duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
ten sam las a dwa światy - podmokłe grabiny, gdzie życie grzybowe rozkwita oraz suche grabiny i mieszany gdzie życie grzybowe umiera: - kurki - 152 szt., - koźlarz grabowy - 82 szt. (z kilkuset), - koźlarz czerwony - 11 szt., - koźlarz topolowy - 3 szt. (premiera), - podgrzybek zajączek - 8 szt., - parkogrzybek czerwonawy - 7 szt., - maślak - 1 szt. (premiera)., pojawił się również masowo goryczak żółciowy.
Witajcie. Po zabójczym tygodniu z temperaturą 30+ przyszedł burzowy piątek, po czym weekend znów zabójczy - dzisiaj 34 masakra. Jednakże nie przeszkodziło mi to w 6-godzinnym grabowaniu,, w grabinach najchłodniej, a w podmokłych grabinach nawet całkiem znośnie, również i dla grzybków, które właśnie tam były całkiem świeże i młode, czego nie można powiedzieć o tych z wyższych bardziej suchych partii lasu. Tak więc miałem przyjemność zderzyć się z dwoma światami, ciekawe zestawienie. Grabowy festiwal paradoksalnie cały czas trwa, przy czym dzisiaj więcej pojedynczych grabowych (zwłąszcza afrykanerów), jedynie w terenach podmokłych rodzinnie świeżo i młodo. Kilka fajnych czerwonych tez trafiłem i dwa fajniutkie topolowe. Jak się wychłodzi do 20+ i popada może to lato być całkiem ciekawe. Pozdrawiam.