(20/h) Kanie [sowy], lecz część pozostawiono w lesie, gdyż namokły mocno wodą. Poza tym maślak ziarnisty [młode i średnie owocniki; zdrowe] i suchogrzybek [podgrzybek] złotopory - podam jego nazwę naukową: Xerocomellus chrysenteron - większość robaczywa.
(20/h) Dwie godzinki w lesie i kilkadziesiąt prawych, kilka wysuszonych podgrzybków i 3 litry kurek nie wliczane do statystki. W lesie sucho. Grzyby już wyrośnięte kilka dni temu. Brak młodych grzybów.
(35/h) Kilka dorodnych kani (M. procera), wysyp maślaka ziarnistego (S. granulatus), kilka tzw. suchogrzybków złotoporych [podgrzybek złotawy]. Generalnie po takiej posusze dobry start sezonu.
(0/h) Piękny las mieszany, z przewagą sosn, podszycie pokryte mchem i wrzosami, niestety tak sucho że słychac jak mech się kruszy pod stopami. Dodatkowo zakaz zbierania runa leśnego do 30.09 ze względu na oprysk... Więc czekamy
(2/h) Pierwszy znaleziony podgrzybek (podgrzyb) brunatny jeden samotny a jak cieszy. Spory wysyp czubajek. Dużo podgrzybków złotawych, ale zaczerwionych. I ładne stanowisko łuszczaka.
(0/h) ZERO, nawet trującego, którego zdjęcie mógłbym dołączyć do tej relacji. Łatwiej tu o grzyba i to jadalnego na początku grudnia niż pod koniec sierpnia. Jedynie wycinka od maja idzie pełną parą.
(40/h) wysyp koźlarzy czerwonych i topolowych trwa w najlepsze :) dzisiaj trochę popadało, jutro jeden dzień przerwy po 4 dniach zbierania niech urosną większe;) :)