Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

sobota 11.WRZ
Lesny Romek
doniesień: 3
(30/h) Głównie podgrzybki, kozaki, złotoborowiki wysmukłe. Pojedyncze prawdziwki. Las przewaźnie iglasty. Miejscami brzózki.
Na zdjęciu złotoborowiki wysmukłe. Piękny las...
poniedziałek 13.WRZ
jertom
doniesień: 3 / 1🏆
(30/h) ok. 90 sztuk: maślak ziarnisty 20 szt. - było dużo więcej, ale tylko na sos; koźlarz babka 20 szt.; podgrzybek brunatny 20 szt.; borowik sosnowy 1 szt.; borowik amerykański 30 szt.
... szerzej o tym grzybobraniu ... Borowik amerykański - podobno grzybiarze go pokochali, bo jego owocniki są bardzo liczne, a do tego nie zarobaczywione. Nie podzielam tego zachwytu z obawy, że wyprze gatunki rodzime borowików. Chętnie zamieniłbym 10 amerykańców na 1 naszego.
wczoraj
czarnyolo
doniesień: 29 / 1🏆
(20/h) Koniec pierwszego Letniego wysypu. Bardzo mało młodych owocników.
dzisiaj
mamuśka
doniesień: 46 / 2🏆
(30/h) Są podgrzybki, ale deszcz je sponiewierał bo są przesiąknięte wodą, a i prawdziwkom się dostało.Sporo kań i maślaków na drogach. Nie znalazlam tym razem kozaków.
sobota 11.WRZ
mamuśka
doniesień: 45 / 2🏆
(20/h) pokazały sie podgrzybki, kanie, kozaki pomarańczowe, borowiki są jeśli trafi się w jakieś miejsce, lub na drogach.
poniedziałek 13.WRZ
Kędziorek
doniesień: 1 / 1🏆
(50/h) Zebrałem 150 podgrzybków i 5 borowików w 3 godziny. Grzyby w bardzo dobrej kondycji, prawie nie ma zaczerwionych. Trzeba wejść daleko w głąb lasu. Najwięcej grzybów nazbierałem gdy się lekko zgubiłem.