duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witam leśnych ludzi. Pozostałości lasu sosnowego bory okolice RYTLA. Dziś po pracy. Godzinny poobiedni spacer z żoną. Przy drogach las ogarnięty ale trochę głębiej wygląda tak jak na zdięciu. Zebraliśmy 82 podgrzybki brunatne młode zdrowe 17 gąsek zielonych (było więcej lecz zamieszkałych) 4 piękne rydze. Spotkaliśmy także 3 borowiki ale zostały w lesie na rozsiew. W lesie sucho się robi pomimo środowego deszczu ale podgrzybki pchają się na świat. Rekonesans przed jutrzejszym wypadem zaliczony. Pozdrawiam grzybniętych i pełnych koszyków życzę.
O nawałnicy z przed czterech lat ciężko zapomnieć. Był las i nie ma lasu. Nie wszedłem do tego rumowiska aż żal patrzeć. Trzeba to posprzątać i posadzić nowy las. Może za 30-50 lat ktoś w nim grzybki pozbiera.