2 grudnia 2019
14 lipca 2019
22 kwietnia 2019
Okresowa aktualizacja rekordów GRej.
6 kwietnia 2019
- nowa wersja aplikacji na Androida - w tej wersji obok funkcji smartfonowego wygodnego "guzika" do wchodzenia na strony raportów grzybowych, dodany został przewodnik dla grzybiarza, napisany przystępnym, potoczystym stylem, z niezbędnymi informacjami: jak uniknąć zatrucia, o budowie grzybów, o rozpoznawaniu muchomora zielonawego, o często zbieranych gatunkach grzybów rurkowych i blaszkowych; w "strategicznych miejscach" grzyby.pl dodane ikonki zielonego androida dla pobranie tej apki
- doszlifowany dizajn strony głównej, jasne rozdzielenie bloku dla grzybiarza, od bloku przyrodniczo-mykologicznego, zmiana paska tytułu portalu
- zmiana strony głównej indeksów: zebrane są teraz w jednym miejscu linki do wszystkich indeksów, list i zestawień, w nowej, czytelnej formie "listwy przycisków"
29 marca 2019
Różne udoskonalenia formatu stron - pokłosie wcześniejszych modyfikacji.
24 marca 2019
13 marca 2019
Okresowa aktualizacja rekordów GREJ.
1 marca 2019
Kilka drobnych poprawek. Dziękuję m.in. Błażejowi Gierczykowi za sygnał.
7 stycznia 2019
Okresowa aktualizacja rekordów GREJ. Przy okazji redakcja kilku stron jednostek ponad gatunkiem.
10 września 2018
Dziękuję Piotrowi Chachule za dostrzeżone nieścisłości w części atlasowej grzyby.pl
12 maja 2018
8 kwietnia 2018
3 kwietnia 2018
18 stycznia 2018
Poprawienie błędu - przez jakiś czas nie pokazywały się doniesienia w raportach grzybiarskich z lat minionych (dziękuję Maćkowi Wacnikowi za zwrócenie uwagi na ten problem). Ulepszeni układu mapek na stronach analizy sezonów grzybowych w ubiegłych latach. W obrazkowych indeksach taksonów wprowadziłem opcjonalnie układ 7-kolumnowy (do tej pory były tylko 5-kolumnowy; przyda się w przyszłych pracach edycyjnych).
2 stycznia 2018
29 listopada 2017
20 października 2017
18 października 2017
W ostatnich dniach dodane zostały reponsywne strony związane z raportami z grzybobrań.
Inne zmiany przy okazji: pseudonimy używane przez zalogowanych do grzyby.pl informatorów z grzybobrań stają się zarezerwowane tj. po użyciu pseudonimu zostaje on powiązany z kontem użytkownika i inna osoba nie może już użyć tego samego pseudonimu. Taka funkcjonalność (dość oczywiste zabezpieczenie przed kolizjami lub trollingiem przez podszywanie się) była postulowana od dawana ale były problemy techniczne w jej realizacji. Obecnie zostały one przezwyciężone.
6 września 2017
Okresowa aktualizacja rekordów GREJ.
Doniesienia od osób zalogowanych (sugerują większą wiarygodność) są teraz wyróżnione jasnobeżowym tłem. Z tymi osobami jest też dużą szansa nawiązać korespondencję przez system dopisków do do doniesień.
1 czerwca 2017
10 maja 2017
7 maja 2017
Poza tym z większych rzeczy przejrzane, uporządkowane: chropiatka (Thelephora), gnojankowate (Bolbitiaceae) i pierścieniakowate (Strophariaceae).
4 maja 2017
Różne korekty z podziękowaniami wszystkim piszącym w takich sprawach, szczególnie dla Błażeja Gierczyka.
1 maja 2017
Fotografie związane z rekordem GREJ są teraz pokazywane (w pełnej wersji) w formie miniaturek w rekordzie GREJ także dla przypadku, gdy w tekście rekordu jest tylko link dyskusji związanej z doniesieniem, tzn. gdy te fotografie nie są wprost załączone do rekordu. W przypadku dwukrotnego podana tej samej fotografii (raz w rekordzie GREJ, raz w dyskusji) jest wyświetlona tylko raz (o ile programowo można stwierdzić ich identyczność). Nieklikalne odesłania do wątku (tak jest np. w polu notatka) są prezentowane w grzyby.pl jako klikalne.
W nurcie porządkowania układu atlasu zrobiona została grupa grzybów o galaretowatych owocnikach, slangowo "żelki".
26 kwietnia 2017
Aktualizacja rekordów i indeksów GREJ. Ponieważ będzie ona wykonywana przy każdej aktualizacji atlasu - nie będę tego więcej wymieniał.
24 kwietnia 2017
Ogromne uznanie należy się im i wszystkim udzielającym się w projekcie GREJ. Ponad 1700 taksonów i 12 tysięcy rekordów to zupełnie nowa jakość w poznaniu fungi Polski.
Dziękuję Monice Partyk za motywację do działania.
Rodzicom dziękuję za zapewnienie warunków do spokojnej pracy.
Plusy z przeprowadzki:
2. Największym bonusem mykologicznym z przenosin jest zapewne pełna integracja grzyby.pl z danymi zebranymi w GREJ:
a. Każdy takson zgłoszony do GREJ ma obecnie własną stronę na grzyby.pl.
W atlasie przybyło około 500 stron nowych gatunków. Specyfikacja byłaby b. długa dlatego ją pomijam.
b. Zestawienie rekordów GREJ podane w stopce strony jest nieco czytelniejsze.
c. Mapka zgłoszeń GREJ na stronie taksonu jest większa i czytelnie przedstawia zgłoszenia.
d. Większa liczba rekordów GREJ ma rozwinięte (w Pełnej Wersji) linki do fotografii do postaci miniaturek . Są one linkowane do dużej wersji fotografii (nowość! opakowane w sposób ułatwiający łatwy powrót na stronę taksonu lub skok do rekordu GREJ na bio-forum.pl).
e. Skorowidze GREJ są czytelniejsze i precyzyjniejsze.
f. Synchronizacja pomiędzy GREJ a grzyby.pl będzie odbywała się systematycznie, przynajmniej w ostatnią środę/czwartek w każdym miesiącu lub częściej tj. przy okazji każdej aktualizacji atlasu.
g. W niektórych przypadkach fotografie z GREJ służą jako ikonki gatunków i ilustracja strony taksonu.
4. Dla części gatunków podano status w polskich czeklistach (są lub brak). Opracowanie pod tym kątem będzie rozszerzane.
5. Wyszukiwanie zostało zmienione z własnego na Google. Pozwala to nie tylko znajdować strony po nazwie taksonów ale wyszukiwać w dowolny sposób np. doniesienia grzybiarskie z określonej miejscowości.
4.1.2017
Podsumowanie ubiegłego sezonu grzybobrań jest już gotowe — sezon grzyobrań 2016.Dodano stronę z nowym regulaminem bazy GREJ.