duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Niecałe 4 godz. w lesie z dominacją buka (poza tym brzoza, świerki, olsza i in.). Pojaw muchomora czerwieniejącego (zbierałem tylko ładniejsze i zdrowe), duże ilości różnych gołąbków (zebrałem wybrane), rurkowych jak na lekarstwo, a borowików 0. 5 stanowisk łuszczaka zmiennego, z których zebrałem trochę. Zebrałem: - muchomor czerwieniejący - 60, - muchomor twardawy - 2, - muchomor żółtawy - 1, - koźlarz - 5, - podgrzybek złotawy - 2, - gołąbki - 25 (dzielę przez 2), - pieprznik pomarańczowy - 30 (dz. przez 4), - łuszczak zmienny - 70 (dz. przez 5), - mleczaj smaczny - 3, - czarcie jajo - 1.
Mimo, że zbiór nie imponuje, jeśli chodzi o "szlachetność" grzybów, to nie narzekam, bo lubię muchomorki czerwieniejące, a przede wszystkim dlatego, że dziś było "prawdziwe" grzybobranie, tzn. co chwilę warto było pochylić się za jakimś grzybem wartym zainteresowania - słowem: działo się. Zabrakło tylko kropki nad i w postaci choćby kilku borowików, na które - po ostatnich wycieczkach - mocno liczyłem, a tu: nic.