(100/h) Miejscówka na rydze i opieńki. Wybierałem tylko rydze, niewielkie osobniki, a byłoby ich jeszcze więcej gdybym nie bawił się w ich czyszczenie na miejscu. opieńki jak na razie tylko gdzieniegdzie.
(120/h) Totalny wysyp rydzów w lasach jodłowych, gdy znajdzie się parę kapeluszy warto pomacać co jest schowane pod uniesionym do góry igliwiem ( tylko nie ryjcie poszycia jak dziki), często tych schowanych jest więcej niż widocznych. Powalona stara jodła to miejsce gdzie jest ich najwięcej pod gałęziami.
(30/h) róznego kalibru grzyby... od borowików, podgrzybków. rydzy, maślaków, opienek miodowych... ludzi sporo, ale każdy tam coś dla siebie ma... buszują kleszcze!
(80/h) W lesie cisza, spokój i cudowne uczucie że w taki piękny dzień natura obdarzy mnie grzybami. Tak też było-we wtorek dwa 20 litrowe wiadra podgrzybków, bagniaczków oraz kozaków białych. Dla ozdoby kilka borowików w bukowym lesie. Wczoraj tj. 23.09 całe wiadro podgrzybków oraz borowików ceglastoporych. Olbrzymie ilości sitarzy ale ich nie zbierałem. Piękny jest las w taką sliczną pogodę.
(30/h) W lesie do którego chodzę (sosnowy las), pozostały tylko borowiki, podgrzybki już stare, no jeszcze można napotkać maślaka pstrego (u nas ogłówka). Wczoraj tj., środa, około 30 młodych, ładnych borowików, a dzisiaj 15. Do tego czasami koźlarz babka, pomarańczowożółty, no i dzisiaj napotkałem rydze świerkowe.
(5/h) 2 h na grzybach, spokojnym spacerkiem, w lesie bardzo prawdziwkowym, ale też bardzo uczęszczanym przez grzybiarzy. 1 prawdziwek, ok. 10 podgrzybków. Czekam, może co wysypie jeszcze na dniach...
(30/h) Las w Gorajowicach k/Jasła. Głównie podgrzybki, kilaka kozaków i prawdziwków. Sporo kurek ( ich nie liczę ). Natknąłem się też na dwa gniazda kani- po ok 50 szt, ale wziąłem tylko 6 szt, po 2 na osobę. Ludzi mnóstwo, ale to 2 km od centrum miasta.
(25/h) Spędziłem w lesie kilka godzin, a mimo to moje zbiory nie są okazałe: kilkadziesiąt skapcaniałych podgrzybków, ponad setka maciupkich maślaków; pojedyncze borowiki, kozaki i bagniaki; no i litr moich ulubionych - kurek. Nie miałem więc takiego szczęścia jak niejaki Wiesiek...... lub tak wybujałej jak on fantazji!
(150/h) Wreszcie ruszyły rydze bieszczadzkie wystarczy mieć dobrą miejscówkę i wytrzymałe kolana, gdyż przy tych ilościach tak je się zbiera przeważnie w lasach świerkowych lub jodłowych. W lasach bukowych przewaga wspaniałego podgrzybka, czasami borowik i ceglaki. Chcesz dokładną lokalizację rydzowisk, dzwoń; 13 46 92 240.
(300/h) Około 300 może więcej podgrzybki brunatne, zajączki, prawdziwki ale pojedyncze sztuki, maślak pstry i sitarze tych ostatnich można zbierać ogromne ilości koszami. pozdrawiam i zapraszam na osdwiedziny lasu bo jest co zbierać.