© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
monokultura sosnowa na nadbużańskich górkach polodowcowych: około 400 podgrzybków, około 30 zielonek, kilkanaście płachetek, a z zaobserwowanych morze sarniaków i ocean wodnichy późnej.
Witajcie. Z rana o dziwo w lesie pusto i mogłem się w ciszy delektować pięknem mglistego lasu. Aczkolwiek z każdym kwadransem przybywało coraz to więcej samochodów a błoga cisza zamieniła się w niekończące się pokrzykiwania, pohukiwania, pogwizdywania i nawoływania. I znów musiałem zmienić miejscówkę na bardziej bezludną. A jeśli chodzi o grzybki a raczej podgrzybki to zmiana na plus. Może i nie jest więcej niż tydzień temu, ale są one w lepszej kondycji zdrowotnej, co diametralnie poprawiło dane statystyczne. Pozdrawiam i do usłyszenia 11-go, który już od kilku lat jest również świętem podgrzybka - w szczycie jego wysypu.