duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ja nie będę szeroko podsumowywać bo nie bardzo mam co. podgrzybków, kurek jak na lekarstwo. Całkowity brak aksamitków. Ogromny niedosyt kozaków ☹️ Prawdziwki ledwo dały radę ale w większości robaczywe. Jedyny plus to zdecydowanie rok szmaciaka 😁 A że to mój ulubiony grzyb do jedzenia, mimo słabej adrenaliny przy zbieraniu, nie było tak źle🙂 Rok dziwny ale zapasy są dla mnie i innych.
Przy okazji życzę by Nowy Rok był czasem, w którym spojrzy się inaczej, może nieco łagodniej na swoich bliskich i przyjaciół, zrealizuje marzenia, które od dawna kurzą się na którejś z półek wyobraźni, zadba wreszcie, tak jak się sobie rokrocznie obiecuje o zdrowie. Życzę by w nadchodzących miesiącach każda łza w oku miała smak szczęścia, by nadziei płomiennie nie gasły w mroku a każde marzenie spełniło się jak najszybciej. Wszystkiego dobrego dla wszystkich z tego portalu i naszego przewodnika po tajemniczym świecie grzybów Pana Marka 🍾🥂🙂