Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 18.LIP
master
doniesień: 24 / 1🏆
(5/h) Zebrałem ok. 15 zajączków i jednego prawdziwka (niestety robaczywy). Poza tym trochę kurek. Dużo gołąbków ale mocno obgryzionych przez ślimaki, ale ja ich nie zbieram. Widać, że grzyby pojawiły się już kilka dni temu, bo dużo było przerośniętych.
... szerzej o tym grzybobraniu ... Niestety cały urok grzybobrania zepsuły dokuczliwe owady - strzyżaki. Niesamowite ilości latają i czepiają się ciała. Ciężko się było przed nimi uchronić, co chwilę jakiś lądował na ciele.
przedwczoraj
zoha
doniesień: 1
(4/h) Około godzina spaceru. Udało mi się znaleźć 5 maślaków żółtych, kilka bardzo młodych kurek oraz jednego podgrzybka brunatnego ukrytego w trawie. Znalazł się również samotny mleczaj rydz, jednak został w lesie z uwagi na jego marny wygląd. Oprócz tego istne zatrzęsienie muchomorów czerwieniejących. Pojechałam z nadzieją na znalezienie choć jednego borowika szlachetnego, jednak chyba jeszcze za wcześnie.
sobota 31.LIP
yacco_NN (bez logowania)
(1/h) To nie była wyprawa grzybowa, poruszaliśmy się głównie szlakami turystycznymi. Oprócz kilkunastu starych kurek i kompletnie zasuszonych zajączków trafiliśmy na jednego świeżego prawdziwka i jednego zajączka.
2021.8.2 11:05
sobota 31.LIP
jajuger
doniesień: 7
(2/h) Dalej kiepsko. Przy okazji spaceru sprawdziłem 2 miejscówki. Podgrzybek i ceglak. Za to pojawili sie grzybiarze. Czekamy dalej.
wczoraj
Magdalena 9207
doniesień: 26 / 5🏆
(4/h) Witam i w końcu udało się coś nazbierać, bez rewelacji ale sosik będzie. Głównie prawe - zdrowe, kilka podgrzybków, maslaków i 3 ceglaki. Po wizycie na Łącznej pojechałam na Mieroszów i tam zaledwie 4 prawdziwki znalazłam. Pozdrawiam.
niedziela 1.SIE
Adamek
doniesień: 7
(10/h) Grzybów jadalnych w lesie mało, może po deszczach które mają być w tym tygodniu coś się ruszy. Moja dzisiejsza zdobycz to 15 borowików szlachetnych 2 maślaki złote 2 zajączki 7 borowików brunatnych i 2 ceglastopore :)
niedziela 1.SIE
pieprznik.pl
doniesień: 68 / 10🏆
(10/h) Przeżyłam wczoraj na grzybach pozytywne zaskoczenie. Być może na odbiór sytuacji wpłynęła deszczowa, chłodna aura, od razu wydało mi się lepiej.
Fakt, że szwendałam się po lesie z 5,5 h, ale w tym czasie nie było jakiejś kompletnej nudy. Są młode prawdziwki i młode podgrzybki (podgrzybki nawet młode popsute lub robaczywe). Masa muchomorów czerwieniejących, te z kolei zdumiewająco często - jak na siebie - zdrowe. Garść kurek, kilka pierwszych kolczaków. Parę ceglasiów.
Masa goryczaków / szatanów;)
Pozdrawiam

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Fungia #24 · Relację na YT z przyjemnością obejrzałam.
   Gratuluję i pozdrawiam:)
   Ps. Szkoda tylko, że tak zimno było -temperatura iście jesienna. 2.8 16:48
  • dafnia22 #16 · Gratki.Barwny koszyk jak zwykle😍. 2.8 17:34
  • Nina #69 · Filmik obejrzałam👍. Cieszyłam się z Tobą, że "znaleźnego"👏👏. 2.8 18:12
  • wojek #82 · Witaj:)
   Tylko pogratulować kolorowych zbiorów:) A na nizinach niestety bieda z nędzą:(
   Serdecznie pozdrawiam:) 2.8 21:56
  • Zapaleniec S-c #90 · Kosz kolorowy i filmy fajowe ! 3.8 19:17
  • pieprznik.pl #68 · Dzięki! Teraz temperatura przyjemna, nie za wysoka, i popaduje od czasu do czasu, zobaczymy za parę dni:)
   Pozdrawiam Ekipę:) 4.8 23:17
poniedziałek 2.SIE
jajuger
doniesień: 8
(4/h) Stan jak w czerwcu. Miejscowki puste. Grzyby zdarzają się po drodze w miejscach raczej przypadkowych. Czekamy na wysyp.
poniedziałek 2.SIE
Paweł Jelenia Góra
doniesień: 12 / 1🏆
(12/h) Naleśniłem się :) Prawdziwka nie ujrzałem ani jednego.
niedziela 1.SIE
matyss___
doniesień: 59 / 6🏆
(6/h) Od 10 do 12 w lesie w dość mocnym deszczu.Grzybów bardzo mało..Psiaków praktycznie nie ma