© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Świńskim truchtem przez las o zmroku. Zaskoczenie (jakże miłe) pięć pięknych i zdrowych borowików szlachetnych , 2 x młode , 2 x razy średnie , 1 x dojrzały . Jeden kozak babka (było więcej ale tak nasiąknięte wodą że trza by chyba odwirować) , jeden ceglak . Do wyników nie wliczam maślaków modrzewiowych których było około mnóstwo , zebrałem tylko kilkanaście średnich stosownie do potrzeb. Las mieszany z przeagą buka i dodatkiem brzozy , oraz kilkoma świerkami .Świnski trucht wynikał z faktu że już się ćmiło a ja chciałem zbadać jak największą część lasu .
A że mam tzw. "kurzą ślepotę" to o zmroku nie widzę za dobrze i grzyby to znajdę jak się o nie potknę :-) . Pojawiają się młode maślaki , miejscami wygląda na wysyp. Nowe prawdziwki to dla mnie największe zaskoczenie biorąc pod uwagę porę roku i temperaturę .