grzyby.pl

Copyright

1. Autorem atlasu grzybów publikowanego w Internecie pod adresem http://www.grzyby.pl/ jest Marek Snowarski, zastrzega on sobie wszelkie prawa autorskie do tego dziela.

2. W skład atlasu wchodzą ilustracje autorstwa innych niż główny autor osób. W każdym wypadku w podpisie ilustracji jest to zaznaczone i wszelkie prawa autorskie związane z ilustracją przynależą do tej osoby. Jeśli na danej stronie WWW występuje fragment fotografii lub jej pomniejszona wersja to kliknięcie na nią prowadzi do strony z pełną fotografią i informacją o autorstwie fotografii. W razie chęci wykorzystania materiałów z tego atlasu w swoich projektach należy skontaktować się z autorami wg opisu pod fotografiami. Gdy autor nie podaje swojego adresu e-mail, proszę zwrócić się do autora atlasu - Marka Snowarskiego.

3. W przypadku niekomercyjnego wykorzystania materiałów z atlasu, zwykle wyrażam zgodę na ich nieodpłatne wykorzystanie pod warunkiem podania autorstwa zdjęcia i odsyłacza do atlasu grzybów. W każdym wypadku trzeba jednak uprzednio zwrócić się od mnie z zapytaniem. Jako podpisu możesz użyć poniższego kodu HTML:

(c) Marek Snowarski - <a href="http://www.grzyby.pl/">Grzyby Polski, atlas grzybów</a>

co prezentuje się następująco:

(c) Marek Snowarski - Grzyby Polski, atlas grzybów

Przy użyciu w druku podpisz:

(c) Marek Snowarski - www.grzyby.pl

4. W przypadku komercyjnego wykorzystania zdjęć sugeruję się tabelą stawek Związku Polskich Artystów Fotografików. Oferta jest kwestią negocjacji szczegółowych i jest głównie uzależniona od sposobu wykorzystania zdjęcia i od nakładu.

Wszystkie (prawie) zdjęcia są dostępne w postaci plików TIFF wysokiej jakości skanów wystarczających do wydruków w formacie A4/A3 300dpi. Oprócz zdjęć widocznych w atlasie często są dostępne inne (także lepsze) jeszcze nieopracowane lub pozostawione w archiwum - dlatego proszę pytać. Jest możliwe wykonania zdjęć pod specjalne potrzeby zamawiającego (o ile wegetacja na to pozwala).
Kontakt do autora znajduje się w stopce strony.

1. Marek Snowarski is The Author of FUNGI OF POLAND web site and he has all copyright to this web site.

2. Some photographs are copyrighted to other, then Marek Snowarski, photographers. In every case under photographs is given copyright information. If on web page is small photograph - after clicking on it full page appears with copyright note. When you like to use any materials from this web site you must contact authors for permision. In case when under photograph e-mail is not given you must contact Marek Snowarski.

3. When you plan to use photograph for non-commercial project I usually give rights to use for free but you must place copyright note and link to Fungi of Poland web site. But you must ask my permission. You may use folowing HTML code:

(c) Marek Snowarski - <a href="http://www.grzyby.pl/">Fungi of Poland</a>

which looks like:

(c) Marek Snowarski - Fungi of Poland

or in print use text:

(c) Marek Snowarski - Fungi of Poland - www.grzyby.pl

4. The fee for comercial use is question of individual aggreement and mainly depends on target and circulation.

All photographs (almost all) are availlable as TIFF files in high quality scans enough for printing in 300dpi up to A4/A3 format. Besides photographs seen on web pages there are usually other in archive, so please ask. If it is fisible the dedicated photographs may be taken.

Contact is given at the bottom of the page.

ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji