© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć😊. Wrzucam zdjęcia różnych grzybków z ostatniego tygodnia, ale bardzie chciałem dodać kilka ładnych zdjęć z widoczkami, które pokażę w dopiskach. Z ważnych informacji, dziś znaleziono pierwszego borowika ceglastoporego w PL, widziałem na necie. U mnie jak widać na pierwszym zdjęciu wystartowały żagwie łuskowate, po prawej u góry jest krążkownica wrębiasta, po lewej u dołu piestrzenica kasztanowata, (te grzyby radzą sobie nieźle i cały czas pojawiają się nowe) i na ostatnie fotce boczniaki topolowe, które dzisiaj spotkałem na kilku drzewach.
Czas smardzów i smardzówek na moich miejscówkach, dobiegł już końca, rosną jeszcze jakieś suszki, ale już nie robię im fotek. Śledzę również losy mojej piestrzenicy olbrzymiej, o ile to naprawdę ona? Ciekaw jestem czy urośnie, czy wyschnie zanim osiągnie normalne rozmiary. Z brakiem tych smardzowatych (smardz jadalny, mitrówka, naparstniczka stożkowata), które teraz powinny rosnąć już się pogodziłem i bardziej nastawiam się już na pierwsze grzyby rurkowe i następną część sezonu😊. Pozdrawiam i do usłyszenia😊