Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

piątek 10.WRZ
Krak
doniesień: 17 / 4🏆
(85/h) Dzisiaj wyjazd do lasu dopiero koło południa. Królowała monokultura podgrzybkowa, 90% we mchu. Podgrzybków w większości słoiczkowych 346, dwa maślaki, trzy prawe (właściwie mniej, bo jeden cały, jeden kapelusz i wycinanka z kapelusza) no i kilka kurek. Aaaa jeszcze kilka wściekłych mrówek którym zachciało się wycieczki ;) Pieprzniki i mrówki nie liczone do średniej godzinowej :)
wtorek 14.WRZ
Jędrulson
doniesień: 2
(35/h) Las sosnowy - ok. 70 podgrzybków, parę prawdziwków. Zdarzają się jeszcze kurki - zebrana garść
Potem poszedłem w las liściasty (głównie dęby i brzozy) w nieznaną mi - jako że Podkarpacie to rewiry mojej żony -miejscówkę i ku zaskoczeniu (ściółka wyglądała raczej na niesprzyjającą grzybom) wpadło w niecałą godzinę kilkanaście kozaków (w tym czerwonych) i parę prawdziwków.
W lesie trochę wilgotniej po wczorajszych deszczach, więc jest jeszcze szansa na kontynuację wysypu zanim nie zmrozi gleby.
wczoraj
Leo di carpio
doniesień: 26 / 4🏆
(30/h) Dziś wyjazd znów w lasy janowskie w poszukiwaniu okazałych boletusów. Na pierwszej miejscówce zameldowałem się ok. siódmej. W lesie cicho i przyjemnie ludków nie za dużo więc zapowiadało się przyjemne grzybaczenie. I tak też było pochodziłem pięć godzin i koszyk udało się napełnić. A do niego trafiło 24 prawusy i kilkadziesiąt podgrzybków kilkanaście kurek i dwa kozaki czerwone. Grzyby są ale już tylko w wilgotnych miejscach i chyba wysyp borowika narazie się nam kończy. Podgrzybki też raczej większe, młodziaków nie za wiele. Płachetki również przerośnięte. Czekamy z utęsknieniem na deszcz. O
niedziela 12.WRZ
Mushroom picker (bez logowania)
(40/h) 42 prawdziwki, 81 podgrzybków, las mieszany (dąb, sosna)
2021.9.15 08:15
przedwczoraj
djp (bez logowania)
(170/h) Bardzo duże ilości podgrzybków, trafiają się prawdziwki i kozaki. Niemal wszystkie grzyby wyrośnięte. Na moje oko koniec pierwszego rzutu. We trójkę w ciągu około 1,5 godziny nazbieraliśmy około 15 kg grzybów. Z szacunkowej oceny wagi 10 grzybów wychodzi jakieś 170 na godzinę. Według "tubylców" podgrzybki dopiero się zaczynają. Nie wyobrażam sobie ile ich będzie jak wysyp będzie w pełni.
2021.9.15 22:20
wtorek 14.WRZ
Galaretek Kolczasty (bez logowania)
doniesień: ≥5
(37/h) Zebrane w 4 godziny
2021.9.14 20:47
niedziela 12.WRZ
Gregory
doniesień: 7 / 1🏆
(40/h) fajny las, czysty, sosnowy, grzyby głównie podgrzybki rosnące rodzinami, od czasu do czasu pojedyncze prawdziwki
przedwczoraj
Waldi-Rz
doniesień: 1
(30/h) 6 godzin w lesie i taki jest tego efekt.
Prawdziwki, podgrzybki, kozaki dużo było też sitarzy i maślaków ale tego nie zbierałem.