(100/h) Las mieszany, same podgrzybki rosnące stadami po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt. Wszystkie zdrowe i raczej młode, niektóre pogryzione przez myszy. W lesie sucho, a grzybów i grzybiarzy cała masa.
(50/h) Las duży mieszany. W lesie robi się sucho. Ludzi bardzo dużo. Grzyby rosną tam gdzie dużo mchu i trawy. Prawdziwki po kilka sporo robaczywych. podgrzybki po kilka zdrowe niektóre poobgryzane przez nornice. Koźlarki po kilka sporo zdrowych. Maślaki po kilka sporo robaczywych. Zajączki pojedyńcze zdrowe. Sitarki po kilka sporo robaczywych. Rydze pojedyńcze zdrowe. Kanie po kilka zdrowe. Całe stada rosną muchomorów czerwonych, olszówek, gołąbków, maślanka wiązkowa, purchawki i inne drobne niejadalne. Wysyp w tym lesie trwa ale przydałby się deszcz.
(100/h) W większości młode podgrzybki, w 3 h 308 sztuk = 3,5 kg. Las iglasty, podłoże średnio czyste. Koleżanka zebrała 200 podgrzynków i 3 zajace w godzinę = 4 kg (już większe.) Największa grupa 38 sztuk w jednym miejscu. Na samej ścieżce raz rosła grupa 16 podgrzybków, drugi raz 11. Wśrod wszystkich 3 robaczywe.
(35/h) Miejscem grzybobrania był las iglasty z przewagą sosny, z niewielką domieszką brzozy brodawkowatej. Znalezione zostały tylko i wyłącznie podgrzybki brunatne. Ogólnie rzecz ujmując, wypad uznajemy za udany. W niektórych miejscach lasu można było znaleźć po kilkanaście osobników rosnących tuż przy sobie.
(100/h) Las sosnowy duży. W lesie robi się sucho ale nocne mgły, rosa i ciepło robią swoje. Ludzi całe rodziny ale każdy zbiera. Prawdziwki pojedyńcze sporo robaczywych. podgrzybki całe stada większość zdrowych. Zajączki pojedyńcze zdrowe. Maślaki pojedyńcze zdrowe. Sitarki całe stada większość robaczywa. Gąski zielonki pojedyńcze sporo zdrowych. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, panienek, purchawek, maślanka wiązkowa, krowiaki, cukrówek i inne drobne niejadalne. Wysyp trwa w najlepsze. Cały czas dominują młode grzyby.
(60/h) Ruszyl podgrzybek. Same mlode, male, zdrowe. Wysyp to nie jest, ale cierpliwi nazbieraja. Poza poranna rosa w lesie to straszna susza. Jak w koncu nie popada (a nie zanosi sie w prognozach) to dlugo ten ruch podgrzybka nie potrwa.
(60/h) Same maluchy. Ilościowo dużo... niestety wagowo gorzej. Przy wyjeździe naliczyłam 14 aut zaparkowanych w okolicy lasu. Wyszłam bo zrobiło się tłoczno i niestety głośno. Poza tym bardzo udany ranek.
(40/h) W dwie osoby w sumie około 5 kg podgrzybków (takich do marynowania). Do tego jeden mały prawdziwek, kilka maślaków i kozaczków oraz 5 rydzów. Las sosnowy - ok. 40-letni. Cieplutko, słonecznie; na pewno nie jest to wysyp, ale mimo to - bardzo przyjemnie się zbierało.
(80/h) las wysoki głównie sosnowy, 3 h zbierania
z samego rana, w lesie dużo podgrzybków z czarnymi łebkami. Niestety pomimo ilości zbiór objętościowo mały ponieważ jak to w Łódzkich lasach, zbiera się to co wyrosło w nocy (maluszki do słoiczka). Od 10-tej już człowiek przy człowieku i czyszczenie lasu trwa.
(80/h) W zasadzie same podgrzybki, malutkie, starszych praktycznie brak. Praktycznie wszystkie zdrów, nieliczne zaczynaja pleśnieć. Bardzo udane grzybobranie - 28 małych słoiczków w marynacie i trochę się suszy.
(40/h) Las mieszany duży. W lesie wilgotno i ciepło. Ludzi sporo. Prawdziwki pojedyńcze zdrowe. podgrzybki po kilka zdrowe tylko niektóre ponadgryzane przez nornice. Koźlarki po kilka zdrowe. Maślaki po kilka sporo robaczywych. Sitarki po kilka robaczywe. Kanie po kilka zdrowe. Bardzo dużo rośnie muchomorów czerwonych, olszówek, panienek, gołąbków, maślanka wiązkowa, purchawki i inne drobne niejadalne. Wysyp w tym lesie rusza ze sporym opóźnieniem ale zapowiada się ciekawie.
(20/h) Tylko podgrzybek brunatny (młode, zdrowe) i tylko tam, gdzie trochę wilgoci jeszcze jest. Jak kto nie trafi, z pustym koszem wyjdzie. Innych jadalnych nie ma. Grzybów w ogóle mało; z tych, które rozpoznaję, poza krowiakami w większej ilości tylko muchomory cytrynowe. Na zdjęciu sprzed miesiąca: borowik z lasu między Retkinią i Smulskiem (Łódź). Ważył 0,4 kg... tzn. chodzi o tego z prawej, bo ten z lewej waży 25 kg i grzybów nie je, ale lubi wąchać.
(25/h) Coś się ruszyło. Wysyp to jeszcze nie jest, ale po całkowitym bezgrzybiu pojawiły się prawdziwki, koźlaki, krawce, maślaki i trochę podgrzybków. Poza tym dużo kani. Las sosnowy z dębem i brzozą. W lesie ponownie robi się susza. Sytuację ratuje poranna rosa. Jest ciepło jak na październik wiec może będzie kilkudniowy wysyp w następnym tygodniu...
(70/h) Wysyp młodziutkiego podgrzybka na nowo odkryte miejscówce. W lesie wilgotno od porannych mgieł, przemiła wędrówka w nasłonecznionym lesie. Pozdrawiam
(80/h) Las sosnowy duży. Od rana gęsta mgła. Ludzi bardzo dużo. podgrzybki przeważnie młode zdrowe. Dziś najliczniejsze gniazdo liczyło koło 100 szt. zebranych w 25 min. A takie normalne gniazda liczą od 25 do 50 szt. Zajączki pojedyńcze zdrowe. Sitarki całe stada same robaczywe. Maślaki pojedyńcze zdrowe. Gąski zielonki pojedyńcze zdrowe. Całe stada rosną gołąbków, olszówek, muchomorów, maślanka wiązkowa, panienki, krowiaki, cukrówek inne drobne niejadalne. Wysyp rozkręca się na dobre.
(40/h) W lesie 3 godziny. Las mieszany. W przecinkach brzozowo-dębowych około 30 koźlarków i dwa małe borowiki, w wysokich sosnach we mchu pełno małych podgrzybków
(45/h) Las sosnowy duży. W lesie chłodno i lekka mgła. Ludzi bardzo dużo i każdy coś zbiera. podgrzybki całe stadka młodych sporadycznie robaczywe. Maślaki po kilka sporo robaczywych. Sitarki całe stada większość robaczywa. Gąski zielonki pojedyńcze zdrowe. Kanie po kilka zdrowe. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, panienek, purchawek, maślanka wiązkowa, krowiaki, cukrówek i inne drobne niejadalne. Pozdrawiam Pana który szukał dziś samochodu bo tak się za grzybami zakręcił że nie mógł trafić do pojazdu. Mam nadzieję że udało się odnaleźć auto.
(100/h) Piękne młode podgrzybki, rosły całymi "stadami"po kilkanaście sztuk w jednym miejscu. Las mieszamy z przewagą sosen. Cóż to był za wspaniały widok. Pozdrawiam wszystkich grzybniętych 😃
(30/h) Las sosnowy duży. Po chłodnej nocy dzień piękny i ciepły. Ludzi sporo i każdy coś zbiera. podgrzybki rosną stadkami większość zdrowych. Zajączki pojedyńcze zdrowe. Maślaki po kilka sporo robaczywych. Sitarki rosną stadkami większość robaczywa. Gąski zielonki pojedyńcze sporo zdrowych. Sporo rośnie muchomorów, gołąbków, olszówek, panienek, purchawek, maślanka wiązkowa, krowiaki, cukrówek i inne drobne niejadalne. Teraz nadawają babie lato i mgły tak więc wysyp będzie trwał.
(80/h) Las duży, mieszany z przewagą sosen. Same podgrzybki różnej wielkości. Na 280 znalezionych w dwie osoby w dwie godziny 10 było robaczywych. Niestety sporo ponadgryzanych przez myszy. Ludzi mnóstwo, ale każdy z grzybami mimo ze sucho.