Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

czwartek 9.WRZ
krykaz
doniesień: 31 / 2🏆
(15/h) przejażdżka rowerem, na granicy miasta, las mieszany - zbiór super: 24 prawdziwki, 14 podgrzybków, 2 koźlarze brązowe.
przedwczoraj
Grzybowy Kapelusz
doniesień: 126 / 12🏆
(25/h) Cześć Wam :) Szybki wypad po pracy i namierzonych 30 borowików. Sporo podgrzybków, maślaków, opieniek i siedzuniów. Co do zdrowotności to pokazuję i omawiam wszystko na filmie. Jak ktoś chce wrócić z grzybami do domu to polecam wybrać inny kierunek. No cóż. Taki mamy klimat w tym roku i całkiem możliwe, że tak będzie do końca tego sezonu - obym się mylił. Czego sobie i Wam życzę. Pozdrawiam

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Grzybowy Kapelusz #126 · filmik z dzisiaj:
   https://youtu.be/yuHENZxocks

   Pozdrawiam, 14.9 19:49
  • Villain #162 · obyś się mylił :) 14.9 20:20
  • Yaga #78 · Nie narzekaj Kapeluszu,przecież wiem,że dla Ciebie,(dla mnie też) najważniejszy jest widok grzybków,to jak rosną i jak cudne są.Pozdrawiam:) 15.9 20:40
przedwczoraj
Terminator grzybowy
doniesień: 18 / 3🏆
(30/h) Relaksacyjny wypadzik z siostrą i synkiem:) Nowe miejsce, wędrówka przez las bez szczególnego wybierania miejsc i szukania :):)
niedziela 12.WRZ
mci
doniesień: 2
(25/h) Spacer z synem, grzybiarzy dużo, grzybów raczej mało. Pewnie ma to związek z brakiem opadów w ubiegłym tygodniu. W weekend popadało więc w lesie już bardzo mokro - powinno odżyć. Udało się trafić nieodwiedzany wcześniej zagajnik a w nim pokaźne stado dojrzałych już borowików :) niestety większość z lokatorami.
sobota 11.WRZ
zawracik
doniesień: 55 / 9🏆
(40/h) Dwugodzinny, wczesnoporanny (od świtu) wypad w znane miejscówki zaowocował zbiorem 78 prawdziwków (w większości maluchów), ok. 40 koźlarzy, 25 podgrzybków, ok. 100 opieniek i 2 siedzuni sosnowych. Zbierały dwie osoby. Bardzo sucho, cała nadzieja w deszczu.
sobota 11.WRZ
maydayy
doniesień: 38 / 3🏆
(25/h) Las bukowy , 95 borowików, 2 kozie brody , kilka maślaków ,2 kurki 85% borowików miało robaczywe nogi, kapelusze na szczęście całe.
Robię juz zapasy na zimę, zalewa i słoiki poszły w ruch.
przedwczoraj
maydayy
doniesień: 39 / 3🏆
(15/h) Las bukowy
30 borowików
4 ceglaste

... szerzej o tym grzybobraniu ... Witajcie. Wypad do lasu na dwie godziny przed zmrokiem. Dużo robaczywych , kapelusze w większości zdrowe ale nogi w 90% trafione przez robactwo. Co raz więcej strzyżaków, następny wypad w kominiarce. Pozdrawiam wszystkich miłośników leśnych darów 😀
przedwczoraj
Kurak
doniesień: 17 / 1🏆
(13/h) Po weekendzie na mojej miejscówce zostały same resztki. Udało się znaleźć 41 borowików w 3h. Jeśli chodzi o zdrowotność to tragedia. Znowu same kapelusze tylko do zabrania a drugie tyle zostało w lesie. Widać że jest już znacznie mniej niż przed weekendem ale wciąż można znaleźć malutkie więc to nie koniec. Martwi tylko fakt że małe dzieciaczki już z robaczkami. W lesie ogólnie sucho. Przydałoby się więcej deszczu.
sobota 11.WRZ
krzys
doniesień: 5 / 1🏆
(40/h) Godzinny wypad we dwoje do lasu 80 podgrzybków,3 prawe,12 kań oraz 1 kurka. W lesie sucho ,musi popadać.
przedwczoraj
krzys
doniesień: 6 / 1🏆
(40/h) Dwie godziny w lesie.Podgrzybki,zajączki ,kanie oraz jeden czerwony .
niedziela 12.WRZ
Konstancja
doniesień: 21 / 1🏆
(30/h) Normalnie strach wejść do lasu, grzyby rzucają się pod nogi! Miała być szybka przebieżka a tu żółciutkie maślaczki, tam podgrzybki..
-A kysz! Nie kuście! Przecież nie będę biegać z siatką.
Mknę przez rudość i zieloność nieczuła na owocników wdzięki. Do czasu. Przy ścieżce puszył się ON. Mniejszy od parasola, ale niedużo. Prawdziwek- marzenie. Nie mogłam go tak samego zostawić. Tuż obok następne. Do tego dwa gigantyczne borowiki ceglastopore. Siatka wypchana, niczym na promocji w Lidlu. Koniec biegania, powrót spacerem. To już zebrałam te maślaczki...

poniedziałek 13.WRZ
Pora na grzyby
doniesień: 30 / 3🏆
(7/h) To już trzeci raz sprawdzian tego samego miejsca o wielkości 25m2 przy brzózkach. W piątek nie było nic a dzisiaj kolejne wyskoczyły. To ciekawy eksperyment z obserwowaniem tego samego miejsca przez 2 tygodnie. Ogólnie było 5 zbiorów co dwa dni i po weekendzie. Najsłabszy był ostatni piątek ale deszcz przynosi nadzieję na kolejny wysyp czego wszystkim życzę.
sobota 11.WRZ
Lessek (bez logowania)
doniesień: ≥6
(150/h) Po padało. Cały mokry ale szczęśliwy. Moja miejscówka zaczęła rodzić. Pozdrawiam
2021.9.11 19:49
niedziela 12.WRZ
Lessek (bez logowania)
(60/h) Szybki spacer po obiadku. Odziwo większość zdrowa
2021.9.12 15:59
sobota 11.WRZ
Roberto (bez logowania)
(30/h) W lesie sucho ale wyniki są , pojawiły się małe podgrzybki. Dobrze , że pada , znowu będzie dobrze
2021.9.12 14:50
sobota 11.WRZ
Konstancja
doniesień: 20 / 1🏆
(50/h) Krótki spacer po przydomowym lesie. Grzyby naprawdę chcą rosnąć. Rozmaite maślaczki i podgrzybki. Opieńki. Minęłam tez pana z prawdziwkami :-)
niedziela 12.WRZ
Wojtek NN
doniesień: 1
(120/h) Wiekszość podgrzybki, kilka prawdzików, wszystkie młode, musi popadać ale każdy coś dla siebie znajdzie
niedziela 12.WRZ
krykaz
doniesień: 33 / 2🏆
(60/h) Szacunkowa ilość na h, razem 3 kosze zebrane przez 2 osoby w ciągu 3,5 godz. Kilka sztuk koźlarzy, maślaków, reszta podgrzybki wszelkiej maści, wielkości i zdrowotności. To miał być rekonesans - co widać, słychać i czuć w lesie po opadach deszczu oraz co zostało po weekendowych grzybobraniach. Godziny popołudniowe ( 13-16,30), w lesie cicho, czysto i pusto,siąpi deszczyk i atakują podgrzybki. Cudownie, gdyby tylko nie te skoczogonki. No cóż, kiedyś trzeba było spotkać się z nimi oko w oko, na szczęście zaatakowana tylko jedna miejscówka. Dobrze że udało się znaleźć chętnych na nadwyżki :))