© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć😁 18 borowików szlachetnych, 16 borowików ceglastoporych, 4 koźlarze czerwone, 6 maślaków żółtych 12 koźlarzy grabowych, 1 kurka w trzy godziny chodzenia popołudniową porą.
Po całym tygodniu nadgodzin, jeden dzień wolnego, a jutro do pracy fu....,w piątek byłem w domu 21, więc dzisiaj nie było mowy o jakimś dłuższym wypadzie. Trzy godzinki jednak wystarczyły żeby zebrać prawie cały koszyk😁. Prawdziwki w większości zdrowe, poza tymi rosnącymi w słońcu, maślaków znowu pełno ale same robaczywe, koźlarze grabowe nawet zdrowe, jedna kurka, to dopiero niespodzianka była. Las namoczony do granic możliwości, czasem nie można było przejść znanymi ścieżkami. Jeśli chodzi o wysyp to tylko miejscami więcej koźlarzy grabowych, ale na nich raczej się nie skupiałem, poza tym pusto, no i jedno miejsce w którym rosło około 30 małych prawdziwków, z czego 10 nadawała się do zabrania, a reszta za mało. Nie wiem czy przetrwają, bo ślimaki i żuki jedzą wszystko, i dodatkowo woda sprawiła, że niektóre już były zgnite. No i to by było na tyle do usłyszenia. Cześć🤗