pow. kartuski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 50 na godzinę — mm
niedziela 16. kwietnia
agorecki@op.pl agorecki@op.pl 2017.4.17 08:58
Byłem wczoraj na foto-łowach, z ciężkim zestawem makro z zamiarem fotografowania godów żaby moczarowej. Żab nie było, za to znalazłem mnóstwo piestrzenic kasztanowatych. Oficjalnie grzyb jest niejadalny, ale miejscowi twierdzą że po ugotowaniu "murchle są super". I jeszcze prośba do kierowców. Przejechałem 130km i naliczyłem 5 zabitych jeży, 2 lisy,1 kuna ,1 borsuk. Ludzie litości!
  • Andre · 17.14:49 · Witaj.Napewno smaczne,te piestrzenice ale chyba bym się nie zdecydował na konsumpcję. Pozdrawiam. A.
  • tazok · 17.19:19 · Przeczytaj bratnia duszo , której nieobojętna jest rzeźnia na drogach . To napisałem ledwo miesiąc temu na moim blogu: https://beskidzkasalamandra.wordpress.com/2017/03/10/10-kilometrow-na-godzine-wolniej/ Pozdrowienia .Tazok
  • zeeltom · 20.05:59 · Też kocham zwierzęta, ale wolę żyć. Były takie przypadki, że kierowca chcąc ominąć zwierzynę wpadał w poślizg i sam się zabił, zamiast wiewiórki, czy jeża. Na kursie na prawo jazdy instruktor uczył: jak piesek, czy kot, to walić w psa, czy kota, chyba, że to duże bydlę, to wtedy uważać co i jak się robi na drodze. Uważam, że lepiej zabić jeża, niż samemu zginąć. Oczywiście, jeśli jest czas i miejsce, to starać się ominąć zwierzynę, ale nie zawsze są do tego warunki.
  • +dopisz (dla zalogowanych)
pow. kartuski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 0 na godzinę — mm
sobota 15. kwietnia
Kornick 2017.4.15 16:08
Mokro, zimno i nic się nie dzieje.

+dopisz (dla zalogowanych)

pow. wejherowski
w Pełnej Wersji jest tu miejscowość tak jak podana w doniesieniu, linkowana do mapy google
ok. 1 na godzinę — mm
niedziela 9. kwietnia
Nimod 2017.4.11 19:45
Trochę żal mi się zrobiło, że w całej północnej części Polski nie ma doniesień z grzybów a co za tym idzie zdjęć, więc poszedłem poszukać. Coś znalazłem ale co to nie wiem.
  • roto1 · 11.20:35 · Wygląda na Entoloma vernum.
  • Emil.E. · 11.20:54 · #Roto1. Zbieg okoliczności,właśnie przeglądałem wikipedię i też zatrzymałem się przy Dzwonkówce, tyle że trującej. To może być któraś z nich. Nie jestem fachowcem od grzybów i mogę się mylić. Pozdrawiam Was obu, E.
  • roto1 · 11.22:14 · Dzwonkówka trująca występuje latem i jesienią
  • grzybiara W · 12.19:16 · troszkę poczekaj i troszkę poszperaj, a może i Tobie objawi się jakieś przeurocze skupisko smardzy- pozdrawiam:)
  • +dopisz (dla zalogowanych)
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.04.25

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.atlas-roslin.pl/foto/wystepowanie-PM.htm">pomorskie - aktualne doniesienia z grzybobrań - Flora Ogród Zbiorowiska - Atlas roślin Polski atlas-roslin.pl</a>