Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

piątek 10.WRZ
inacarol
doniesień: 2
(50/h) Mimo, że ostatnio nie padało, zaskakująco obfite zbiory. Głównie małe podgrzybki, rosną dosyć stadnie (ale trzeba trafić na miejscówkę). Do tego urodzaj borowików ceglastoporych. Prawdziwki w mniejszej ilości. W 4h uzbierałam 2 kosze grzybów.
wtorek 14.WRZ
Terminator grzybowy
doniesień: 18 / 3🏆
(30/h) Relaksacyjny wypadzik z siostrą i synkiem:) Nowe miejsce, wędrówka przez las bez szczególnego wybierania miejsc i szukania :):)
przedwczoraj
Kurak
doniesień: 18 / 1🏆
(14/h) Las Bukowo sosnowy 28 borowików.
wczoraj
Grzybowy Kapelusz
doniesień: 127 / 12🏆
(20/h) Cześć :) Dzisiaj miejsce w którym grzyby zbierałem 20 lat temu :) Udało się napotkać borowik, koźlarze, podgrzybki i czubajkę.
W lesie miałem tylko 2H i myślę, że ten czas wykorzystałem w 100 %. Sporo dużych, sędziwych prawdziwków, które już swoją misję wypełniły i zakończyły :) Niestety młodzieży borowikowej nie widać. Dzisiaj ładnie popadało więc będzie dobrze. Trzeba jedynie albo aż poczekać kilka dni :) :) :) Pozdrawiam :)
niedziela 12.WRZ
krykaz
doniesień: 33 / 2🏆
(60/h) Szacunkowa ilość na h, razem 3 kosze zebrane przez 2 osoby w ciągu 3,5 godz. Kilka sztuk koźlarzy, maślaków, reszta podgrzybki wszelkiej maści, wielkości i zdrowotności. To miał być rekonesans - co widać, słychać i czuć w lesie po opadach deszczu oraz co zostało po weekendowych grzybobraniach. Godziny popołudniowe ( 13-16,30), w lesie cicho, czysto i pusto,siąpi deszczyk i atakują podgrzybki. Cudownie, gdyby tylko nie te skoczogonki. No cóż, kiedyś trzeba było spotkać się z nimi oko w oko, na szczęście zaatakowana tylko jedna miejscówka. Dobrze że udało się znaleźć chętnych na nadwyżki :))
niedziela 12.WRZ
mci
doniesień: 2
(25/h) Spacer z synem, grzybiarzy dużo, grzybów raczej mało. Pewnie ma to związek z brakiem opadów w ubiegłym tygodniu. W weekend popadało więc w lesie już bardzo mokro - powinno odżyć. Udało się trafić nieodwiedzany wcześniej zagajnik a w nim pokaźne stado dojrzałych już borowików :) niestety większość z lokatorami.
wtorek 14.WRZ
maydayy
doniesień: 39 / 3🏆
(15/h) Las bukowy
30 borowików
4 ceglaste

... szerzej o tym grzybobraniu ... Witajcie. Wypad do lasu na dwie godziny przed zmrokiem. Dużo robaczywych , kapelusze w większości zdrowe ale nogi w 90% trafione przez robactwo. Co raz więcej strzyżaków, następny wypad w kominiarce. Pozdrawiam wszystkich miłośników leśnych darów 😀
niedziela 12.WRZ
Lessek (bez logowania)
(60/h) Szybki spacer po obiadku. Odziwo większość zdrowa
2021.9.12 15:59
niedziela 12.WRZ
Wojtek NN
doniesień: 1
(120/h) Wiekszość podgrzybki, kilka prawdzików, wszystkie młode, musi popadać ale każdy coś dla siebie znajdzie
wtorek 14.WRZ
Grzybowy Kapelusz
doniesień: 126 / 12🏆
(25/h) Cześć Wam :) Szybki wypad po pracy i namierzonych 30 borowików. Sporo podgrzybków, maślaków, opieniek i siedzuniów. Co do zdrowotności to pokazuję i omawiam wszystko na filmie. Jak ktoś chce wrócić z grzybami do domu to polecam wybrać inny kierunek. No cóż. Taki mamy klimat w tym roku i całkiem możliwe, że tak będzie do końca tego sezonu - obym się mylił. Czego sobie i Wam życzę. Pozdrawiam

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Grzybowy Kapelusz #126 · filmik z dzisiaj:
   https://youtu.be/yuHENZxocks

   Pozdrawiam, 14.9 19:49
  • Villain #162 · obyś się mylił :) 14.9 20:20
  • Yaga #78 · Nie narzekaj Kapeluszu,przecież wiem,że dla Ciebie,(dla mnie też) najważniejszy jest widok grzybków,to jak rosną i jak cudne są.Pozdrawiam:) 15.9 20:40
wtorek 14.WRZ
Kurak
doniesień: 17 / 1🏆
(13/h) Po weekendzie na mojej miejscówce zostały same resztki. Udało się znaleźć 41 borowików w 3h. Jeśli chodzi o zdrowotność to tragedia. Znowu same kapelusze tylko do zabrania a drugie tyle zostało w lesie. Widać że jest już znacznie mniej niż przed weekendem ale wciąż można znaleźć malutkie więc to nie koniec. Martwi tylko fakt że małe dzieciaczki już z robaczkami. W lesie ogólnie sucho. Przydałoby się więcej deszczu.
poniedziałek 13.WRZ
Pora na grzyby
doniesień: 30 / 3🏆
(7/h) To już trzeci raz sprawdzian tego samego miejsca o wielkości 25m2 przy brzózkach. W piątek nie było nic a dzisiaj kolejne wyskoczyły. To ciekawy eksperyment z obserwowaniem tego samego miejsca przez 2 tygodnie. Ogólnie było 5 zbiorów co dwa dni i po weekendzie. Najsłabszy był ostatni piątek ale deszcz przynosi nadzieję na kolejny wysyp czego wszystkim życzę.
wtorek 14.WRZ
krzys
doniesień: 6 / 1🏆
(40/h) Dwie godziny w lesie.Podgrzybki,zajączki ,kanie oraz jeden czerwony .
niedziela 12.WRZ
Grzybowy Kapelusz
doniesień: 125 / 12🏆
(30/h) Cześć Wam :) Grzybów sporo. Głównie koźlarze i prawdziwki. Koźlarzy około 40 i zdrowe. Prawdziwki około 60 i może 10 sztuk do zabrania... Mój najgorszy sezon ever pod kątem zdrowotności prawdziwków. Czasem jak odkrajam nóżkę w młodym borowiku i widzę przestrzał na wylot to brakuje mi słów. Dzisiaj kilka pięknych borowików cudem było zdrowych. Może już taki to będzie sezon do końca. Pozdrowienia i życzę Wam przede wszystkim zdrowych prawdziwków. Darz Grzyb :)

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Grzybowy Kapelusz #125 · Tradycyjnie filmik z dzisiaj:
   https://youtu.be/Ht6ls1z6NJg

   Pozdrawiam :) 12.9 12:11
  • Nika #110 · Pewnie niedługo będą zdrowsze, gdy się ochłodzi. Sezon dziwny , to i borowikom się udzieliło 😉 12.9 21:43
  • Yaga #77 · Filmik na jutro zostawiam na poranny rozruch:),pozdrawiam:) 12.9 23:21
  • Fungia #41 · W środę w górach zebrałam sporo borowikow i nawet te starsze już z żółtym hymenoforem były zdrowe. Nie wiem od czego to zależy.
   Gratki i pozdrówka:) 13.9 20:35
niedziela 12.WRZ
Konstancja
doniesień: 21 / 1🏆
(30/h) Normalnie strach wejść do lasu, grzyby rzucają się pod nogi! Miała być szybka przebieżka a tu żółciutkie maślaczki, tam podgrzybki..
-A kysz! Nie kuście! Przecież nie będę biegać z siatką.
Mknę przez rudość i zieloność nieczuła na owocników wdzięki. Do czasu. Przy ścieżce puszył się ON. Mniejszy od parasola, ale niedużo. Prawdziwek- marzenie. Nie mogłam go tak samego zostawić. Tuż obok następne. Do tego dwa gigantyczne borowiki ceglastopore. Siatka wypchana, niczym na promocji w Lidlu. Koniec biegania, powrót spacerem. To już zebrałam te maślaczki...

przedwczoraj
Rydzojad (bez logowania)
(100/h) Rydze , dużo rydzy….., byłoby więcej ale robaczki…
2021.9.16 05:30