duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
2 prawdziwki, 6 rydzy, 2 koźlarze czerwone, 1 maślak zwyczajny, reszta grzybów nie liczona: podgrzybki brunatne, koźlarz babka, gąska liściowata podgrzybki zajączki, kanie, kurki 4,5 godziny spaceru po lesie
Dziś gtzybobranie bliżej miejsca zamieszkania i myślałem że będzie mniej grzybów z racji niskiej temperatury nad ranem i dlatego że jest już dość sucho na Mazowszu jak i też że sporo grzybiarzy zbierało grzyby w tych okolicach. Tak sobie myślałem że ciężko będzie uzbierać i gąski liściowatej po super zbiorach Mistrzów z naszego forum. Widocznie zbierali w innych miejscach może bliżej samego Tarczyna bo owszem gąski liściowate nie wszędzie rosną po osinowo-brzozowych lasach czy rowach ale też nie widać było śladów po wcześniejszym ich zbiorze. Gtzyby w tych okolicach rosną bardziej po miejscach gdzie prędzej osadza się rosa po porannych lekkich zamgleiach po brzegach lasków osinowobrzozowyci i po lasach zarośniętych jeżynami i też niżej położonych bliżej kanaliku. Ilosc grzybów na godzinę podana szacunkowo bo grzyby oddałem mojej kochanej Cioci. Dzis miałem z początku pecha bo potknelem się jeżyny po rowach i połamałem jedno wiaderko Na szczęście byłem przygotowany i w zapasie były inne i siateczka aby wygodnie nieść je. W tej okolicy nadal sporo jest różnych muchomorów szczególnie grzyby z rodzaju muchomor cytrynowy, muchomor czerwony, muchomor czerwieniejący i trochę muchomora twardawego, olszówki, zasłonaki, gołąbki różnego rodzaju, łuskwiak i inne drobne grzyby.