pow. namysłowski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 0 na godzinę — mm
niedziela 9. kwietnia
argucja 2017.4.11 14:37
Witam :) Wszyscy teraz wyskakują ze smardzami lub prawie smardzami a u mnie ani tego ani tego nie ma. Poleciałam sprawdzić pewną rabatkę z iglakami, na której w ubiegłym roku było iście smardzowo ale bez rezultatu. Byłam również w lesie, zaglądając to tu, to tam. Nalatałam się z tym aparatem a jedyne co wypatrzyłam to młodziutkie maślanki wiązkowe (tak przynajmniej mi się zdaje). Deszczyk ładnie popadał i dobrze, bo był potrzebny, ale po co od razu pakuje nam się ten cały niż do kraju? W sam raz na święta będziemy mieli szaro, buro i ponuro a do tego jeszcze zimno; ble. A skoro już o świętach mowa, to życzę Wam, Kochani, aby wniosły do Waszych serc wiosenną radość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. Ps. jajka mi się potłukły :)
  • grzybiara W · 11.15:18 · Aguncjo- to nic że potłuczone- są piękne. Tobie również zdrowia i ciepełka słonecznego na święta życzę serdecznie- pozdrawiam:)
  • KazanSky · 11.16:44 · Te jajeczka wyglądają prawie jak smardze ;) Pozdrawiam.
  • Emil.E. · 11.19:11 · Jaja są lub som, jak kto woli, szczypiorek poniżej, jeszcze majonez i święta gotowe. Smacznego.E.:-)))
  • Andre · 12.15:49 · Piękne te twoje "tłuczone"pisanki.Odwzajemniam życzenia,zdrowych,radosnych spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Pozdrawiam.A
  • lawendowa · 12.16:06 · Jaja już gotowe do Święcenia jeszcze wszystko inne zależy od regionu tylko....jakie grzyby włożyć do koszyczka w słoiczku czy suszone ? Pozdrawiam i życzę Pogodnych Świąt Wielkanocnych.
  • tazok · 13.10:15 · Wesołych Świąt argucjo. I żeby z tych pisanek wykluły się borowiki.
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. namysłowski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 0 na godzinę — mm
niedziela 2. kwietnia
argucja 2017.4.3 11:23
Witam :) Zbierało mi się na przeziębienie od kilku dni i kulminacja nastąpiła w niedzielę. Z nosa się leje, oczy załzawione, kaszel męczący- w sam raz na niemal letnią pogodę. Mimo wszystko wybraliśmy się na rodzinny spacer, oczywiście do lasu. Mężu pilnował naszego dziecia a ja z aparatem podążałam zawilcowym szlakiem w celu upatrzenia w końcu tych twardnic! (bo o czarkach i kielonkach to już nie marzę) Kwiatów całe łany a ja i tak nic nie znalazłam:( Pozostaje mi wierzyć w słowa Andre i czekać na boletusy :) Dobrze, że pogoda się zmieniła i za oknem siąpi wiosenny deszczyk, bo w lesie aż trzeszczało pod nogami. Na dołączonym zdjęciu- moja ulubiona- soczysta zieleń. Pozdrawiam serdecznie
  • Marianna · 4.08:37 · Doczekamy się :) Pozdrawiam!
  • Paweł Lenart · 4.13:16 · Argucjo - już zdecydowanie bliżej niż dalej. Będzie się działo! ;-)
  • Andre · 4.20:11 · Argucjo:-)Zegar już odlicza:-))))Pozdrawiam.A
  • Monika z Wrocławia · 5.10:28 · Zdrówka!!! A grzybki hmm "już za chwileczkę, już za momencik... "
  • grzybiara W · 15.14:47 · po katarku jak wyparzysz w sobie znajome tereny, to dopiero grzybkami nas zaskoczysz - zdrowych Świąt i pozdrowienia serdeczne:)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. namysłowski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 0 na godzinę — mm
sobota 1. kwietnia
argucja 2017.4.2 12:28
Witam :) Pierwszy weekend kwietnia przywitał nas letnią pogodą więc głupio byłoby nie wykorzystać choć części wolnego czasu na spacer po lesie. Tyle się naoglądałam na portalach przeróżnych zdobyczy grzybowych typowych dla czasu wiosennego, że zapragnęłam też coś upolować. No i upolowałam: zeszłoroczną, zaschniętą purchawkę! A gdzie te czarki o pięknym, intensywnie czerwonym kolorze? Gdzie te przepiękne kielonki, gdzie twardnice, szyszkówki? Że o smardzowatych nie wspomnę! Czy Wy te grzyby znajdujecie przeczesując las na czworaka? Czy ja po prostu mam pecha; bo ze wzrokiem u mnie wszystko ok:) Pocieszające jest to, że nie przywlokłam ze sobą żadnego kleszcza. U mnie wiosna w pełni, miejscami jest już nawet zielono i taką zieleń najbardziej lubię- soczystą :) A na fotce przesyłam opolskie klonokotki z pozdrowieniami dla całej grupy!
  • Andre · 2.13:29 · KLONOKOTKI-piękna nazwa. A na Ciebie Argucjo czekają chyba grzybki z grupy BOLETUS. Pozdrawiam z równie słonecznej Małopolski.Andre😉
  • roto1 · 2.13:49 · Agrucjo,czarek nie mogłem znaleźć przez kilka lat,bo szukałem nie tam gdzie trzeba.Szukaj w lasach liściastych,twardnicy też bo to pasożyt zawilca gajowego,a kielonkę znalazłem raz i potem już jej nie widziałem.Powodzenia w poszukiwaniach:-)
  • Emil.E. · 2.18:52 · I jeszcze: Gdzie Ci mężczyźni i i , chłopacy jacy.:-) Orły, sokoły, giganty:-)
  • Monika z Wrocławia · 5.10:26 · Cudne ujęcie! Pozdrawiam Monika
  • +dopisz (dla zalogowanych)
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.04.25

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.atlas-roslin.pl/foto/wystepowanie-OP.htm">opolskie - aktualne doniesienia z grzybobrań - Flora Ogród Zbiorowiska - Atlas roślin Polski atlas-roslin.pl</a>