontrola lasu po nocnej zmianie. Cztery godziny zaowocowały nawet dobrym zbiorem. Borowiki szlachetne pojedyncze większość zdrowych. podgrzybki brunatne pojedyńcze momentami po kilka większość zdrowych. podgrzybki zajączki pojedyncze zdrowe. Maślaki zwyczajne po kilka większość robaczywych. Maślaki pstre pojedyncze zdrowe. Maślaki sitarze po kilka nie zbierałem. Sarniaki dachówkowate po kilka nie zbierałem. Czubajki kanie pojedyncze nie zbierałem.
2022.10.14 19:21
szerzej: Gąski zielonki po kilka większość zdrowych. Gąski niekształtne po kilka większość zdrowych. Sezon powoli zbliża się do końca. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów
(50/h) Od dawna chciałam odwiedzić swoje podgrzybkowe miejscówki i w końcu się udało Do lasu wchodziłam przy temperaturze 1°C, szron na trawie a w lesie eldorado, po 2 h czubaty wiklinowy, kanapka, kawa i znów w to samo miejsce, kolejne 2 h i kolejny pełny koszyk Bosko 😁 Duży las sosnowy, mech, trochę samosiejek i gałęzi
(50/h) W nocy poniżej zera, więc występowały tylko duże, starsze grzyby. 10 kani, 1 prawdziwek, 35 podgrzybków, ok. 300 opieniek miodowych (podzieliłem na 6).
szerzej: kilka większość zdrowych. Gąski niekształtne po kilka większość zdrowych. Sporo rośnie różnych gatunków grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Sezon powoli zbliża się do końca. Od piątku do niedzieli opady deszczu może chwilowo poprawi się w lesie. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.
(200/h) Las sosnowy w lesie byliśmy z żoną o godz. 10 a wyszliśmy o 11: 45 przez pierwszą godzinę grzybów szukaliśmy ale w drugiej godzinie trafiliśmy na dwie miejscówki tak że wiaderka zapełniliśmy z nawiązką. Grzyby to same podgrzybki w dwie osoby i w dwie godziny zebraliśmy około 500 podgrzybków 1 hubanek i dwa maślaki tym razem nie trafił się grzybowy król borowik no i parę kurek na jajecznicę
(15/h) Las duży dębowy. W lesie z wierzchu sucho ale pod spodem jest wilgotno. Grzybiarzy brak. Szybki zwiad po nocnej zmianie co w lesie słychać. Borowiki szlachetne pojedyncze zdrowe. podgrzybki brunatne pojedyńcze większość robaczywych. podgrzybki zajączki po kilka większość zdrowych. podgrzybki złotawe pojedyncze robaczywe. Koźlarzebabki pojedyncze większość robaczywych. Maślaki zwyczajne po kilka większość robaczywych. Czubajki kanie i czerwieniejące pojedyncze nie zbierałem. Opieńki całe gromadki nie zbierałem. Sporo rośnie różnych gatunków grzybów niejadalnych i nadrzewnych.
Pogoda ostatnio w kratkę. Jedna noc z przymrozkiem a druga ciepła. Sezon powoli zbliża się do końca. Pełnia księżyca trwa. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.
(25/h) Las duży sosnowy tzw. mini Wola. W lesie z wierzchu sucho ale pod spodem jest wilgotno. Grzybiarzy sporo każdy coś nazbierał. Borowik szlachetny jeden zdrowy. podgrzybki brunatne pojedyńcze większość zdrowych. Maślak pstry jeden zdrowy. Maślaki zwyczajne pojedyńcze zdrowe. Maślaki sitarze całe stada większość zdrowych. Koźlarzebabki dwa zdrowe. Mleczaj rydz jeden zdrowy. Gąski zielonki po kilka większość zdrowych. Gąski niekształtne pojedyńcze zdrowe. Opieńki ciemne całe gromadki dużo małych. Sporo rośnie różnych gatunków grzybów niejadalnych i nadrzewnych.
Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.
(50/h) Ta sama okolica co wczoraj. Laski sosnowe i trochę brzóz. Zebrane kolejne spore ilości maślaków zwyczajnych, maślaków pstrych, a sitaki tym razem zostały w lesie. Trochę podgrzybków, kilka koźlaków i tyle. Trzeba korzystać z pięknej pogody póki trwa. Pozdrawiam 😉