— w pełnej wersji atlasu lokalizacja grzybobrania jest zwykle podana precyzyjniej niż powiat
— opłata za pełną wersję to jedyne źródło utrzymania serwisu (nie zaśmiecam stron reklamą)
⇒⇒  uwaga - sprawdź  ⇒ nowe opcje dostępu do Pełnej Wersji - natychmiastowa realizacja
pow. cieszyński
ok. 0 na godzinę — mm
niedziela 26. marca
tazok 2017.3.26 20:35
Wiosna ! Jedzenie się obudziło z zimowego snu , koniec poszukiwania hamburgerów w śmietnikach. Nie służy nam dieta z fastfoodów zwłaszcza keczup , nasza guru – kubusiowa , puchatkowa Sowa Pszemondrzała nazwała by to śmieciowym jedzeniem. Nie ma to jak upolować sobie świeżą , niekarmioną GMO myszkę . Co prawda trzeba zmienić przyzwyczajenia i zamiast nocą , polować za dnia , ale cel uświęca środki. A ty tam Tazoku , na dole z tym aparatem co się tak przyglądasz ? Fotkę możesz zrobić , ale i tak nie podzielę się z Tobą moją zdobyczą , muszę zbierać siły , bo dzieci już w drodze a 500+ nie dla nas . Widziałam ,że rozglądasz się za grzybami , oj naiwny . W marcu ? Lepiej skołuj gdzieś marcowego kota i polujcie na myszy , będziecie mieli większą szansę na sukces. Na grzyby musisz jeszcze poczekać , przynajmniej w górach .
  • Emil.E. · 26.21:09 · Hej Maćku. Moja Myszka w tym tygodniu załatwiła mi jedną mysz, jednego gołębia i jednego chyba szczura. Chyba, bo to wynika z długości ogona jaki się ostał. Polecam E.
  • grzybiara W · 27.15:16 · masz niesamowite szczęście nie dość, że zajrzysz ptactwu w talerz, to jeszcze pozują Tobie do przepięknych fotek- pozdrawiam serdecznie-:)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. kłobucki
ok. 0 na godzinę — mm
niedziela 26. marca
Emil.E. eligiusz.zakrzewski@wp.pl 2017.3.26 18:45
Witam. Dzisiejszy dzień zaczął się z małym zamieszaniem, bo ktoś (?) poprzestawiał zegarki i nie bardzo wiadomo było która jest aktualnie godzina. W żołądku burczało, co wskazywało by że jest przed śniadaniem. Żona jednak uparcie twierdziła że jest po śniadaniu a przed obiadem. Po burzliwej wymianie zdań, w końcu doszliśmy do porozumienia że najlepiej będzie zjeść drugie śniadanie. Syty i zadowolony z osiągniętego kompromisu, ponownie udałem się z wizytą do lasu w Koskach, zgodnie z tym co zapowiadałem 05 marca. Zostawiłem w tedy worek u wejścia do lasu z prośbą o pozostawianie w nim śmieci. Worek był pełen a to znaczy że moja inicjatywa spotkała się z pozytywną reakcją innych osób. Być może znajdzie się ktoś, którego ubawi taka moja spontaniczna inicjatywa, ale mnie to nie rusza, niech sobie drwi, wisi mi to i lata. Mnie to nic nie kosztuje. Worki mam za darmo a wywózkę z domu mam zapłaconą za cały rok z góry. Za grzybami nawet się nie rozglądałem bo w tym lesie to dopiero na jesień, ale spacerek był? Był. Sarenki były? Były. Wycinka była? Trochę widziałem wyciętych drzew, ale to chyba selektywnie, tak dla porządku w lesie. Za to cała masa nowych budek lęgowych. Leśniczy się postarał a to znaczy że lada dzień będą jaja. Kwiecień przed nami. To miesiąc smardzy. Nigdy nie widziałem na żywo smardza, ale gdyby tak ktoś chciałby puścić jakiś cynk, to kto wie czy nie pokusił bym się pojechać by zrobić parę fotek. Już kończę przynudzanie. Życzę Wszystkim SMARDZNEGO kwietnia.E.
  • tazok · 26.20:48 · Emilu, Twoja inicjatywa z workami jak już kiedyś pisałem ,jest genialna. Prosta , tania i jak widze skuteczna . Tak trzymaj , na pewno wśród nas znajdziesz naśladowców.
  • roto1 · 26.21:28 · Prawdopodobieństwo znalezienia smardzów jest duuużo większe w mieście na wykorowanych klombach i rabatach,jest jeszcze dodatkowy plus,można zbierać i szamać.Polecam:-)
  • grzybiara W · 27.15:18 · patent jak widzę działa elegancko- ja jak na razie moje bliskie domu rewiry sprzątam sama- muszę powiedzieć, że śmieciarzy zdecydowanie ubyło- serdecznie, wiosennie pozdrawiam-:)
  • PECOK · 28.10:08 · ŚWIETNY POMYSŁ Z WORKAMI W LESIE DO WDROŻENIA. SMARDZO PODOBNO ZNAJDUJE SIĘ NA SŁOWACJI. NIGDY NIE SPOTKAŁAM TEGO GRZYBA. POZDRAWIAM
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. będziński
ok. 0 na godzinę — mm
środa 8. marca
lawendowa 2017.3.10 22:22
Troszeczkę z poślizgiem ale muszę Wam opisać mój ostatni słoneczny spacer od Zalewu Przeczyckiego w górę rzeki Czarnej Przemszy ,aż do miejsca gdzie wpada rzeczka Mitręga .Po 1 km spotkałam olbrzymie huby na wielkim starym korzeniu drzewa postawiłam telefon żeby było widać jakie duże a i tak nie pokazałam wszystkich.Dalej idąc brzegiem trafiłam w miejsce gdzie od kilku lat osiedliły się bobry .Pierwszy raz widziałam jak silne są te zwierzęta.Jakie duże drzewa mogą pościnać swoimi ząbkami i jakie wielkie dziury wykopać po brzegach rzeki. Dla mnie jest to piękne jak bobry świetnie sobie radzą w życiu .Ale z drugiej strony jakie spustoszenie robią w wałach przy stawach hodowlanych to jest straszne dla właścicieli.Mój kilku godzinny spacer był pięknym prezentem w tym dniu.Takie dni są(prawie) codziennie!!!!!!Szczęśliwa!!!!Pozdrawiam!!!
  • Emil.E. · 11.12:37 · Lawendowa Panno. Gdybyś zechciała być Jagienką, to ja mógłbym być Zbyszko i zapolowalibyśmy na bobry. Dla Ciebie futro a dla mnie sadło. E. :-)
  • Andre · 11.14:57 · Witaj Lawendowa Pani😁 Około 100metrów od mojego domu płynie rzeczka o "uroczej" nazwie GRÓBKA.Do jesieni zeszłego roku jej wały były porośnięte wierzbami.Ponieważ Bobry zaczęły robić tamy(w okolicy były cztery)postanowiono Ogołocić całe brzegi.Jest teraz bardzo łyso,abobry szukają drzew w przyległych do rzeki ogrodach. Szkodnik???myślę że nie,taka ich natura.A patrząc z boku,to minister pozwolił. Pozdrawiam.A☺
  • grzybiara W · 11.15:14 · Witaj Lawendowa- piękny spacer, piękne huby i cudownie pooglądać bobry przy pracy- pustoszą swoje okolice, ale to normalne- choć jak piszesz nie każdemu pasuje- przyznam, że gdybym miała wybór, to one zwyciężają z piłami w rękach właścicieli lasów- pozdrawiam wiosennie-:)
  • krzysiek z lasu · 24.00:29 · W porównaniu ludzi z piłami i siekierami do tych bobrów, zdecydowanie bardziej rozumiem tych drugich ;) Pozdrawiam ;)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. będziński
ok. 0 na godzinę — mm
środa 8. marca
lawendowa 2017.3.10 21:48
Najładniejszy prezent na Dzień Kobiet to SPACER!!!!

+dopisz (dla zalogowanych)

pow. częstochowski
ok. 0 na godzinę — mm
wtorek 7. marca
Emil.E. 2017.3.7 18:34
WSZYSTKIM PANIOM, PANNOM I PANIENKOM, W DNIU ICH ŚWIĘTA, LEŚNYCH WYPRAW PEŁNYCH WRAŻEŃ ORAZ KOSZY SPEŁNIONYCH MARZEŃ ŻYCZY E.
  • grzybiara W · 7.18:52 · Ależ Emilu się postarałeś- serdecznie dziękuję- a tak między nami, to nie zgadza mi się ilość grzybów na godzinę- ja doliczyłam się 10 szt- tak ze dwie godzinki średnio licząc to już masz 5/h- serdecznie pozdrawiam :)
  • tazok · 7.23:45 · Wszystko przekazane Sznupokowi , podziękowania w imieniu ładniejszej połowy .
  • lawendowa · 8.08:42 · EMILU!!!! Dziękuję za miłe życzenia!!!!!
  • Marianna · 8.10:02 · Dzięki, Emilu! :)
  • PECOK · 8.20:32 · BARDZO DZIĘKUJĘ
  • grazka · 9.06:16 · I ja dziękuję!!😘
  • argucja · 9.12:28 · Ja tez przesyłam podziękowania ;-)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. będziński
ok. 1 na godzinę — mm
niedziela 5. marca
lawendowa 2017.3.6 11:01
Bardzo ciepło !!!Długi spacer i po 2,5 godzinach nagroda jeden malutki grzybeczek nad jeszcze zamarzniętą sadzawką w środku lasu.Pozdrawiam.
  • lawendowa · 6.11:13 · Wszystkie mrowiska już się obudziły ze snu . Miliony mrówek szaleją na powierzchni .Piękny widok!!
  • grzybiara W · 6.15:43 · pozdrawiam i dzięki za dopisek, bo w głowę zachodziłam co to za pętelki u dołu po prawej- widać i u Ciebie wiosenność- :)
  • Andre · 6.18:38 · Wiosna wygrywa z zimą.Pozdrawiam.A
  • Emil.E. · 6.19:46 · Jeden mały grzybek, a wiosnę czyni. Czy to nie wspaniale. Suchości pod stopami na spacerach życzę. E.
  • roto1 · 6.21:05 · Ten grzybek to raczej wiosny nie czyni,bo to żagiew zimowa,ale mrówki i owszem:-)
  • tazok · 7.23:52 · Na bezrybiu i rak ryba . Sztuka jest? - Jest .
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. kłobucki
ok. 0 na godzinę — mm
niedziela 5. marca
Emil.E. 2017.3.5 17:01
Wiosna. Tego nie da się ukryć. To widać, słychać i czuć. A że wiosna, to wiosenne porządki. Od tego zacząłem dzisiejszą wycieczką do moich ulubionych lasów w Koskach. Odkryłem je dla siebie jesienią ub. roku, i tak mi się spodobały że nie mogłem się doczekać, kiedy je znów odwiedzę. Kiedyś pisałem że to bardzo czysty las i za sprawę honoru wziąłem sobie aby tak było nadal. Na zimę zostawiłem worek przy wejściu do lasu i jakież było moje zaskoczenie, gdy dzisiaj przyjechałem, to okazało się że worek jest pełen. To bardzo dobrze świadczy o Tych, którzy Tu byli w okresie zimy. Za pośrednictwem - grzyby.pl, chcę im serdecznie podziękować. Obeszłem kilka kwartałów, znalazłem co prawda kilkanaście puszek, pet-ów i butelek ale zazwyczaj były to pozostałości zapewne jeszcze z przed kilku lat. Tak że powiedzenie "szukać ze świecą" tu nabiera szczególnego charakteru. I niech tak zostanie. Za grzybami specjalnie się nie rozglądałem, chociaż jeden dostrzeżony w ściółce leśnej, ucieszył mnie przeogromnie. Tym bardziej że jest on pierwszym jaki w życiu widziałem o tej porze roku. Nie jest ważne co to za grzyb. Czy stary czy nowy. Jadalny czy nie. Ale jest. Mój PIERWSZY. Bazikotek jeszcze nie spotkałem, ale pierwsze zielone kiełki na krzakach, tak. A hałas w lesie, świergotanie, pohukiwanie, aż chce się żyć. Na odjezdne zostawiłem nowy worek i kartkę z prośbą o pozostawianie śmieci. Wrócę Tu niebawem. E.
  • Emil.E. · 5.17:16 · Do admina. Mój błąd. powinno być: gm. Panki, pow. Kłobuck, woj. śląskie. Przepraszam.
  • dzidek · 5.19:08 · A to jakiś znicz czy oświaty kaganek?
  • grzybiara W · 6.15:48 · cieszy bardzo taki wesoły, wiosenny i optymistyczny wpis- fajnie masz, że śmieci musisz ze świecą szukać. Ja również zimą posprzątałam swoje miejsca i jak na razie jest dobrze- serdecznoci z wiosennych nizin:)
  • Andre · 6.18:55 · Widzę,że Koski budzą się do życia!😁Pozdrawiam.A
  • argucja · 6.21:07 · No ale wielka szkoda, że tych bazikotek nie spotkałeś ;-)
  • tazok · 7.23:49 · Emilu te worki - to świetny pomysł . Warty skopiowania przez wszystkich
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. Gliwice
ok. 0 na godzinę — mm
czwartek 2. marca
dzidek 2017.3.2 21:37
Najfajniejsze życzenia w dniu dzisiejszym...
  • Paweł-Tarnów · 2.21:54 · Nawet dziecko wie, że zdrufko jest z grzybuf... ;-)
  • Marianna · 3.09:18 · Rzeczywiście doskonałe. Pozdrawiam serdecznie! :)
  • Emil.E. · 3.20:00 · Pewnie jest szczególna okazja, no to: NA ZDRUFKO! Dzieci wiedzą lepiej.:-)))
  • tazok · 3.21:36 · Urocze życzenia ,tak potrafią tylko dzieciaki . Pozdrowienia
  • dzidek · 3.21:48 · Gwoli ścisłości to były życzenia urodzinowe 😊
  • lawendowa · 3.22:21 · Wszystkiego najlepszego - grzybowego no i zdrufka !!!!
  • Andre · 3.23:24 · No To Na ZDRUFKO🍺🍹🍻 Wszystkiego Najlepszego i100lat. Pozdrawiam.A🍻
  • grazka · 4.09:39 · Córcia wie o czym marzy tata:) Dołączam się do tych życzeń, oby się spełniły😊 Zastanawiam się... czy obok Taty stoi termos, który zabierasz do lasu?
  • dzidek · 5.11:49 · Dziękują za wszystkie życzenia!Grazka to nie termos. A swoją drogą skąd wiedziałaś że życzenia są od córki?
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. Gliwice
ok. 0 na godzinę — mm
środa 1. marca
dzidek 2017.3.1 09:51
Bazie czy kotki ?
  • Marianna · 1.11:33 · Co kto woli ;) Pozdrawiam serdecznie :)
  • Paweł-Tarnów · 1.12:07 · Według mnie, bazie ;-))
  • grazka · 1.16:21 · Gruszki na wierzbie:)
  • Emil.E. · 1.18:54 · Stawiam na - baziekotki:-)
  • Andre · 1.21:16 · Poprstu wiosna,nie dbajmy o szczegóły.Pozdrawiam.A
  • lawendowa · 1.22:54 · Wiosna!!! To z baziami będzie krucho na Niedzielę Palmową która dopiero za 6 tygodni na gałązkach wyrosną listki.Pozdrawiam też baziami wierzbowymi.
  • +dopisz (dla zalogowanych)
Copyright © by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
wersja publikacji 17.04.2016.www · została utworzona/was created
Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl/foto/wystepowanie-SL.htm">śląskie — raport doniesień o grzybach 2017.03.01 — 28 - Grzyby Polski, Fungi of Poland grzyby.pl</a>