(20/h) W poprzednim wpisie omyłkowo podałem ilość 20 sztuk. W pow. jarosławskim było 0 grzyba. Zaś w Olszanach znalazłem 20 sztuk borowika ceglastoporowego. Ceglaki rosną pod starymi jodłami. Wiele zostało w lesie bo przerośnięte, są też młodziutkie. Za kilka dni będzie w tym miejscu wysyp.
(0/h) Wyjazd w młodniki sosnowe niestety brak maślaków. To jednak kwestia czasu. Będzie deszcz i ciepło, będą grzyby. W drugim miejscu również brak grzyba.
(30/h) po pracy wypad do lasu. Piękne podciaki, trochę nadjedzone, ale bez lokatorów. Innych grzybów brak. Suszarka już pracuje bo suszonych grzybów z ubiegłego sezonu 0.
(0/h) Witam wszystkich, kolejny wypad w las i nic, naprawde zero jakiegokolwiek grzybka. Faktem jest ze zima była suchamało sniegu wiec i niemiało co dac wilgoci sciółce lesnej i jest jak jest. Od paru dni pada wiec mysle ze sytuacja ulegnie zmianieDzis byłem w trudnym terenie lecz w tamtym roku juz były tam ceglaczki i prawdziwki. Cóz trzeba cierpliwie poczekac i mysle ze deszcze które teraz padaja poprawia sytuacje. Pozdrawiam :)
(0/h) Po prześledzeniu wpisu z świętokrzyskiego pojechałem w młodniki sosnowe i brzozowe i się zawiodłem. Straszna susza całkowity brak grzyba. W drugim miejscu grzybodajnym to samo dodatkowo ściółka z mchem przeorana przez dziki. Trzeba czekać na deszcz. W sobotę po pracy wyjazd do Olszan na ceglaki.
(0/h) Hej- witam wszystkich po zimowej ciszy i jak to w majowy weekend zaczynam sezon jak narazie spacerowy, sprzatajacy, odkrywajacy nowe miejsca grzybowe (choc wydaje mi sie ze juz takich niema) Juz trzeci w tym roku z rodzina. SMIECI w tych lasach niewiele (Lipiny) bardzo sucho, grzybki tylko Piestrzenice Kasztanowe ale ogrom Ten las typowo podgrzybkowy wiec co do zbiorów jeszcze trzeba poczekac. Teraz inne rejony i jak zwykle troszke posprzatamy po Ziemie czasem wydaje sie to SYZYFOWA PRACA ale nadal zachecam. Zwracac UWAGE smiecacym i cieszyc sie WIOSENNYM PIEKNEM LASU. na fotce (mała Grzybiareczka :) )