grzyby.pl

mapa występowania

grzyby.pl - radar grzybowy

zbiory grzybów w ostatnich dniach
9 z 9 · |« · « · start · stop · » · »| — odśwież
Animacja ostatnich 9 dni widoczna po zalogowaniu.

za każde doniesienie po zalogowaniu ekstra 2 dni, za wyróżnione +tydzień dostępu do pełnej wersji portalu - zasady premiowania

komentarz synoptyka grzybowego, 10 listopada, 2022 "długi sezon, całkiem, całkiem"

Już za nami jesienny sezon grzybowy. Rozkręcał się wolno, ale jak już wystartował, to trwał wyjątkowo długo. Nie był szczególnie intensywny (miejscami był!) ale nadrobił ten brak swoją długością.

Tradycyjnie w pierwszych dniach nowego roku zostanie opublikowany przegląd-analiza całego roku 2022; ze wszystkimi doniesienia złożonymi w ciągu roku. Analizy lat ubiegłych znajdują się pod przyciskiem "sezony", na końcu bloku linków do raportów wojewódzkich.

Po zakończeniu jesiennych wypraw do lasu zachęcam do napisanie, z lokalnej lub osobistej perspektywy, własnego podsumowania sezonu. Wszystkie tego typu wpisy (wysłane przez formularz doniesienia) będą premiowane wyróżnieniem; wybrane będą też podlinkowane na stronie głównej przeglądu sezonu 2022.

potencjał wysypu - prognoza wysypu

Mapa potencjału wysypu (tu jej przykład) jest wyłączona do maja 2023 roku.

bieżące obrazki

ikonki fotografii z doniesień

Po zalogowaniu obrazki linkują bezpośrednio do właściwego doniesienia.

A jak było rok wcześniej o tej samej porze? Po zalogowaniu jest tu dodatkowa mapa sytuacji i zestawienie ikonek z tego samego okresu przed rokiem.

Nazywam się Marek Snowarski. Tę stronę, a w jej zapleczu system informatyczny, prowadzę od 2003 roku. Co roku staram się go ulepszać, to wiele setek godzin kodowania. Raporty wymagają przeglądu i oceny wszystkich doniesień, dbania aby informacje trafiały we właściwe miejsca na mapie, a bzdurne wpisy znikały - to kolejne godziny przeznaczone na utrzymanie systemu.

Możesz podziękować przez zakup rocznego dostępu do pełnej wersji raportów i atlasu. Uzyskujesz satysfakcję, precyzyjniejszą informację o sezonie grzybowym oraz pełny dostęp do ogromnego atlasu grzyby.pl oraz ogromnej bazy doniesień z lat poprzednich.

Serdecznie dziękuję wszystkim użytkownikom pełnej wersji atlasu.