grzyby.pl

sezon grzybobrań 2011

Wszystkich doniesień 4 253; z tego na mapie 4 203.

space

Na tej stronie znajdziesz mapy uśrednione, interpolowane z poszczególnych doniesień w danym przedziale czasu. Mapy z indywidualnymi doniesieniami, jak i same szczegółowe doniesienia, znajdziesz na stronach szczegółowych raportów - po kliknięciu na mapki pokazane na tej stronie.

Rok 2011 był rozczarowaniem. Zawodu by nie było gdyby nie zapowiadał się początkowo jako dobry, a nawet bardzo dobry.

space

Sytuacja odwróciła się w drugiej dekadzie sierpnia. Od tej pory nie padało nic a nic, albo nieznacznie. Nie dało szansy na jesienny wysyp aż zrobiło się zbyt późno, zbyt chłodno, przedzimowo.


W 2011 mieliśmy dwa jaśniejsze okresy. Pierwszy to letni wysyp na przełomie lipca i sierpnia - widoczny pośrodku powyższego diagramu - został on zakończony przez suszę o której pisałem w poprzednim akapicie.

Jesienią skromnie można było zbierać tylko w ostatniej dekadzie września i na początku października w północno-zachodniej Polskiej (znowu fenomen lubuskiego). Wielu podobało się określenie „pełzający wysyp” — tu i ówdzie po trochu. Pasowało to do intensywności grzybienia :) - w porównaniu do jasno wyrażonych okresów wyspu tym razem obraz jest bardzo rozciągnięty w czasie, nierówny w przestrzeni kraju a inensywność wysypu mierna.

space

ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji