duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witajcie. Wycieczka po urokliwych lasach świętokrzyskich bardziej dla relaksu i sprawdzenia co się dzieje w lesie, niż z nastawieniem na pełny kosz. Dość sucho, chociaż w koleinach dróg są kałuże. W lesie bukowym na wzgórzach troszkę pieprzników i moje pierwsze mleczaje smaczne 🙂 (Choć w sumie niezbyt mi smakowały) poza tym większość to grzyby blaszkowe - gołąbki, drobnołuszczaki. Jeden koźlarz grabowy do wzięcia i kilka schodzących. Borowików ani śladu, a za to 2 goryczaki 😁 W niższych partiach spotkałem kilka ceglasi i gorzkoborowików żółtoporych (2 zabrałem znów myląc je z ponyrymi😏)
Pojawiają się też kolczaki obłączaste 🙂 Spacer w sumie z 6 godzin w różnych lasach na różnej wysokości - od czysto bukowych, przez mieszane buk- jodła, do czysto jodłowych. Miło spędzona sobota. Życzę Wam opadów i ciekawych grzybów w koszach. Pozdrawiam. Na głównym ponurnik aksamitny - bardzo fotogeniczne grzybki.