© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
75 borowików wynikłych wrzosowych amerykańskich (złotakow),7 prawdziwkow,33 podgrzybki, 25 modrakow, 1 maślak.4 godziny grzybobrania.
Dziś trochę słabiej bo po weekendzie wybierane a deszczu brak więc rosną powoli zasilane rosą. Ale pokazują tu się młode grzyby częściowo zmęczone susza ale i podgrzybki i złotaki jakoś radzą sobie z niekorzystnymi warunkami. W przeciwieństwie do innych miejscówek tu sezon jeszcze będzie się rozkrecal przynajmniej jeśli chodzi o podgrzybki,pewnie niedługo gąski i sarniaki.Dzis znalazłem dwa sarniaki dachowkowate niestety jeden robaczywy,a drugi rósł w takim miejscu że rozwalił mi się więc zostawiłem go w lesie.Prawdziwki zdrowe , było więcej ich ale juz z kilkoma dziurkami w ogonku.Podgrzybki to samo ,gdybym pochodził nie za borowikami to można było więcej uzbierać. Oprócz tego były też sitaki.