© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Nie wytrzymałem, po wczorajszych przygarażowych znaleziskach wyrwałem w "leśne ostępy" położone na tyłach CH M1. Miałem trochę szczęścia, znalazłem kilka kęp zimówek i trochę "uszek", jednak te drugie zostały na gałęziach, bo w domu mam uszek z grzybami całą michę. Na zdjęciu głównym dynga (tęcza po noszymu), która na chwilę rozświetliła brzydkie dziś niebo.
Zupełnie przypadkiem spojrzałem na licznik i zobaczywszy, że to jest moje jubileuszowe doniesienie, postanowiłem taką okazję uczcić paroma rymami: Wciąż na forum tym donoszą Grzyboświry - tuzy wielkie, Jedni płomienice koszą, Lub się chwalą jakimś żelkiem. Są też tacy, co boczniaka Wytną i mi robią smaka. Więc i ja się dziś zebrałem, Póki cieszę się mym zdrowiem, A co w lesie oglądałem, To w dopiskach Wam opowiem.