gdzie są grzyby Teraz - raport od 18 do 24 sierpnia 2017 00:26

szczegółowa mapa i tekst doniesień dla województw

W razie wątpliwości co do rzetelności któregoś doniesia proszę nie prowadzić polemiki w bazie (chyba, że składając swoje doniesienie z grzybobrania) a raczej zgłosić uwagę bezpośrednio do administratora bazy.
W tym miejscu, w Pełnej Wersji atlasu, znajdują się bardzo pomocne w ocenie sytuacji czy i gdzie idzie ku wysypowi:
• histogram sezonu pokazujący czy idzie ku lepszemu (rozkład do 100%, średnia zgłaszana grzybność),
• osobne mapy dla każdego dnia tygodnia, zbiorcza mapa ostatniego weekendu i dla dni powszednich,

grzybi@ra

2017.8.23 21:53 (na dzień 23-8)
raport tekstowy — zachodniopomorskie
Ponarzekałam wczoraj, że tylko kurki, to mi dzisiaj trochę sypnęło :) Najpierw las mieszany-głównie kurkowy. Ścieżki już przypominają nadmorskie deptaki, ale znaleźć jeszcze można całkiem sporo większych kurek, maczku też jeszcze dużo. Czy zdąży urosnąć? Może, chociaż niektórzy zbierają grzyby na zasadzie: "po mnie choćby i potop". Oprócz letniej królowej dwa prawdziwki, trzy ceglastospore i kilka podgrzybków zajączków. Złotoporych nie liczę, bo chociaż pojawiło ich się trochę, większość wzbogacona białkiem zwierzęcym. Zachęcona pojawieniem się borowików, postanowiłam jeszcze sprawdzić niewielki lasek świerkowy z pięknym mchem. I tu żółciły się kurki, ale nie widać było nic innego. Dopiero gdy niemal rozdeptałam czarny łepeczek ledwo wystający z mchu, zrozumiałam, że muszę "przestroić" wzrok. A myślałam, że już mam "leśny" :) No i zaczęła się zabawa- w sumie 60 podgrzybków, większość "octowych", trochę podgrzybków zajączków. Grzybki w różnej kondycji- ani robaki, ani ślimaki jeszcze nie śpią. Ale po operacji zostało ich całkiem sporo. Zaczęło się! Taadaaam ;)

sromotnik

2017.8.23 18:49 (na dzień 23-8)
raport tekstowy — zachodniopomorskie
Po pracy jestem w lesie. Bardzo mokrym lesie. O kurkach nie będę pisał, bo to jest rzeźnia, temat rzeka. Zaczyna się coraz bardziej rozkręcać to, co Tygryski lubią najbardziej. Młodziutkie prawdziweczki ledwo wychylające łebki z bukowych liści. Nie trafiłem dziś na samotnika, kilka miejsc po parę sztuk. Jeśli tendencja będzie wzrostowa w najbliższy weekend zamieniam osobówke na busa aby się napewno pomieściły :-))

wiciumistrz

2017.8.23 16:01 (na dzień 23-8)
raport tekstowy — mazowieckie
Las sosnowo-brzozowa w 4 godziny 3,5 kg kurek 3 podgrzybkow 1 prawy i kilka gołąbków

wojek

2017.8.23 12:22 (na dzień 22-8)
raport tekstowy — zachodniopomorskie
Witam Szanowne Leśne Bractwo. Nareszci mogę napisać bardziej optymistyczy meldunek z przepięknych lasów Zachodniego Pomorza. Odwiedzaliśmy wczoraj nasze stare miejscówki, początkowo z raczej mizernym efektem. Postanowiliśmy odejśc dalej w las pomimo przepięknej deszczowej pogody. Chlupotanie w butach i mokre pomimo sztormiaków bluzy zrekompensowała nam w zupełności ogromna ilość podgrzybków brunatnych. Las: starodrzew sosnowy z jagodnikiem i dość grubym mchem.Ciekawostką jest to, że mamy doczynienia jakby z wysypem wyspowym, czy jak to mogę nazwać. Jak wspomniałem szliśmy wczoraj dość długo lasem nie spotykając ani jednego podgrzybka, natomiast jak się trafi w miejsce to można niemal zbierać podgrzybki "garściami". W najlepsze trwa wysyp kurek. Oprócz "dojrzałych" rosną również bardzo młode owocniki także jeśli ktoś lubi kurki będzie mógł zbierać do woli jeszcze dłuższy czas. Może troszkę martwić zupełny brak prawdziwków (przez tydzień może pięć sztuk), nie ma prawie kozaków i w ogóle maślaków. Ale poczekajmy, deszczu spadło tyle, że w lesie niemal można chodować ryż, nie tylko grzyby. Jeszcze jedno zwraca uwagę. Niektóre owocniki podrzybków są wielkości średniego talerza, ale pokazują się również młode. Czyli chyba można ogłosić początek wysypu:) Serdeczne pozdrowienia dla Pozytywnie Zagrzybionych i Admina.

Marylka

2017.8.22 23:09 (na dzień 22-8)
raport tekstowy — wielkopolskie
Sezon rozpoczęty na dobre, dużo podrzybkow, coraz mniej pogryzionych przez ślimaki, kilkanaście czerwonych kozaków, prawdziwkow i kurek.
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.06.17 · ta strona powstała/was created 14.04.2017

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl.pl/foto/wystepowanie-0.htm"> gdzie są grzyby Teraz - raport - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>