duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Rurkowców u mnie wciąż nie uświadczyłem, ale i tak dziś wyszło nieźle. W planie był ostatni pozysk (już piąty:) ze stanowiska żółciaka siarkowego - wyszły 3 kępki - oraz zebranie próbek świecznicy rozgałęzionej na suszka do GREJ. Ale po drodze (las liściasty dąb, brzoza, topole i in.) trafiło się niespodziewanie spore stanowisko łuszczaka zmiennego - zebrałem 52 sztuki, do statystyk dzielone przez 4. Wszystko zajęło mi mniej niż 50 min.
Po kilku podejściach do identyfikacji łuszczaka zmiennego, ale bez konsumpcji, dziś zapadła decyzja - teraz albo nigdy:). Cechy charakterystyczne są (łuseczki na trzonach), ilość przyzwoita, do tego pora raczej za wczesna na hełmówkę obrzeżoną. Jeśli od dziś przestanę donosić na tym portalu, to znaczy, że się pomyliłem...