Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 40km od pierwszego na liście

niedziela 21.MAJ
Tomek G
doniesień: 635 / 43🏆
(10/h) Las duży mieszany. W lesie z wierzchu już sucho ale pod spodem jest wilgotno. W drodze do lasu przy garażu natrafiona pieczarka miejska. Na skraju lasu kilka sztuk wygrzewających się zaskrońcy na słoneczku nie dały się sfotografować. Zając również nie dał sobie zdjęcia zrobić. Pieprzniki jadalne tzw. kurki pięknie rosną ale jak nie popada to ciężko będzie żeby podrosły. Praktycznie nie ma wogule grzybów niejadalnych. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach.
niedziela 3.GRU
Akk]
doniesień: 138 / 9🏆
(40/h) Las mieszany, przykryty 15 centymeteową warstwą śniegu, którego ciągle przybywa. Nie jest przesadnie zimno i spaceruje się dość przyjemnie.
Wybrałem się do lasu, w poszukiwaniu ucha bzowego, potrzebnego mi do obiadu.
Misja zakończona pełnym sukcesem, pierwsze 3 miejscówki w pełni zaspokoiły zapotrzebowanie, pozostałych już nie sprawdzałem, niech będą dla innych.
Po drodze, sprawdziłem miejsca na płomiennice oraz boczniaki, niestetyvtubjuz tak dobrze nie było. Jeden boczniak w bardzo kiepskim stanie został na pniu, płomiennic nie było wcale.
Mimo wszystko jestem zadowolony, w lesie naprawdę........ pięknie, przez chmury prubuje przebijać słońce, do tego padający śnieg, super.
Ucha już na patelni, a po takiej porcji tlenu, przyjemnością coś zjem 😜
Pozdrawiam
🍄🇦🇹
dodaj grzybobranie
  • Akk] #142 · Każda pora roku ma swój urok. 3.12 14:08
  • Akk] #142 · Coś tam jednak żyje poza uszkami 😉 3.12 14:08
  • Gucio #258 · Gratuluje. Super, sporo grzybów znalezionych i plan wykonany. 3.12 15:11
  • RoStrze #61 · Witaj. Myślałem przez chwilę że na głównym jest zdjęcie zbioru 😂 Smaczne są ucha w hińszczyznie 😀 Ja dziś prawie ich nie spotkałem. Za to widziałem płomiennie. A spacer w zimowym lesie to jest piękne przeżycie. Pozdrawiam 🙂 3.12 17:16
  • Yaga #272 · Owocny spacer i jedzonko jak talala :), pozdrawiam :). 4.12 16:37
  • Tomek G #822 · Prawda w lesie o każdej porze roku jest urok. Gratuluję zdobyczy leśnych. Pozdrawiam 8.12 18:08
  • +dopisek (po zalogowaniu)