© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
6 kozlarzy czerwonych, 2 kozlarze szare,kurki nie liczyłem ale więcej niż poprzednio, ale jakiegoś totalnego wysypu nie ma tzn.calkiem dużo jak na powycinany w połowie las i na moją bolaca stopę i przez to powolne chodzenie ale bez szału. Zbiór w około 5 godzin odliczajac już drogę z jednego lasu do tych pozostałych.
Dzisiaj Niedziela wolna,jutro na popołudniu do pracy więc mogłem spokojnie pochodzic po lesie ppowoli.Mozna byłoby nazbierać i więcej gdybym zaczął chodzić bliżej Żelechowa od drogi na Siestrzen i nie kręcąc się za czerwoniakami od Ojrzanowa .Zrobiłem przez to sporo kilometrów pieszo.Zbior ogólnie wokół tych czterech miejscowości. Oprócz tego było więcej kozlarze szarych ale robaczywe, tak samo 1 borowik i podgrzybek.Pokazalo się sporo muchomorow czerwieniejacych i panienek oraz czerwonych gołąbków.