Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

poniedziałek 19.LIP
Kikuś
doniesień: 58 / 6🏆
(35/h) Cześć Wszystkim, dziś 2 godziny po stałych miejscówkach. 74 usiatki i trochę kozaków grabowych. Zbieranie na poważnie, nie tak jak wczoraj. Jest dobrze! Wysyp/pojaw trwa, choć sądziłem, że to już koniec. Usiatki młode i większość twarda, może coś z tego będzie. Grzybki rosną nie w każdej miejscówce, trzeba być czujnym i sprawdzać. Ale frajda!
PS. 85% czapek zdrowa!😁

... szerzej o tym grzybobraniu ... Tego było mi trzeba. W lesie mokro, bez upału i mało robactwa. Chce się żyć!!! Usiatki całymi rodzinkami, po 3-5 w miejscu. Chwilo, trwaj....
wczoraj
Warmińska Grzybiarka
doniesień: 28 / 3🏆
(40/h) Witam Wszystkich po sezonie ogórkowym:-)) W temacie grzybowym wygląda to tak: las iglasty pieprznik, pieprznik i kurki:-) tylko w wysokim mchu, tam najwilgotniej. Występują w różnych rozmiarach od XS do XL, poza tym nic szczególnego - gołąbki, muchomory itp. Las liściasty można powiedzieć krótko: dla mnie prawie pusto - pojedyncze, starsze borowiki szlachetne w większości z robactwem:-( muchomory, gołąbki (uwaga dla miłośników gołąbków - spory pojaw muchomora zielonawego), nawet kurki w odwecie. Susza! nadzieję daje deszcz, który wieczorem spływał kaskadami po ulicach:-) Wybaczcie zapomniałam zrobić zdjęcie po grzybobraniu, wiec jest po wieczornym przetworzeniu:-)