Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 30.MAJ
SOSNA74
doniesień: 6
(10/h) Chodząc dokoła jeziora zauważyłem, a dziś pstryknąłem fotkę żółciaków. Widziałem jeszcze jedne, dopiero "pączkujące" ale przy samej ścieżce i myślę, że nie znający się na rzeczy je zniszczą. Nie zbieram tych grzybów, dlatego amatorom tych grzybów z Choszczna proponuję się porozglądać i zebrać je.
wczoraj
Ina
doniesień: 120 / 8🏆
(0/h) Rekonesans w lasach bukowych. Las dopiero się budzi. Trochę blaszkowców, sczerniałe szczątki jakiś wiosennych grzybów, kilka trucheł ceglastoporych. Brak małych ceglasi, nie ma ani gołąbków, ani muchomorów. Pocieszający jest widok bujnej zieleni w zagłębieniach, oczkach wodnych. Dzięki mokrej zimie i wiośnie zmniejszył się deficyt wód gruntowych, to dobra wróżba dla sezonu.
przedwczoraj
Ina
doniesień: 119 / 8🏆
(1/h) 20 minutowy rekonesans na styku lasu sosnowego i mieszanego. Startują kurki, znalazłam ich kilkanaście gniazd. Maleństwa jeszcze, może zdążą podrosnąć przed zapowiadanymi upałami. Oprócz nich były jeszcze dwa ceglastopore, takie średniaki. W lesie po wczorajszej ulewie mokro, jednak silny wiatr osusza szybko sciółkę.