— w pełnej wersji atlasu lokalizacja grzybobrania jest zwykle podana precyzyjniej niż powiat
— opłata za pełną wersję to jedyne źródło utrzymania serwisu (nie zaśmiecam stron reklamą)
⇒⇒  uwaga - sprawdź  ⇒ nowe opcje dostępu do Pełnej Wersji - natychmiastowa realizacja
pow. polkowicki
ok. 0 na godzinę — mm
wtorek 21. marca
nierob 2017.3.22 08:18
wycieczka do lasu w dniu lasów. no i niestety smutny widok. piły i siekiery dotarły do jednego z moich ulubionych miejsc na borowiki. zrobiłem więc kilka fotek na miejscówce bo kto wie - może to ostatnie chwile tego lasku... no i tam, gdzie jeszcze coś zostało, przyroda budzi się powoli do życia. p.s. kiedyś miałem taki pomysł, żeby postawić w kilku miejscach jakieś tablice informacyjno ostrzegawcze np.: uwaga leśnicy i pilarze. tu rosną borowiki, podgrzybki i koźlarze. jeśli wytniecie ten las, grzybiarze znienawidzą was!
  • Paweł Lenart · 22.13:48 · Witaj serdecznie. To niestety częsta "niespodzianka" po zimie w naszych lasach gospodarczych. Przeżyłem to już dziesiątki razy w życiu. Dlatego w każdym sezonie staram się poznać/wyczaić kilka nowych miejsc, aby mieć alternatywę. Tabliczki można umieścić, ale i tak wytną. Jeśli dany sektor jest ujęty u PUL-u do wycięcia to koniec. ;-( Szukaj w sezonie nowych miejsc, bo to pozostaje. Pozdrawiam Cię wiosenne i mimo wszystko darz grzyb! ;-)
  • lawendowa · 22.14:36 · Smutne jest to co piszesz o wycince lasu .Machina ruszyła i nie wiadomo kiedy się zatrzyma . Na razie cieszmy się nadejściem WIOSNY!!! i Świętem Lasu zresztą Międzynarodowym .Cieszmy się tym co jeszcze jest no i sadżmy drzewa.Pozdrawiam.
  • nierob · 22.15:40 · choć na grzyby i w ogóle do lasu łażę już ho, ho, a może i dłużej - to serce nadal boli, na taki widok. i nie zgadzam się na to, a nawet protestuję. najgorsze jest to, że pod topór idą czasem naprawdę urocze miejsca. niekoniecznie na grzyby. takie sytuacje wymuszają właśnie szukanie nowych miejsc.
  • Andre · 22.19:18 · Witaj. Niestety ,smutna prawda trzeba z tym jakoś żyć.U mnie również zniknęło dużo "borowikowego" lasu.Pozdrawiam.A
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. oleśnicki
ok. 0 na godzinę — mm
sobota 25. lutego
Paweł Lenart 2017.2.28 09:49
Jeszcze bardzo subtelnie, jeszcze bardzo nieśmiało. W końcu jeszcze prawie niepostrzeżenie, Pani Wiosna zaczyna wkradać się w cieplejsze rejony dolnośląskich lasów i systematycznie, z każdym tygodniem będzie brać we władanie kolejne hektary lasów. Przed nami prawdziwa eksplozja życia, bujności, kolorów i zapachów. Zanim to nastąpi, po raz kolejny tej zimy zaliczyłem włóczęgę po lasach, wioskach, zagajnikach, monokulturach, łąkach, polach i czort wie, gdzie jeszcze. ;-) Klucze dzikich gęsi i bociany zwiastują wiosenkę aż miło, jednocześnie dając zimie do zrozumienia, że żarty się skończyły, że czas pakować walizki i pomyśleć o szybkiej ewakuacji na koło podbiegunowe. ;-) Tak, tak, wiosenka coraz bliżej. Czas spędzony w lesie - bezcenny. Na przydrożnym klonie, widziałem młode kępki płomiennicy zimowej. Rosły na wysokości ponad 3 metrów. Niech sobie rosną. Z drabiną do lasu nie jeżdżę. Wokół lasów, na wioskach trwa wycinka drzew w gospodarstwach, po nowelizacji ustawy i dodaniu w niej przepisów "Róbta co chceta, czyli tnijta gdzie i jak popadnie". Smutny to obraz dla ludzi lasu. No, ale własność prywatna to rzecz święta. Dębowa trumna również. ;-) Tam wszyscy zdążą i wszyscy przekonają się, że tak naprawdę nic nie należy do nas, nawet nasze kości "ktoś" lub "coś" rozłoży i nam je zabierze. Pozostanie tylko dusza, która dostanie tyle, na ile sobie zasłużyła, będąc jeszcze w powłoce cielesnej. Dosyć tej filozofii. Głupiec pozostanie głupcem, a idiota idiotą. Pozdrawiam serdecznie ludzi umiejących korzystać z zawartości znajdującej się we wnętrzu Cranium (czaszki). ;-)
  • tazok · 28.17:06 · Głupcy uzyskują zainteresowanie wzniecając pożary.
  • krzysiek z lasu · 28.22:17 · Ludziom wycinającym drzewa bez sensu, i bez opamiętania chyba tęskno do dębowej trumny
  • grazka · 1.15:53 · Dla takich jełopów to i dębu żal na trumnę dla nich jak i ziemi, którą mogą zatruć. Wysypisko śmieci to odpowiednie miejsce ich spoczynku. Tam powinni utworzyć dla siebie aleję "zasłużonych" dla środowiska.
  • lawendowa · 1.18:59 · No to pojechałaś,Grażynko po mojemu. Ja tez mam nie wyparzony język. Dobrze że mój mąż mnie trochę hamuje bo się obrywa każdemu za tak zwane niszczenie przyrody.Pierwsza część Twojego wpisu Pawle ,PIĘKNA wiosenna ....i niech taki obraz lasu zostanie.....Codziennie widzę te samochody pod moimi oknami które wiozą ścięte drzewa i .....nic nie da się zrobić na głupotę .
  • Emil.E. · 1.19:56 · Podobno po ostatniej nowelizacji ustawy o wycince drzew, znacząco wzrosła sprzedaż pilarek. Przypadek?
  • grzybiara W · 6.15:38 · choć po Twoim pięknym zdjęciu tego nie widać, ale niestety tną wszędzie - i w moim pobliżu padają stare lasy, obrzeża jak i pięknie rokujące zagajniczki- może cały medialny szum to trochę powstrzyma-Pozdrawiam:)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
Copyright © by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
wersja publikacji 17.04.2016.www · została utworzona/was created
Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl/foto/wystepowanie-DS.htm">dolnośląskie — raport doniesień o grzybach 2017.02.24 — 03.23 - Grzyby Polski, Fungi of Poland grzyby.pl</a>