duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Nadbużańskie piaski (3 osoby aczkolwiek dla statystyki wskazuję moje zbiory bo nie znam totalu): - podgrzybek brunatny - około 150 (przy czym około 3/4 to zapałki), - borowik szlachetny - około 30 szt., - koźlarz babka - kilka młodych (aczkolwiek starych jest od...), - złotoborowik wysmukły - 3 maluchy, - koźlarz pomarańczowożółty - 2 szt., - kurki - kilkanaście, - opieńka - 1 obfita karpa (nie uwzględniane w statystyce), - zaobserwowane niezliczone ilości maślaka sitarza (maślak zwyczajny też był aczkolwiek nie zbierałem), - zaobserwowane pierwsze sarniaki dachówkowate (2 stanowiska).
Witajcie. Kolejny dzień grzybowego maratonu, na początek października tym razem wybór padł na nadbużańskie piaski. A tam chyba właśnie zaczyna się podgrzybkowy jesienny maraton. podgrzybków bez liku, aczkolwiek średnia to przyjemność zbierania, bo większość to zapałki, trzeba się nachetać a uzysk nijaki, fakt za to wysoka wartość estetyczna. Borowiki z piasku jakieś takie bidaki w porównaniu z tymi liści. Trafione fajne jesienne kozaki pomarańczowe w mchu, kilkanaście maluszków amerykańskich przy czym tylko 3 rozmiarem już nadawały się do wycinki, no i miło było popaczeć na kiełkujące sarniaki, aczkolwiek ja i tak je wolę focić w postaci dostojnej powyginanej z tysiącami igiełek. Jednym słowem piaski odpaliły. Pozdrawiam i do jutra.