duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ciężko to racjonalnie skomentować, ta sama miejscówka co w czwartek, przez 3 dni nikt się na niej nie pojawił, więc grzyby zostały.... tylko zamiast nie zebranej wtedy 40, było ich tam.... 260 (!). Dodatkowo jeszcze kilkadziesiąt w innych częściach lasu najczęściej w dużych grupach, stąd liczba znalezionych przez 2 h to ponad 320 szt. - 40 z czwartku = 280 szt. nowych borowików usiatkowanych. O dziwo, zbiorem z robalami podzieliłem się w stosunku 70 do 30 dla "braci mniejszych", co jak na czerwcowe usiatki to i tak całkiem nieźle. I jeszcze taka obserwacja: tam gdzie ślimak, tam mniej robaków.
Poza tym, w lesie innych grzybów praktycznie brak, spotkałem 2 muchomory czerwieniące, 4 koźlarze grabowe i parę gołąbków