za każde doniesienie po zalogowaniu ekstra 2 dni, za wyróżnione +tydzień dostępu do pełnej wersji portalu - zasady premiowania i konkursu
— w pełnej wersji atlasu lokalizacja grzybobrania jest podana precyzyjniej (zwykle najbliższa miejscowość) i jest linkowana do mapy Google
— niewielka wpłata za dostęp to jedyne źródło utrzymania serwisu (dzięki Wam strony są przejrzyste, nie zaśmiecam ich reklamą)
— niewielka wpłata za dostęp to jedyne źródło utrzymania serwisu (dzięki Wam strony są przejrzyste, nie zaśmiecam ich reklamą)
pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(1/h) 2 ceglaki
#37 · 2026.6.5 20:57
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(0/h) Zero grzybów. Sucho bardzo.
#6 · 2026.6.5 09:42
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]pow. kłodzki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(0/h) Z grzybów zauważonych tylko muchomor żółtawy, gołąbek zielonawy. 2 godziny spaceru po lesie.
Po przerwie związanej z uroczystościami rodzinnymi postanowiłem kontynuować moją włóczęgę po kraju i poznawane nowych miejsc. Do końca rozważałem różne lokalizacje w województwie dolnośląskim ale trochę z racji odwiedzin bliskiej osoby ma cmentarzu w tej miejscowości i także i trochę mniejszych gór w tej lokalizacji. W tej okolicy to głównie las swierkowobukowy domieszka innych sosna, brzoza, osina itd. ale miejscami tylko wilgotny i zauważone grzyby zlokalizowane po trawach i w miejscu zacienionym.
Po przerwie związanej z uroczystościami rodzinnymi postanowiłem kontynuować moją włóczęgę po kraju i poznawane nowych miejsc. Do końca rozważałem różne lokalizacje w województwie dolnośląskim ale trochę z racji odwiedzin bliskiej osoby ma cmentarzu w tej miejscowości i także i trochę mniejszych gór w tej lokalizacji. W tej okolicy to głównie las swierkowobukowy domieszka innych sosna, brzoza, osina itd. ale miejscami tylko wilgotny i zauważone grzyby zlokalizowane po trawach i w miejscu zacienionym.
#391 · 2026.6.4 17:39
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
Gucio#391🍄 · I taki widoczek Gór Sowich. ✍4.6 17:40
Gucio#391🍄 · Bunkier.😃, ✍4.6 17:42
Gucio#391🍄 · Muchomor żółtawy. ✍4.6 17:44
Gucio#391🍄 · I kolejny widoczek. ✍4.6 17:45
Gucio#391🍄 · I następny. ✍4.6 17:46
Gucio#391🍄 · A to lasek świerkowo- brzozowy dość interesujący. ✍4.6 17:47- whispi#259🍄 · Guciu 😲😀 wreszcie dolnośląskie. Ale zapraszamy na drugą stronę Gór Sowich 😁 ✍4.6 18:02
- Villain#283🍄 · Zostaje Ty na weekend? Bo też mamy sporo bunkrów do pokazania 😁.. ✍4.6 18:09
- Tomek G#1235🍄 · Gucia podróże te małe i te duże. Kolejny teren zwiedzasz i poznajesz. Powodzenia w dalszych leśnych wędrówkach. Pozdrawiam ✍4.6 18:18
- Anddy#96🍄 · Zapragnął lasów, gdzie buszują Villainowie,
Więc Gucio odwiedził Góry Sowie...
Ale pomylił coś ze stronami,
Bo lasy bez grzybów, za to z bunkrami...
To wszystko były dla Gucia przeżycia nowe! ✍4.6 18:21
Gucio#391🍄 · I jeszcze widoczek rzeczki w Nowej Rudzie. ✍4.6 18:22
Zapaleniec S-c#458🍄 · Odwiedziłeś fajne tereny. pozdrawiam👍. ✍4.6 18:51
Gucio#391🍄 · I kolejny widoczek. Ja jako młodzieniec byłem podczas ferii zimowych w Jugowie a i też odwiedzałem moją Ciocię w Nowej Rudzie. I tak sentymentalna podróż w te okolice a przy okazji krótki leśny rekonesans. Ja podziwiam wszystkich grzybiarzy którzy zbierają grzyby w takich większych górach Ja za bardzo się męczę na większych wzniesieniach, może zrzucę trochę kilogramów i potrenuje to odwiedzę w przyszłości o inne miejsca nie tylko w Górach Sowich oczywiście tam gdzie można zbierać grzyby i spacerować i także rozsądną ilość grzybów żebym mógł zejść z nich a nie z tego świata. W Góry Sowie z Warszawy dość daleka droga i żeby tam pojechać trzeba było spieszyć się prosto z pracy poprzedniego dnia. ✍4.6 18:51
Gucio#391🍄 · I jeszcze fotka z Wrocławia z nocnego po nim spacerku. ✍4.6 19:10
Gucio#391🍄 · Pomnik anonimowego przechodnia w Wrocławiu. ✍4.6 19:14- Emil.E.#313🍄 · Na Dolnym Śląsku jest co szukać i oglądać. Emocji z pewnością nie brakowało. A złoty pociąg 🚆 wciąż czeka.🤓 ✍4.6 19:25
- Nika#274🍄 · Obieżyświat z Ciebie 👌 ✍4.6 19:48
- Chytra Merry#499🍄 · Guciu podziwiam Cię za te wypady nie tylko grzybowe, no trzeba lubić podróżować i zbierać grzyby. ✍4.6 20:34
- Yaga#354🍄 · " żebym mógł zejść z nich a nie z tego świata". Guciu rozwaliłeś mnie😂. Pozdrawiam i życzę owocnych wojaży :)👋. ✍4.6 20:53
- Fungia#144🍄 · Skoro minąłeś pomnik Bolesława Chrobrego warto było jeszcze zajrzeć do rynku🙂 ✍4.6 22:38
- tazok#537🍄 · Gucia nosi po świecie :) i Tak trzymaj. Zazdro za poszerzanie horyzontów ✍4.6 22:43
- Skrzypek#130🍄 · No i to było grzybobranie hybrydowe. ✍4.6 23:57
- Gucio#391🍄 · Ja na spacer po Wrocławiu za dużo czasu nie miałem a za bardzo nie chciałem się oddalać żeby mi pociąg do Wałbrzycha nie uciekł. ✍5.6 09:11
- Rufi 80#270🍄 · Piękny widok ze stacji na góry 💪 ✍5.6 11:12
- AŻet#337🍄 · I kolejny ciekawy wypad👍 ✍5.6 14:25
- marioo455#188🍄 · Ładny muchomor, u Ciebie jak zawsze ciekawe wycieczki ✍6.6 00:54
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. dzierżoniowski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(1/h) Miałam dać pierwsze rurkowe doniesienie jak znajdę usiatka, ale znalazłam żółciaka, to daję 🙃😜 Dla odmiany wyciągnęłam Małża 😘 do lasów nizinnych. Szybki rekonesans i bilans następujący: 5 ceglasi, dwa średniaki, młodziak i dwa kapcie. Wszystkie zostały w lesie. Poza tym dwa żółciaki, stary i młody i dwa muchomory rdzawo-brązowe, chyba 😅 słabo się na nich znam. W pakiecie dwa kleszcze 😡 jeden wbity w skarpetkę, drugi w kaloszu oraz kolejne demolki, usunięte siatki ze szkółek, a drzewa przerzedzone, rzucone pokotem wokół szkółek 🤬
Jakby nie patrzeć, lasy nizinne śpią. Było słuchać Anddy'ego, że dwa tygodnie po górach. Ale kobieta wie swoje 😄😜
Korzystajcie z pogody, bo dzisiaj pięknie 🌞
Pozdrawiamy W&V 🤗
Jakby nie patrzeć, lasy nizinne śpią. Było słuchać Anddy'ego, że dwa tygodnie po górach. Ale kobieta wie swoje 😄😜
Korzystajcie z pogody, bo dzisiaj pięknie 🌞
Pozdrawiamy W&V 🤗
#259 · 2026.6.4 12:59
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
whispi#259🍄 · Muchomory ✍4.6 13:00
whispi#259🍄 · Nie moja bajka ✍4.6 13:01
whispi#259🍄 · Te zresztą też ✍4.6 13:02
whispi#259🍄 · A te jak najbardziej 😁 ✍4.6 13:03
whispi#259🍄 · Piękny poranek ✍4.6 13:04- Rufi 80#270🍄 · Super okazy. Muchomory obstawiam czerwieniejące, ale do pewności potrzeba fotki od spodu i pierścienia, pozdrowionka 😀 ✍4.6 13:40
- Manowa#199🍄 · Gratulacje. Piękne te ceglasie. ✍4.6 13:53
- młody_piernik#13🍄 · Zjawiskowe baryłeczki, gg. ✍4.6 14:04
- Kikuś#157🍄 · No i git Moniko! A usiatka zaraz znajdziecie, zobaczysz. Pozdrowienia🙂 ✍4.6 14:11
- niszczu#446🍄 · A tam śpią. Bardzo foremne ceglasie. Też bardzo ładne. Gratki. ✍4.6 14:39
- Duet#207🍄 · Wasze lasy nie śpią skoro grzybki obfocone są😍. Wszystko budzi się zdecydowanie później, jeszcze pełne kosze u Was zobaczę i będę zazdraszczać. Pozdrawiam 😘 ✍4.6 14:50
- Emil.E.#313🍄 · Jest łykend to grzybkom też się coś wolnego należy. 😀 ✍4.6 15:14
- Darek i Danusia#310🍄 · Do września? To byłoby słabo, bardzo słabo. Ostatnimi latami bawiliśmy się z jesiennymi do mniej więcej połowy listopada. Czemu to miałoby się nie powtórzyć. Pozdrawiamy serdecznie, ekipa 3 D. ✍4.6 15:38
- Anddy#96🍄 · Przecież te bambaryły
Wam się nie przyśniły!
Kiedy takie wyrastają
Znaczy, że pobudkę grają! ✍4.6 15:51 - Fungia#144🍄 · Ceglaki wciąż trzymają fason👌Usiatki pojawią się lada moment, wszak niziny powoli się budzą.
A muchomor? Być może plamisty🤔Ale bez fotki trzonu i blaszek nie ma pewności. Pozdrawiam 😘 ✍4.6 16:53 - TomKann#203🍄 · Ceglaki ekstraklasa :) ✍4.6 17:28
- Tomek G#1235🍄 · Gratuluję ładnych okazów. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach. Pozdrawiam ✍4.6 18:22
Zapaleniec S-c#458🍄 · Taka ceglasi parka prosto do garnka 👍🌺 ✍4.6 18:46- tazok#537🍄 · Co by nie mówić, ładniutkie niskopienne grubaski 👌👌 ✍4.6 18:48
- Nika#274🍄 · Dwa ceglasie na wypasie 🙂🤩 ✍4.6 19:40
- Yaga#354🍄 · Oczywiście, że kobieta wie swoje😄, ale nie ma co narzekać :). Bardzo ładne grzybki wypatrzyliście, gratki :). Odnośnie żółciaka, warto spróbować i wyrobić sobie własne zdanie. Pozdrówka ciepłe 😘👋. ✍4.6 21:37
- RoStrze#238🍄 · Poranek zaiste piękny bo zielony 😀 Grzyby swoją drogą też niezgorsze 😉 Ceglasie cieszą barwą i urodą, a żółciaki zwracają uwagę. Smutne, że wciąż dewastują Nasze lasy. Coraz piękniejszych zbiorów Wam życzę i poszukajcie w końcu zapałek 🙂 Pozdrawiam 🙂 ✍4.6 22:32
- Skrzypek#130🍄 · Piękny poranek i poziomki bardzo udane. ✍5.6 00:11
- Gucio#391🍄 · Gratuluje. Ceglasie mistery piękności. Muchomor też mi się wydaje że muchomor plamisty a drugi muchomor twardawy Po zdjęciu czasem ciężko poznać dokładnie jaki to grzyb bo kolor może być inny niż w rzeczywistości.. ✍5.6 12:08
- AŻet#337🍄 · Piękne te maluszki👍 ✍5.6 14:17
- marioo455#188🍄 · Poziomki super, i grzyby też, pozdrawiam ✍6.6 00:56
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(0/h) Drugi leśny zwiad sezonu przyniósł także całkowite zero grzybów jadalnych.
#31 · 2026.6.2 17:53
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]pow. milicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(0/h) Pierwszy leśny zwiad sezonu przyniósł pierwsze grzyby wyrastające z ziemi, ale nic w oczywisty sposób jadalnego.
#30 · 2026.6.2 17:53
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(0/h) Przeszliśmy wczoraj i dziś łącznie 20 kilometrów po lesie w niedalekiej odległości od miejsc, w których w poprzednich dniach znaleźliśmy 4 ceglaki. Niestety tym razem nic jadalnego nie znaleźliśmy. Strumyki, rowy, buki, graby, dęby - wszystko puste. Las wydaje się suchy, ale jak się odgarnie pół centymetra wierzchniej warstwy gleby to ziemia pod nią jest wilgotna. Czekamy.
#36 · 2026.6.1 19:46
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
- RoStrze#238🍄 · W długi weekend będzie więcej czasu na spacery i poszukiwania, a po deszczach powinny pojawiać się grzyby. Pozdrawiam. ✍2.6 22:57
- Fungia#144🍄 · Nizinne lasy zawsze budzą się później. Ruszaj w góry! ✍3.6 11:17
- +dopisek (po zalogowaniu)
- RoStrze#238🍄 · W długi weekend będzie więcej czasu na spacery i poszukiwania, a po deszczach powinny pojawiać się grzyby. Pozdrawiam. ✍
pow. Wrocław
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(1/h) Pierwszy w sezonie;) samotnie rósł przy ścieżce, jak już jest pewność, że ruszyły to następnym razem trzeba pójść w las 🤗
#1 · 2026.5.31 22:04
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
- Gucio#391🍄 · Koniecznie trzeba pójść w las i kontrolować swoje miejscówki jak taki ładny okaz ceglasia. Witam serdecznie. ✍1.6 08:02
- whispi#259🍄 · Witam kolejną osobę z dolnośląskiego 😁 ✍1.6 18:09
- Rufi 80#270🍄 · Fajny, witam na forum 👍 ✍1.6 21:42
Zapaleniec S-c#458🍄 · Witaj na portalu🌲🍄🍄🍄🌲!, ładny ceglaś 👍. ✍2.6 17:37- RoStrze#238🍄 · Klasyczny i elegancki ceglaś 🙂 Witaj na portalu 😊 ✍2.6 22:42
- +dopisek (po zalogowaniu)
- Gucio#391🍄 · Koniecznie trzeba pójść w las i kontrolować swoje miejscówki jak taki ładny okaz ceglasia. Witam serdecznie. ✍
pow. dzierżoniowski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tunie z grzybobrania → pominięte na mapie
(0/h) Grzybów nie ma, ale będą, wcześniej czy później.
A każdy kwiat wcześniej czy później uschnie...
Dlatego grzyby czekają, bo kwiatami chcę cieszyć się jak najdłużej!
Najwspanialszy Ogród Świata w zmienionym, wczesnoletnim garniturze!
A każdy kwiat wcześniej czy później uschnie...
Dlatego grzyby czekają, bo kwiatami chcę cieszyć się jak najdłużej!
Najwspanialszy Ogród Świata w zmienionym, wczesnoletnim garniturze!
2026.5.31 18:37
-
- Duet#207🍄 · Matka Natura daje tyle radości 😍❤️ ✍31.5 18:49
- whispi#259🍄 · Zgadzam się w 99%😄 bo pamiętam rok, że nic nie było. Oczywiście myślę o grzybach. PS. Następnym razem koniecznie daj znać jak będziesz za miedzą 🙂 ✍31.5 19:02
- Chytra Merry#499🍄 · Piękny kolaż, kwiaty i grzyby to moją miłością obdarzone. ✍31.5 20:04
- bosman#565🍄 · Kwiaty super 👍 ✍31.5 20:09
- Zapaleniec S-c#458🍄 · Piękne kwiaty 🌺🥀🌺🌾.👍 ✍31.5 21:03
- Gucio#391🍄 · Urocze kwiatuszki. Tak jest że czasem jak mus to grzyby potrafią się pokazać kimo niesprzyjających warunków nawet ma końcu sezonu. Pare lat temu był taki rok że tuż przed atakiem zimy dopiero się pokazały a później nad pokrywą śniegu widać było czubki zmarzniętych kani. Mam nadzieję że nie będzie aż tak długo czekać na wysyp grzybów i najpóźniej w połowie sierpnia choć nieduży koszyczek będzie można uzbierać w każdej lokalizacji w Polsce. ✍1.6 08:00
- marioo455#188🍄 · Super zdjęcia kwiatów, pozdrawiam ✍1.6 12:55
- PUCEK#209🍄 · Super kwiatuszki, a z grzybkami nie wiadomo jak to będzie - grunt to cierpliwość. Pozdrawiam ✍1.6 21:59
- Fungia#144🍄 · Tajemnicze ścieżki, kładki nad wodą, drewniane altany, wysokie drzewa z niższymi krzewami – hortensje, rododendrony. Długo by wymieniać. I kwiaty, mnóstwo kwiecia.
Wkrótce zakwitną liliowce i wciąż będzie jak w bajce 🤗
A grzyby? Oczywiście, że będą. ✍1.6 23:35 - Nika#274🍄 · Kwiatem wiosna sypie, z latem się siłuje
Kto więcej kolorów pędzlem namaluje ?
Choćbym chciała po którejś ze stron stanąć,
pewna racji swoich...
Przyznać muszę, że każda z pór roku, kolorami stoi.
Tak więc, jako pokorna natury wielbicielka, każdej porze roku w swej kategorii gwiazdkę przyznaję, bo każda jest na swój sposób uwodzicielska. I piękna 💚
Piwonie cudne 🤩. Inne kwiaty też 🤩 ✍2.6 13:12 - RoStrze#238🍄 · Trzeba się cieszyć tym co akurat przyroda nam pokazuje 🙂 Tak szybko to przemija i w lesie i w ogrodzie. Ale na szczęście wróci za rok 🙂 Pozdrawiam 🙂 ✍2.6 23:40
- +dopisek (po zalogowaniu)
- Duet#207🍄 · Matka Natura daje tyle radości 😍❤️ ✍
pow. oleśnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(9/h) Poranny zwiad w lesie i 9 krasnoborowików zaliczonych. Jak popada to będzie można dalej szukać.
#13 · 2026.5.31 12:13
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
TomaszK#13🍄 · I następny. ✍31.5 12:15
TomaszK#13🍄 · Kolejny ✍31.5 12:16
TomaszK#13🍄 · Jeszcze jeden. ✍31.5 12:16
TomaszK#13🍄 · Trochę większy. ✍31.5 12:17
TomaszK#13🍄 · Młodziaszek ✍31.5 12:20
TomaszK#13🍄 · I młoda żagiew łuskowata się trafiła. ✍31.5 12:21
TomaszK#13🍄 · Zdjęcie od spodu. ✍31.5 12:22- Wiórka#25🍄 · Tomku, super ceglaśki i ta żagiewka 😍👌 ✍31.5 20:29
- RoStrze#238🍄 · Świetny zwiad 👍 Choć ciut spóźniony patrząc na kondycję ceglasi. Żagiew chyba jednak guzowata 🤔 Pozdrawiam. ✍31.5 21:13
Zapaleniec S-c#458🍄 · Piękne ceglasie 👍. ✍2.6 17:44- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. dzierżoniowski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(3/h) Miały być Sowie i były, pomimo przechodzącego bokiem frontu burzowo-deszczowego.. Lekko nas musnęło ok. 7-mej, jednak pelerynki włożone zapobiegawczo prawie nie były potrzebne.. Monice się marzył borowik sosnowy albo chociaż usiatek.. Ale nie ten czas, nie ten las.. Jeszcze trafimy.. Skromne 3/h, ogółem 15 ceglastoporych.. rosną sobie tu i tam po 3-4 sztuki na wybranych zboczach.. głównie od południa i dobrze nasłonecznionych.. Dlatego przy dwóch ostatnich mieliśmy zagwozdkę, czy to wybarwiony ceglaś czy też inny gatunek sinoborowika, ponieważ po naciśnięciu spodu kapelusza od razu sine znaki.. Dominująca żółć, kapelusz jasnobrązowy.. Na pewno nie gorzkoborowik żółtopory, gdyż tutaj jeszcze nigdy nie spotkałem.. To nie Beskidy 😉.. i salamander po deszczu nie uświadczysz.. Inne warunki po prostu..
... szerzej o tym grzybobraniu ... Ale nie narzekajmy.. jest dobrze.. Parę starych dziadków jak u Emila zostawiliśmy.. niech się sieją.. Cieszymy się Waszymi sukcesami i czekamy na pierwsze czerwcowe rurkowce 😉.. Pozdrawiamy.. M & M
#283 · 2026.5.30 20:30
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]... szerzej o tym grzybobraniu ... Ale nie narzekajmy.. jest dobrze.. Parę starych dziadków jak u Emila zostawiliśmy.. niech się sieją.. Cieszymy się Waszymi sukcesami i czekamy na pierwsze czerwcowe rurkowce 😉.. Pozdrawiamy.. M & M
-
Villain#283🍄 · Małe kolaże.. ✍30.5 20:35
Villain#283🍄 · ... ✍30.5 20:35
Villain#283🍄 · ... ✍30.5 20:35
Villain#283🍄 · ... ✍30.5 20:35
Villain#283🍄 · Zagadka.. ✍30.5 20:36
whispi#259🍄 · Ewuniu 😘 tu też pięknie, choć z grzybowymi miejscami słabo. ✍30.5 20:45- Zapaleniec S-c#458🍄 · Super zbiór jeden z ładniejszych na portalu 🍄 Pozdrówka 👍. ✍30.5 20:46
whispi#259🍄 · Fungia zrobiłam fotkę tej samej roślince. To ta na dużej fotce. Nadal obstawiam naparstnicę 🤔 ✍30.5 20:50
bosman#565🍄 · Ładnie nazbieraliście 👍. Ten jeden to może ta niewybarwiona forma ceglasia bardzo rzadka, rzadsza niż żonkilowe.
Marianna z pieprznik. pl ma tam gdzieś ich miejsce, pokazywała też ostatnio.
Ja co roku w jednym miejscu kilka spotykam.
Też miałem problem z nimi i konsultowałem z Marianną i wyszło że to te same. Ostatnio dała nawet do badania żeby się upewnić.
🙋 ✍30.5 20:52- Villain#283🍄 · A ja obstawiam żółtą dziewannę 😉😄 ✍30.5 20:57
- Duet#207🍄 · Moniu nie narzekaj, bo grzyba u Was dostatek, faktem jest, że trzeba się trochę nadreptać. Sowie urokliwe są i z tego należy się cieszyć. Marcinku mój koszyk umajony, bo miałam małą towarzyszkę spaceru, która się tym zajęła. Pozdrawiam i czekam na rozwiązanie zagadki.😘 ✍30.5 21:00
- RoStrze#238🍄 · Świetna wyprawa Wam się dziś udała -góry i grzyby - mój ulubiony zestaw 😊 A tym bardziej, że tam zawsze trafią się jakieś niecodzienne okazy. Pisałem do Moniki, że to ceglaś, ale po zdjęciu z dopisków już nie mam takiej pewności - trzon nie pasuje (i w sumie cały grzyb😄), ale na pewno to nie żółtopory. Myślę, że potrzeba lepszego znawcy do tej zagadki. W każdym razie nie dodawałbym go do jajecznicy. Zbiór super, szkoda, że nie polało 😄 Pozdrawiam Was 🙂 ✍30.5 21:28
- Yaga#354🍄 · Zbiór ekstra jak na te warunki👏i cudne przytulasy na głównym :). Pozdrówka dla Was👋 :). ✍30.5 21:32
- Kikuś#157🍄 · Jestem pod wrażeniem, jak na początek i panujące warunki to świetnie nazbieraliście. Gratulacje i pozdrowienia 😊 ✍30.5 22:01
- tazok#537🍄 · Micha zapełniona, micha ucieszona 🙂 ✍30.5 22:26
- Chytra Merry#499🍄 · Ładny zbiór, jak na taką suszę, ale deszcz się pojawił i jest ciepło, oj będzie się działo ✍31.5 02:10
- TomKann#203🍄 · Na nieźle Wam las darzy. Gratulacje. ✍31.5 07:40
- Gucio#391🍄 · Gratuluje. Sliczne okazy ceglasi i różne ich barwy. Wiaderko pełne leśnego szczęścia. Jak przy różnych rodzajach grzybów słońce i inne warunki klimatyczne oraz rodzaj gleby czasem powoduje że inaczej one wyglądaja. Ja kiedyś byłem w okolicach Jugowa ale zimą jako młodzieniec i zjeżdżałem z okolicznych mniejszych górek na tzw. byle czym. ✍31.5 10:07
- Rufi 80#270🍄 · Ładnie w koszyku 👍 ✍31.5 11:04
- whispi#259🍄 · Guciu to zapraszamy w nasze góry. O ile pamiętam w dolnośląskim jeszcze nie byłeś 😁 ✍31.5 12:13
- Emil.E.#313🍄 · Jak się ma sokoli wzrok, to tylko w Góry Sowie. Raz dwa trzy i grzyby jak się patrzy. 😆 ✍31.5 12:15
Anddy#96🍄 · Chwilę mnie nie było, a tu się takie rzeczy dzieją!
Villainowie po Górach Sowich szaleją!
W Sowich Górach były solidne deszcze,
A to w Sowich deszczy nie jest koniec jeszcze!
Zatem wszystkie znaki na niebie wskazują,
Że sobie rok ubiegły nieźle powetują!
A zasada mówi: jak się w górach zaczyna,
To dwa tygodnie i ruszą na nizinach.
Dlatego pozdrawiam, kciuki trzymam i czekam spokojnie,
I póki co tuż za miedzą podziwiam piwonie! ✍31.5 15:27
Anddy#96🍄 · Podziwiam też kosaćce oraz inne kwiatki...
A jak dla mnie ten grzybek z zagadki
To jest ceglasia żonkilowa odmiana,
Odmiana bardzo rzadko spotykana! ✍31.5 15:44
bosman#565🍄 · Anddy żonkilowy inaczej wygląda. ✍31.5 15:55- Anddy#96🍄 · Bosmanie, nie będę oponował,
Bo o ceglasiach wielkiej wiedzy nie mam.
Ale skoro nie zwykła i nie żonkilowa,
To nie zagadkę mamy a prawdziwy dylemat! ✍31.5 16:15 - Wiórka#25🍄 · Jest i super spacer, i ceglasie, i zagadka grzybowa. To tylko jeszcze deszczu życzę🥰 ✍31.5 20:29
- AŻet#337🍄 · Coraz konkretniej👍 ✍1.6 21:39
- PUCEK#209🍄 · Super zbiór, a na sosnowe jeszcze przyjdzie czas. Pozdrawiam ✍1.6 22:15
- Fungia#144🍄 · Whispi, naparstnica na 100%😁
Ceglasiowe grzybobranie na bogato! Wkrótce powtórka?
Pozdrowionka 😘 ✍1.6 23:42 - Nika#274🍄 · Nic tylko po łebkach głaskać 😁🤗 ✍2.6 12:57
- Gucio#391🍄 · Gratuluje. Podziwiam takie spacery w takim górzystym terenie a i wspaniały zbiór ceglasi. Sosnowych jeszcze nazbieracie w tym sezonie, później we wrześniu, one są bez lokatorów. ✍4.6 20:04
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(3/h) Udało mi się dziś znaleźć 3 ceglaki. Jeden już mocno wyschnięty, a dwa podgryzione przez ślimaki. Trzymam kciuki za zapowiadany na tę noc deszcz:D
#35 · 2026.5.29 22:46 👍3
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
- RoStrze#238🍄 · Świetne znalezisko,. choć pewnie pożytek niewielki. Po zapowiadanych deszczach będą kolejne ceglasie 🙂 ✍30.5 22:22
- +dopisek (po zalogowaniu)
- RoStrze#238🍄 · Świetne znalezisko,. choć pewnie pożytek niewielki. Po zapowiadanych deszczach będą kolejne ceglasie 🙂 ✍
pow. wałbrzyski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(5/h) Gdy pośród mchu i opadłych liści dostrzeżesz wyczekiwany kształt kapelusza... dreszczyk emocji murowany! Też tak macie, prawda?
Cześć! Jeszcze niedawno w sowiogórskich lasach królowały tylko żółciaki siarkowe. Jednak dzisiaj było już o niebo lepiej. Wytropiliśmy 10 ceglasi, dwa koźlarze pomarańczowożółte 💛 i muchomora czerwieniejącego (został w lesie).
Życząc miłego weekendu pozdrawiam Was serdecznie 😚
Edit: zapomniałam o pierwszym borowiku sosnowym. Mały, zaczerwiony, ale był.
PS Na głównym mój ulubiony storczyk 🤗 – buławnik mieczolistny.
Cześć! Jeszcze niedawno w sowiogórskich lasach królowały tylko żółciaki siarkowe. Jednak dzisiaj było już o niebo lepiej. Wytropiliśmy 10 ceglasi, dwa koźlarze pomarańczowożółte 💛 i muchomora czerwieniejącego (został w lesie).
Życząc miłego weekendu pozdrawiam Was serdecznie 😚
Edit: zapomniałam o pierwszym borowiku sosnowym. Mały, zaczerwiony, ale był.
PS Na głównym mój ulubiony storczyk 🤗 – buławnik mieczolistny.
#144 · 2026.5.29 21:05 👍8
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
Zapaleniec S-c#458🍄 · Widzę ładne ceglasie w towarzystwie chrustu, takie grzybobranie przypadło by mi na 100% do gustu. Ładny zbiór 🍄🍄🍄👍. Pozdrówka.🌺. ✍29.5 21:13- Wiórka#25🍄 · Fungia, jakie piękne, piękne sztuki Ci wpadły do koszyczka i przed oko aparatu😍To deszczu życzę, żebyś więcej takich cudów znajdowała🌦️🥰 ✍29.5 22:13
- Madziul#357🍄 · Storczyk piękny! Ceglasie też, ale pomarańczowożółte bajeczka! 🧡 ✍29.5 22:21
- Tomek G#1235🍄 · Gratuluję różnorodnych zdobyczy leśnych. Oby codziennie było coraz więcej. Również życzę dużo deszczu i obfitych zbiorów. Pozdrawiam ✍29.5 22:23
- Gucio#391🍄 · Gratuluje. Sliczne ceglasie i koźlarze. W prognozach pogody w dolnośląskim zapowiadana jest spora ilość opadów deszczu więc sytuacja powinna być tylko rozwojowa. ✍30.5 03:23
- RoStrze#238🍄 · Wiosenny las jest uroczy, ptaki cieszą śpiewem, ale jednak ten dreszczyk i emocje kiedy się dostrzeże kapelusz wśród ściółki nie mają sobie równych 😀 Świetny zbiór. Miłego weekendu. Pozdrawiam 🙂 ✍30.5 05:18
- bosman#565🍄 · Dwa dni temu były pierwsze i już następne wytropione👍 ✍30.5 05:45
- whispi#259🍄 · Koźlarz moja miłość 😁 ten pomarańczowy osesek skradł moje serce 😍 No i w końcu zaczynają się doniesienia jakie lubię 😀 ✍30.5 06:55
- Duet#207🍄 · Piękna różnorodność grzyba, a koźlarze wymiatają. ✍30.5 08:24
- Mikelis#70🍄 · Piękne zbiory! ✍30.5 09:04
- AŻet#337🍄 · Cudowne👍 ✍30.5 09:37
- Rufi 80#270🍄 · Pewnie że emocje i to jakie 💪 ✍30.5 14:53
- Kikuś#157🍄 · Tak, była tam szybciej, niż myślałem. To dobrze...
Czytałem rano Twój wpis i nie zauważyłem zdania o borowiku sosnowym. Stary, ślepy dziadu, jak mogłeś to przegapić??? Brawo Fungio, to chyba pierwszy na portalu w tym sezonie!!! Ale sprawa jest jasna, no przecież kto, jak nie Fungia? Ludzie! A czerwoniaczki jakie fajowe! Tak, to już ewidentnie się zaczęło. Przeogromne gratulacje Fungio i pozdrowienia serdeczne☀️ ✍30.5 17:50 - Villain#283🍄 · Zbiór prima-sort 🙂.."-śmy", czyli mniemam 2 osoby 🤔.. W sumie niedaleko byliśmy 🙂 ✍30.5 19:32
- Yaga#354🍄 · Gratuluję Fungio :), sosnowego szczególnie :). Pozdrawiam serdecznie 😘. ✍30.5 19:45
- tazok#537🍄 · 🤔 ✍30.5 22:02
- marioo455#188🍄 · Piękne te ceglasie, te kolory od nich bijące, gratuluję ✍1.6 13:04
- PUCEK#209🍄 · Ekstra zbiór. Widać, że startują. Pozdrawiam ✍1.6 22:17
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. wrocławski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(2/h) Cześć! Pierwsze ceglasie w sezonie zaliczone😊 Dwa maluchy i jeden przeterminowany. Do lasu nie wchodziliśmy, wszystkie rosły na przydrożnych skarpach.
Na podwrocławskiej Ślęży dzisiaj pusto, spotkaliśmy tylko kilku rowerzystów. Upragniona cisza wypełniona jedynie koncertem skrzydlatych śpiewaków i szumem wiatru. W pakiecie też inhalacje sosnowe i reset dla głowy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ☺️
PS Górska wędrówka pozostawia po sobie uczucie relaksu i... tęsknoty za kolejną wyprawą!
Na podwrocławskiej Ślęży dzisiaj pusto, spotkaliśmy tylko kilku rowerzystów. Upragniona cisza wypełniona jedynie koncertem skrzydlatych śpiewaków i szumem wiatru. W pakiecie też inhalacje sosnowe i reset dla głowy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ☺️
PS Górska wędrówka pozostawia po sobie uczucie relaksu i... tęsknoty za kolejną wyprawą!
#143 · 2026.5.27 22:08 👍10
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
Zapaleniec S-c#458🍄 · Ładne maluchy gratuluję bardzo.🌺👍🌺 ✍27.5 22:12- Rufi 80#270🍄 · Maluchy idealne 😀, pozdrowionka ✍27.5 23:00
- tazok#537🍄 · Majowe borowiki są tylko dla mega grzyboświrkowych szpeców. Zaliczasz się do nich Fungio bezapelacyjnie ☺️ Pozdrowienia i gratki ✍27.5 23:32
- Duet#207🍄 · Te pierwsze cieszą najbardziej 🤩 ✍28.5 07:25
- AŻet#337🍄 · Śliczne maluszki👍 ✍28.5 10:17
- Kikuś#157🍄 · No, gratulacje, ceglasie już macie więc teraz pora na sosnowe! Długi Cieniu, poprowadź wkrótce swojego Gvgeyuhi na sowie miejscówki, górki i ścieżki, wiesz przecież doskonale, gdzie można na nie trafić. Powodzenia!🤞☀️ ✍28.5 10:23
- whispi#259🍄 · Jak to dobrze widzieć Ciebie z rurkowymi 😁 bo te " inne" jakoś żadnej adrenaliny u mnie nie wzbudzają 😅 zazdroszczę spaceru w środku tygodnia 😘 ✍28.5 10:34
- Anddy#96🍄 · Fungio, to pewnie dla Ciebie żadna nowina,
Że też czekam na te, o których Kikuś wspomina!
Bo chociaż piękne, w niczym to prawdy nie zmienia:
Ceglasie to tylko przygrywka do głównego przedstawienia! ✍28.5 12:20 - Chytra Merry#499🍄 · Piękne i cieszą oko i ♥️, bo będziemy już niedługo czuć w dłoni szczęście, i oczy napawać uśmiechem ✍28.5 12:40
- Gucio#391🍄 · Jak tak nie trzeba szukać daleko tylko po skarpach przy dróżkach to już dużo takich ślicznych ceglasi musi być. Gratuluje. A widoczek po prostu bajka urocze okolice. Ja przed sezonem trochę zerkałem na różne miejsca w dolnośląskim może w tym roku uda mi się choć w jednej lokalizacji pospacerować po lesie jak tak pieknie w tym regionie. ✍28.5 15:03
- marioo455#188🍄 · Ładne widoki, pozdrawiam ✍28.5 17:55
- Yaga#354🍄 · Gratuluję Fungio :) i życzę więcej i więcej :). Pozdrówka ciepłe😘. ✍28.5 18:05
- Tomek G#1235🍄 · Gratuluję zdobyczy leśnych. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach. Pozdrawiam ✍28.5 18:30
- Villain#283🍄 · Święta racja.. My też już tęsknimy 😉😬 ✍29.5 12:05
- RoStrze#238🍄 · Gratuluję ceglasi - choć przydrożne to jednak rasowe 😊 Resetu zazdroszczę i czekam z utęsknieniem do jutrzejszego świtu żeby zażyć inhalacji i posłuchać strumienia 🙂 Ukojenia tęsknoty w weekend. Pozdrawiam 🙂 ✍29.5 20:15
- bosman#565🍄 · Pierwsze są 👍 ✍29.5 20:46
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. trzebnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(1/h) Mam i ja! Oficjalnie rozpoczęłam sezon jednym ceglaczkiem:D
#34 · 2026.5.27 11:01 👍3
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
- Kasitelka#3🍄 · Piękny ceglaś! Baryłka😍 Pozdrawiam ✍27.5 11:26
- Rufi 80#270🍄 · Byczek ✍27.5 19:31
- Yaga#354🍄 · Śliczny z kołnierzykiem :), gratuluję :). ✍27.5 19:41
- whispi#259🍄 · Cudnie ☺️ dolnośląskie lasy się budzą 😁 ✍28.5 10:35
- RoStrze#238🍄 · Uroczy ten Twój pierwszy - niezwyczajnie ubarwiony- tym bardziej wyjątkowy 🙂 Pozdrawiam. ✍29.5 20:46
- +dopisek (po zalogowaniu)
- Kasitelka#3🍄 · Piękny ceglaś! Baryłka😍 Pozdrawiam ✍
pow. oleśnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(4/h) Nareszcie wyczekiwane szlachetne rurkowce. Spacer z pieskiem po lesie po starej buczynie i są pierwsze tegoroczne ceglasie.
#12 · 2026.5.24 12:56 👍3
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
TomaszK#13🍄 · pierwszy tegoroczny ✍24.5 12:59
TomaszK#13🍄 · taki ładny ✍24.5 13:25
TomaszK#13🍄 · I jeszcze jeden ✍24.5 13:26
TomaszK#13🍄 · kolejne dwa ✍24.5 13:28- Oster#37🍄 · Piękne ✍24.5 14:20
- Tomek G#1235🍄 · Gratuluję zdobyczy krasnoborowików. Oby codziennie było coraz więcej. Pozdrawiam ✍24.5 14:33
- Yaga#354🍄 · Gratuluję :)... piesio też się cieszy :). ✍24.5 21:07
- +dopisek (po zalogowaniu)
#4 nieco starszych doniesień
pokazane by było weselej, bo w bieżącym oknie czasowym raportu jest poniżej 20 doniesieńpow. dzierżoniowski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(2/h) Witajcie. W końcu z bidą i w pocie czoła 😉 doszlusowaliśmy do peletonu, czyli znalazców majowych rurkowców.. Mam na myśli grzyby, nie spodnie rurki heh.. Wcześniej obowiązki rodzinne i pilniejsze sprawy nie pozwalały, ale tym razem nie było zmiłuj się; pobudka o 6 rano i krótki wypad w Góry Sowie.. Krasnoborowików ceglastoporych łącznie 14, na powrót w domowe pielasze załapało się 9 najładniejszych, by z bliska podziwiać wnętrze rondelka lub piekarnika 😅.. Pozostałe albo młode szczawie albo stare pierniki.. niech rosną i się rozsiewają.. Nie na każdym zboczu występują.. tylko tam gdzie więcej wilgoci i słońca.. Wiadomo - grzyb ciepłolubny.. A tak poza tym świetna wycieczka.. 7 km w nogach, żonka 😘, widoczki 🐄, kwiatuszki ⚘, motylki 🦋 i latające strzyżaki 🪰.. Pozdrawiamy i do następnego razu..
mam nadzieję wkrótce.. Poprzednikom gratuluję.. mimo wszystko to jakaś inspiracja 🙂.. Raportowali: M&M..
#282 · 2026.5.23 17:13 👍12
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
Villain#283🍄 · Widoczek.. ✍23.5 17:16
Villain#283🍄 · Woda.. ✍23.5 17:17
Villain#283🍄 · Grzyb.. ✍23.5 17:20
Villain#283🍄 · Grzybek.. ✍23.5 17:22
Villain#283🍄 · Naparstnica purpurowa.. ✍23.5 17:23
Villain#283🍄 · Moja d.... a.. ✍23.5 17:24
Villain#283🍄 · Przegrałem 6-3, zatem pozostałe fotki daje Żonka 😉 ✍23.5 17:29- RoStrze#238🍄 · Rzeczywiście mieliście dziś wszystko co trzeba 🙂 - jak dla mnie ideał - góry, strumyki, najlepsze towarzystwo i ceglasie 😀 Jak już zaczynacie z rurkami to na bogato - a propos tej cudnej miseczki 🙂 Teraz to Wy mnie zainspirowaliście. Pozdrawiam 🙂 ✍23.5 17:37
- Anddy#96🍄 · Villainowie do peletonu dołączyli
I nie zauważyli, że go wyprzedzili...
Peleton się po jednego, góra po dwa trudzi,
A Oni od razu mają ponad tuzin!
Czym straty wszelkie z nawiązką odrobili! ✍23.5 17:44 - Gucio#391🍄 · Gratuluje. Super, solidna porcja uroczych ceglasi. Ja jako młodzieniec byłem w okolicach Jugowa w zimie i zjeżdżało się wtedy z mniejszych górek na byle czym czyli miedzyinnymi. na oponach itp. Teraz okolice tych gór jest to jedno z miejsc które chciałbym odwiedzić w tym roku. ✍23.5 17:59
- AŻet#337🍄 · Fajna wyprawa, Sowie ceglasiami stoją👍 ✍23.5 18:21
- Emil.E.#313🍄 · Ale super wycieczka. Nic tylko podziwiać. I " motylki" niech Was nie opuszczają. 🥰 ✍23.5 18:29
- Duet#207🍄 · Wycieczka udana, okazy krasnali przecudnej urody Wam na drodze stanęły😍. Serdecznie pozdrawiamy 😃 ✍23.5 18:31
- Tomek G#1235🍄 · Gratuluję zdobyczy leśnych. Oby codziennie było coraz więcej. Pozdrawiam ✍23.5 18:58
whispi#259🍄 · Ja dopiero wróciłam i z braku czasu daję dwa kolaże, za co z góry przepraszam 🫤 bo nie wszyscy lubią.
Tutaj te ładniutkie 😍 pierwsze spowodowały podskoki i dziwne odgłosy 😅 ✍23.5 19:17
whispi#259🍄 · Amatorów ceglasi, jak widać, wielu 😄 ✍23.5 19:21
whispi#259🍄 · A teraz idę sprawdzić dobytek 🙃😁 ✍23.5 19:26- Kikuś#157🍄 · No i Wy macie pierwsze ceglasie! I to jakie ładne! I teraz pewnie to już poleci, aż do usiatka albo prawego, czego Wam życzę. Gratuluję i pozdrawiam😊 ✍23.5 20:27
bosman#565🍄 · Ładnie 👍 brawo Wy. 🙋 ✍23.5 20:29- tazok#537🍄 · Szczerze powiem, jedne z ładniejszych, i ta ilość. Grandioso i tyle w temacie 🙂 ✍23.5 22:18
- Chytra Merry#499🍄 · Fajna wycieczka grzybowa, a ceglas piękny. ✍24.5 09:37
Zapaleniec S-c#458🍄 · Ładny górski zbiór 👍🍄🍄🍄🌲🍄. ✍24.5 10:11- Rufi 80#270🍄 · Ładny zbiór 💪 ✍24.5 11:26
Fungia#144🍄 · Villainowie się nie rozdrabniają i już na pierwszym grzybobraniu pełny koszyk zgarniają 💪 I tak trzymajcie, pozdrówka mocne 😚.
PS Coś mi się wydaje, że z tej naparstnicy żywokost lekarski wyrosnie😁 ✍24.5 17:09
whispi#259🍄 · Fungia apka podpowiedziała, że naparstnica 😁 ✍24.5 17:30- Fungia#144🍄 · Moniko, wygląda jak żywokost, ale się nie upieram! 😁 ✍24.5 17:40
- Yaga#354🍄 · Brawka dla Was👏, już mi się marzy sos ze świeżych grzybów 😋. ✍24.5 21:18
- whispi#259🍄 · Fungio też się nie upieram 😘 zobaczymy następnym razem, wiem dokładnie, gdzie fotki robiłam. Kto przegra to co? 😁 ✍24.5 21:34
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. oleśnicki
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tunie z grzybobrania → pominięte na mapie
(0/h) Pierwsi zwiadowcy dopiero, więc u mnie wciąż kwiaty,
Ale tym razem bardziej naturalne klimaty.
Stradomia, ogród Naszych Leśników, którzy piękniej by się zapisali,
Gdyby zamiast lasy ciąć, takie ogrody zakładali!
Ogród i las w jednym, więc dużo kwiatów także dzikich.
Czasami wolę to bardziej niż wojsławickie szyki!
Ale tym razem bardziej naturalne klimaty.
Stradomia, ogród Naszych Leśników, którzy piękniej by się zapisali,
Gdyby zamiast lasy ciąć, takie ogrody zakładali!
Ogród i las w jednym, więc dużo kwiatów także dzikich.
Czasami wolę to bardziej niż wojsławickie szyki!
2026.5.23 15:11
-
Anddy#96🍄 · Rododendrony rządzą! ✍23.5 15:15
Anddy#96🍄 · Ale tym drobniejszym ✍23.5 15:15
Anddy#96🍄 · Też nic nie brakuje! ✍23.5 15:16- AŻet#337🍄 · Piękne kwiecie. Popieram: zamiastać ciąć, ogrody zakładać. U mnie w Kórniku też jest kwiecisty fragment lasu z rododendronami - oddział arboretum kórnickiego. Pozdrawiam. ✍23.5 16:13
- Gucio#391🍄 · Śliczne kwiatuszki. Polany z takimi kwiatuszkami powinny być też częścią leśnego kompleksu. Miło by było spacerować aleja w lesie a obok taki pas z kwiatuszkami. Gdy Anddy na wiosnę wącha i podziwia rododendrony, maczki na jesieni ulubionych grzybów zbiera całe taczki ✍23.5 17:49
- Duet#207🍄 · Jakże pięknie 😍 ✍23.5 18:32
- RoStrze#238🍄 · Feeria barw 😵💫 😀 Do podziwiania i wąchania? 🤔 Lecz nie do zbierania. Jestem za ogrodami w lasach👍 Pozdrawiam 🙂 ✍23.5 19:43
- bosman#565🍄 · Pięknie 👍 ✍23.5 20:34
- whispi#259🍄 · W Twoim obiektywie wszystkie kwiaty wyglądają magicznie 🤩 albo tak cudne kwiaty albo rewelacyjny fotograf 😁 ✍23.5 21:56
- marioo455#188🍄 · Zaczarowany ogród, brak tylko Alicji, i króliczej nory ✍23.5 22:23
- Zapaleniec S-c#458🍄 · Ładna Puszczu🌲🌲z ogrodami, z kwiatowymi ozdobami 🌺🌺🥀🥀🌺🌾🌾🌺- ( Pamiętajcie o ogrodach 🎼.....) 👍 ✍24.5 08:46
- Chytra Merry#499🍄 · Ale piękne kolory, i co nam dzisiaj więcej trzeba, kolor błękitnego nieba. ✍24.5 09:39
- Fungia#144🍄 · Wiedziałam, że Stradomii też nie odpuścisz. Wspaniały ogród z naturalnymi elementami przyrody. I bez tłumów.
Cieszę się, że pochyliłeś się nad tym małym, niepozornym kwieciem😊 które tak piękne koloruje łąki, pola i lasy. Wystarczy zatrzymać się na chwilkę by stwierdzić, że te " kopciuszki" też mają swój niepowtarzalny urok👌
Pozdrawiam serdecznie! ✍24.5 17:01 - Grzybiara Barbara#19🍄 · Przepiękny ten ogród 😇😇 ✍24.5 19:42
- Yaga#354🍄 · Cudne zdjęcia 👏, pozdrawiam :) ✍24.5 21:19
- +dopisek (po zalogowaniu)
pow. wałbrzyski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(3/h) Dzisiaj druga strona, pozdrawiam srebrna honda civic👍🤣
#2 · 2026.5.22 22:34 👍2
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]-
- whispi#259🍄 · Ooo, nikt ich wcześniej nie znalazł. Poza ślimakami i zwierzątkami 😅 ✍23.5 06:59
- +dopisek (po zalogowaniu)
- whispi#259🍄 · Ooo, nikt ich wcześniej nie znalazł. Poza ślimakami i zwierzątkami 😅 ✍
pow. wałbrzyski
po zalogowaniu (kliknij!) jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google+grzybobranie🔍teraz w okolicy🔍historia tu(3/h) To miał być tylko spacer z psem 🫣
#1 · 2026.5.21 22:16 👍5
[🥇 +2 dni dostępu do pełnej wersji portalu]
Gucio
whispi

tusiaa
Anddy



Villain


Fungia












