© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
10 kęp opieniek, 8 ceglasi, 11 kozaków, 10 prawdziwków. Nie zbierałem gołąbków różnych gatunków i starszych opieniek, chociaż było od groma. Las woła o deszcz, prawdziwki w odwrocie, kozaki popękane, maślaków coraz mniej, podgrzybki się schowały, ceglasie rzadkie, ale ładne, gołąbków i muchomorów wysyp, coraz więcej opieniek. Ten sam las, co ostatnio, staram się poznać dokładnie i o różnych porach roku. Tym razem miejsca bliżej dróg, dużo mniej grzybów niż kilka dni temu. Zamiast prawdziwków, w tych samych miejscach pojawiły się opieńki i kozaki.
Kiedy uświadomiłem sobie, że przyjechałem na grzyby, a nie po grzyby, prawdziwki znalazły się same. Poza tym jeszcze parę innych fajnych znalezisk. Spokojnie, bez parcia, nazbierałem i to zdrowych.