(0/h) Totalna plaża. Żadnych grzybów, ani jadalnych, ani niejadalnych, ani nawet trujących nie znalazłem. Pomimo deszczy w ostatnim czasie sucho w lesie. Obawiam się, że czeka nas powtórka sytuacji z zeszłego roku na południu Polski.
(1/h) NI hu hu.. Po ostatnim deszczu ani śladu wilgoci. W miejscach prześwietlonych pod drzewami wypalona trawa. Las wysoki -gdzie nie gdzie trochę wilgoci i jeden stary podgrzybek. Młodnik sosnowy-liczyłem na maślaki-gdzie tam, jeden spieczony rydz. Po kontakcie ze znajomym z pod Końskich (Swiętokrzyskie) to samo poza nielicznymi gołąbkami czerwonymi
(15/h) 4 godziny całkiem owocnego chodzenia po lesie w okolicach Bochni (na południe). Rezultat to kilkadziesiąt ceglastoporych, 1 kozaczek i 1 kurka. Napotkani grzybiarze mieli sporo kozaków i prawdziwków. Grzyby dorodne, brak młodzieży. Mnóstwo kolorowych niejadalniaków i goryczaków żółciowych. W niektórych partiach lasu dość wilgotno.
(50/h) Całkiem nieźle, 5 godzin w lesie - sporo ceglastoporych i trochę borowików - albo duże starsze okazy albo całkowita młodzież, do tego jakieś 50 dkg kurek i całkiem spora ilość rydzów. Na wysyp to jednak zupełnie nie wygląda.
(20/h) Najwięcej borowików lub podgrzybkówceglastoporych, w sumie zebrałam ich ok. 30 sztuk. Kilka 8-10 cm prawdziwków i małe podgrzybki brunatne - chyba zaczynają się pokazywać. Jeden koźlarz czerwony. Niestety, istna plaga goryczaków żółciowych! Z blaszkowych znalazłam kilkanaście gąsek i gołąbków, lecz nie zbieram blaszkowych. W lesie bardzo sucho, poza goryczakami pojedyncze grzyby niejadalne. Jeszcze nie pachnie w lesie grzybami:-) Grzyby co najwyżej 2-3 dniowe, zdrowe, na 50 sztuk wyrzuciałm dwa robaczywe.
(30/h) Las mieszany na zboczach Ostrej. Pełen przegląd gatunków. Dużo owocników młodych, a więc prawdopodobnie zaczyna się kolejny wysyp. Do Mimika: las lasowi nierówny. Są miejsca, gdzie nie padało tak, jak w okolicach, w których bywamy :)
(100/h) Wielkie ilości rydzy starszych, ale między nimi duża ilość młodych. Są też pojedyncze młode prawdziwki. Wszystko to wzdłuż potoków, w lesie świerkowym.