© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
O dziwo ! 25 grzybów/ 1 godzinę. Przestało padać no bierzemy d.... w troki i w las , ale bez wielkich oczekiwań bo wiadomo że susza,pada dopiero od 24 h a grzyby po deszczu rosną szybko ale nie aż tak (chyba ?). No to pierwszy las , buki , trochę dębu , topole , no i mamy ceglasie w roli głownej :15 szt. , 4 szt. szlachetnego , 3 podgrzybki , 2 kozaki babka no i garstka maślaków róznego autoramentu. Potem w świerki i sosny , tu podgrzybki : sporo i znowu ciutkę maślaków. Dalej znowu buki i świerki , 1 szlachetny , kilka podgrzybków , ciśniem dalej , podgrzybki , miejscowo dużo maślaków .
Większość osobników średnich , a więc kilkudniowych ale pojawiły się też młode (w mniejszości) podgrzybki , maslaki , ceglasie i borowiki szlachetne . Wygląda że deszcz zrobił i zrobi (zważywszy na prognozy) robotę i chyba na dniach będzie co zbierać . Oby i darz grzyb !