(20/h) Słabo, głównie małe, a mimo to stare podgrzybki. pojedyńcze koźlarze, jeden stary zjedzony borowik. Tylko czubajek wszelkiej maści jak zwykle pod dostatkiem.
2018.10.23 14:13
szerzej: Do 9 w lesie nie było gdzie zaparkować, od 10 byłem już praktycznie sam....
(100/h) Same podgrzybki, troszkę maślaków i sitarków. Dużo ludzi, mimo porannej pory. Każdy coś w koszyczku miał... Po zmianie miejscówki na bardziej oddaloną od uczęszczanych szlaków strzał w "10". Na 100 m2 prawdziwe zatrzęsienie podgrzybków, również trochę większych- w odróżnieniu do splądrowanych terenów, gdzie właściwie sama "młodzież". Wysyp trwa...
(80/h) głównie podgrzybki, parę maślaków na skraju lasu. Grzyby najczęściej występują na obniżeniach terenu i w wyższej trawie gdzie wilgotność jest większa. Całkowity brak grzybów na górkach.
(60/h) Las sosnowy duży. W lesie chłodno i wilgotno. Całą noc gęsta mgła się utrzymywała. Ludzi bardzo dużo. podgrzybki po kilka sporo zdrowych. Maślaki pojedyńcze zdrowe. Sitarki całe stada większość robaczywa. Gąski zielonki pojedyńcze zdrowe. Sarenki pojedyńcze zdrowe. opieńki całe gromadki młodych i zdrowych. Sezon grzybowy pozwoli się kończy ale i tak w tym roku nie można narzekać bo kto chciał ten nazbierał. Teraz pozostaje polować na opieńki i gąski.
(200/h) Same opieńki kilka kań. Las dębowo-brzozowy
2018.10.21 15:36
szerzej: Przez pierwsze 15 minut ani jednego grzyba. Jednak z czasem jak zaczęliśmy wchodzić głębiej to dopiero była frajda :). W godzinkę nazbieraliśmy 2 duże torby opieńków. Jeden pień obok drugiego (całe obrośnięte dookoła). W tym roku nie widziałem większego wysypu jak teraz.
(60/h) podgrzybki nadal rosną, stada po kilkanaście sztuk. Jednak większość zbierania w poszyciu jagodzin jak i w gęstwinie pomiędzy młodymi drzewkami. Ja sezon w tym roku zamykam więc pozdrawiam i do poczytania za rok.
szerzej: podgrzybki w grupach po 20-30 sztuk, choć nie wszędzie. Trzeba cierpliwie szukać stanowiska o które specjalnie trudno nie jest - byle chodzić wolni i szukać uważnie. Rosną w jagodzinach z domieszką mchu, oraz w miejscach gdzie w lesie są przekopy. Dużo było także w miejscu gdzie ostatnio był "czyszczony" las. W towarzystwie pozostawionych gałęzi rosną, aż miło. Jak ktoś pojedzie jutro w te okolice to się nie zawiedzie bo grzybiarzy specjalnie dużo nie było.
(60/h) Las duży mieszany. Całą noc utrzymywała się mgła a od rana przelotnie padało. Ludzi niewiele. Prawdziwki po kilka sporo robaczywych. podgrzybki po kilka sporo zdrowych ale nie brakuje poobgryzanych przez nornice. Koźlarki po kilka sporo zdrowych. Krawce pojedyńcze zdrowe. Zajączki po kilka sporo zdrowych. Maślaki po kilka sporo zdrowych. Sitarki po kilka robaczywe. Rydze po kilka sporo zdrowych. Gąski zielonki pojedyńcze zdrowe. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, panienek, purchawek i inne drobne niejadalne. Wysyp trwa i to ostatnie chwile żeby coś nazbierać.
(35/h) Las sosnowy. Zbierane z poszycia na mchu. W lesie mokro, mało grzybiarzy bo zaczął padać deszcz.
2018.10.20 15:31
szerzej: Szkoda było tego wypadu bo wszystko popsół padający deszcz. W dwie osoby przez 2 godz. uzbierało się trochę na suszenie i kolację. Jeszcze w środę było przeszło 100 /godz..-po prostu się kończą. Pozdrawiam wytrwałych zbieraczy.
(80/h) Las sosnowy duży. W lesie sucho ale od rana gęsta mgła i ciepłe noce wspomagają grzyby. Ludzi bardzo dużo ale grzyby nie są do wybierania. podgrzybki po kilka sporo zdrowych. Zajączki pojedyńcze zdrowe. Maślaki po kilka sporo zdrowych. Sitarki całe stada większość robaczywa. Gąski zielonki pojedyńcze zdrowe. Sporo rośnie gołąbków, olszówek, muchomorów, maślanka wiązkowa, krowiaki, cukrówek i inne drobne niejadalne. Dziś gościłem P. Danusię z koleżanką które pozdrawiam i zapraszam częściej. Po niedzieli nadawają spore ochłodzenie i przymrozki tak więc sezon dobiega końca.
(30/h) Zachęcony dotychczasowymi doniesieniami wybrałem się dzis do lasu.
2018.10.19 18:44
szerzej: 3,5 godziny w lesie począwszy od dużego sosnowego poprzez mieszany skończywszy na młodnikach. Ogólnie wszędzie sucho same kozaki, zajączki, maślaki oraz trochę podgrzybków.
(50/h) W lesie sucho. Dużo grzybów wyschniętych, ale są też z pleśnią, co jakby zaprzecza jedno drugiemu. Dominowały podgrzybki i zajączki, a oprócz nich pojedyńcze kanie i koźlarze.
(150/h) Mnóstwo kań i trochę opieniek otwarty zrąb Niesamowite okazało się że grzyby biorą wilgoć z obfitej rosy Mnóstwo kań które rosły czasem kępami po np 5 sztuk
(90/h) Kontynuacja drugiego największego wysypu ostatnich 10 lat (największy był w zeszłym roku) w lasach centralnej Polski. Pogoda wspaniała - brak wiatru, dość ciepło i słonecznie. Grzybiarzy - cała masa! Ale grzybów na szczęście jeszcze więcej...
(80/h) Ludzi dużo - ale godzinka przed pracą - warto było. Malutkie podgrzybki i kilka dużych koźlarków (rosły w trawach - las koło Chechła) - będzie co jeść :)
(100/h) Las sosnowy, dużo mchu i jagod. Duży wysyp podgrzybków (głównie malutkie, większość zdrowa). Bardzo dużo ludzi więc trzeba wchodzić głębiej w Las w kierunku Stanislawowa
(35/h) Las duży mieszany. W lesie sucho aby w trawie i mchu jest wilgotno. Ludzi bardzo dużo. Prawdziwki pojedyńcze robaczywe. podgrzybki po kilka sporo zdrowych. Maślaki po kilka sporo robaczywych. Sitarki całe stada większość robaczywa. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, purchawek, maślanka wiązkowa, krowiaki i inne drobne niejadalne. Na weekend nadawają ochłodzenie tak więc wysyp grzybów może przystopować po niedzieli. Oby jeszcze przymrozków nie było a będzie jeszcze co zbierać.
(40/h) Las sosnowy duży. W lesie sucho ale mech trzyma wilgoć. Dziś od 16.00 do 18.00 w lesie. Ludzi mimo takiej pory sporo. podgrzybki całe stadka sporo zdrowych. Sitarki stadami rosną młode zdrowe większe robaczywe. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, purchawek, maślanki wiązkowej i inne drobne niejadalne. Wysyp trwa a grzyby narazie są nie do wybierania.