Skorowidz nazw grzybów na literę A

indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
abo
Abortiporus - różnoporek
 — biennis (Bull.) Singer - różnoporek dwuwarstwowy E
 — fractipes (Berk. & M.A. Curtis) Gilb. & Ryvarden - różnoporek drobnopory E
abs
Absconditella - błończyk
 — celata Döbbeler et Poelt - błończyk murszowy
 — delutula (Nyl.) Coppins et H. Kilias - błończyk malutki
 — fossarum Vězda et Pišut - błończyk piaskowy
 — lignicola Vězda et Pišut - błończyk wątły
 — pauxilla Vězda et Vivant - błończyk niewidek
 — sphagnorum Vezda et Poelt - błończyk torfowcowy
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
aca
Acanthophiobolus helicosporus (Berk. & Broome) J. Walker
Acarospora - wielosporek
 — albomarginata (H. Magn.) Clauzade et Cl. Roux - wielosporek obrzeżony
 — badiofusca (Nyl.) Th. Fr. - wielosporek ciemnobrunatny
 — cervina A. Massal. - wielosporek płowy
 — complanata H. Magn. - wielosporek pośredni
 — erythrocarpa (Malbr.) Hue - wielosporek rumiany
 — fuscata (Schrad.) Arnold - wielosporek brunatny
 — gallica H. Magn. - wielosporek galijski
 — glaucocarpa (Wahlenb.) Körb. - wielosporek siwy
 — impressula Th. Fr. - wielosporek wytłoczony
 — insolata H. Magn. - wielosporek opalony
 — macrospora (Hepp) Bagl. - wielosporek większy
 — moenium (Vain.) Räsänen - wielosporek łuseczkowaty
 — nitrophila H. Magn. - wielosporek ptasi
 — oligospora (Nyl.) Arnold - wielosporek rozsiany
 — peliscypha Th. Fr. - wielosporek szorstki
 — sinopica (Wahlenb.) Körb. - wielosporek żelazisty
 — tongleti Hue - wielosporek nikły
 — umbilicata Bagl. - wielosporek opylony
 — veronensis A. Massal. - wielosporek weroaski
 — versicolor Bagl. et Carestia - wielosporek pstry
Acarosporaceae - wielosporkowate
ach
Achroomyces disciformis (Fr.) Donk
Achroomyces effusus (J. Schröt.) Mig. EX
Achroomyces sebaceus (Berk. et Broome) Wojewoda ⟶ Naohidea sebacea (Berk. & Broome) Oberw. E
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
acr
Acrocordia - rzędnica
 — cavata (Ach.) R.C. Harris - rzędnica wgłębiona
 — conoidea (Fr.) Körb. - rzędnica ostrokrężna
 — gemmata (Ach.) A. Massal. - rzędnica pospolita
 — salweyi (Leight. ex Nyl.) A.L. Sm. - rzędnica Salweya
 — subglobosa (Vězda) Poelt - rzędnica półkulista
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ade
adelka Pilata - Adelolecia pilati (Hepp) Hertel et Hafellner
Adelolecia pilati (Hepp) Hertel et Hafellner - adelka Pilata
Adelphella babingtonii (Berk. et Broome) Pfister, Matočec & I. Kušan
aeg
Aegerita candida Pers. - bulwkowiec mączysty
aer
Aeruginoscyphus sericeus (Alb. et Schwein.) Dougoud
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
aga
Agaricaceae - pieczarkowate
Agaricales - pieczarkowce
 — incertae sedis
Agaricomycetes incertae sedis
Agaricus L.: Fr. - pieczarka
 — arvensis Schaeff. - pieczarka biaława
 — augustus Fr. (1838) - pieczarka okazała
 — bernardii Quél., Syll. fung. (Abellini) 5: 999 (1878)
 — bisporus (J.E. Lange) Pilát (1951) - pieczarka dwuzarodnikowa
 — bitorquis (Quél.) Sacc. (1887) - pieczarka miejska
 — campestris L. (1821) - pieczarka łąkowa
 — comtulus Fr. R
 — dulcidulus Schulzer V
 — excellens (F.H. Moller) F.H. Moller
 — fuscofibrillosus (F.H. Moller) Pilát
 — impudicus (Rea) Pilát
 — langei (F.H. Moller & Jul. Schäff.) Maire - pieczarka krwawiąca
 — lanipes (F.H. Möller) & Jul. Schaff.) Pilat
 — lutosus (F.H. Møller) F.H. Møller
 — macrocarpus (F.H. Moller) F.H. Moller
 — moelleri Wasser
 — niveolutescens Huijsman - pieczarka migdałowa
 — pampeanus Speg.
 — phaeolepidotus (F.H. Moller) F.H. Moller
 — placomyces Peck E
 — porphyrocephalus F.H. Møller
 — praeclaresquamosus A.E. Freeman ⟶ Agaricus moelleri Wasser
 — rusiophyllus Lasch V
 — semotus Fr. (1863) - pieczarka winnoczerwona
 — silvaticus Schaeff. - pieczarka leśna
 — silvaticus var. pallidus (F.H. Moller) F.H. Moller
 — silvicola (Vittad.) Peck (1887) - pieczarka bulwiasta
 — subfloccosus (J.E. Lange) Hlaváček [as 'subflocosus']
 — subperonatus (J.E. Lange) Singer
 — urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Moller) Singer R
 — xanthodermus Genev. (1876) - pieczarka karbolowa
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
agl
aglonia - Atla
 — alpejska - Atla alpina (Metzler ex Zschacke) Savić et Tibell
 — Wheldona - Atla wheldonii (Travis.) Savić et Tibell
ago
Agonimia - drobik
 — allobata (Stizenb.) P. James - drobik leśny
 — flabelliformis Halda, Czarnota et Guzow-Krzemińska - drobik bezbrodawkowy
 — gelatinosa (Ach.) Brand et Diederich - drobik galaretowaty
 — opuntiella (Buschardt et Poelt) Vězda - drobik orzastowy
 — repleta Czarnota et Coppins - drobik meleńki
 — tristicula (Nyl.) Zahlbr. - drobik ciemny
 — vouauxii (de Lesd.) Brand et Diederich - drobik Vouauxa
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
agr
Agrocybe - polówka
 — arvalis (Fr.) Singer (1936) - polówka korzeniasta
 — brunneola (Fr.) Bon
 — cylindracea (DC.) Gillet ⟶ Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini et Angelini - polownica południowa E
 — dura (Bolton) Singer - polówka popękana
 — elatella (P. Karst.) Vesterh. - polówka błotna
 — erebia (Fr.) Kühner ex Singer ⟶ Cyclocybe erebia (Fr.) Vizzini et Matheny, in Vizzini - polówka czekoladowobrązowa
 — firma (Peck) Singer - polówka zamszowa E
 — molesta (Lasch) Singer
 — ombrophila (Fr.) Konrad & Maubl.
 — paludosa (J.E. Lange) Kühner & Romagn. ⟶ Agrocybe elatella (P. Karst.) Vesterh. - polówka błotna
 — pediades (Fr.) Fayod - polówka półkulista
 — praecox (Pers.) Fayod - polówka wczesna
 — pusiola (Fr.) R. Heim - polówka ochrowożółta
 — vervacti (Fr.) Singer - polówka pustotrzonowa
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ain
Ainoa - molinka
 — geochroa (Körb.) Lumbsch et I. Schmitt - molinka ziemna
 — mooreana (Caroll) Lumbsch et I. Schmitt - molinka Moore'a
aks
aksamitka złota - Phaeolepiota aurea (Fr.) Maire (1928) R
aksamitówka złota - Phaeolepiota aurea (Fr.) Maire (1928) R
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
alb
Albatrellaceae - naziemkowate
Albatrellus - naziemek
 — confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar - naziemek ceglasty E
 — cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar - naziemek zielonawy E
 — ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar - naziemek białawy E
 — pes-caprae (Pers.) Pouzar ⟶ Scutiger oregonensis Murrill - naziemek kozionogi E
 — subrubescens (Murrill) Pouzar - naziemek żółtopomarańczowy E
ale
Alectoria - żyłecznik
 — ochroleuca (Hoffm.) A. Massal. - żyłecznik halny
 — sarmentosa (Ach.) Ach. - żyłecznik zwisający
Aleuria - dzieżka
 — aurantia Peck (1869) - dzieżka pomarańczowa
 — cestrica (Ellis et Everh.) Seaver
 — rhenana Fuckel
 — splendens (Quél.) Gillet
Aleurocystidiellum disciforme (DC.) Telleria ⟶ Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. - tarczóweczka krążkowata E
Aleurocystidiellum subcruentatum (Berk. et M.A. Curtis) P.A. Lemke - tarczóweczka wielkozarodnikowa
Aleurodiscus amorphus Rabenh. - tarczówka bezkształtna R
Aleurodiscus aurantius (Pers.) J. Schröt. - tarczówka pomarańczowa EX
Aleurodiscus cerussatus (Bres.) Höhn. & Litsch. - tarczówka żółtawoszara E
Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. - tarczóweczka krążkowata E
Aleurodiscus scutellatus Litsch. E
all
Allantoparmelia alpicola (Th. Fr.) Essl. - czarniaczek alpejski
Allocetraria madreporiformis (Ach.) Kärnefelt et A. Thell - koralinka rozgałęziona
Alloclavaria purpurea (Fr.) Dentinger et D.J. McLaughlin ⟶ Clavaria purpurea Fr. - goździeniec purpurowy E
aln
Alnicola macrospora J.E. Lange ex Favre ⟶ Naucoria salicis P.D. Orton - olszóweczka wierzbowa
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
aly
Alyxoria - szyfrzyk
 — culmigena (Lib.) Ertz - szyfrzyk zielny
 — ochrocheila (Nyl.) Ertz et Tehler - szyfrzyk czarniawy
 — varia (Pers.) Ertz et Tehler - szyfrzyk zmienny
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ama
Amandinea punctata (Hoffm.) Coppins et Scheid. - brudziec kropkowaty
Amanita - muchomor
 — argentea Huijsman - muchomor srebrzysty V
 — aspera sensu auct. mult. fide Checklist of Basidiomyc. of Gr.Br. and Ir. (2005) ⟶ Amanita franchetii (Boud.) Fayod - muchomor szorstki V
 — battarrae (Boud.) Bon - muchomor oliwkowy R
 — caesarea (Scop.) Pers. EX
 — ceciliae (Berk. & Broome) Bas (1983) - muchomor złotawy
 — citrina Pers. (1821) - muchomor cytrynowy
 — citrina var. alba (Gillet) E.-J. Gilbert - muchomor cytrynowy odmiana biaława
 — crocea (Quél.) Singer - muchomor żółtawy
 — decipiens (Trimbach) Jacquet.
 — echinocephala (Vittad.) Quél. - muchomor jeżowaty
 — eliae Quél. (1872) - muchomor białożółtawy
 — excelsa Fr. ⟶ Amanita spissa Fr. - muchomor twardawy
 — franchetii (Boud.) Fayod - muchomor szorstki V
 — friabilis (P. Karst.) Bas (1974) - muchomor olszynowy
 — fulva Fr. - muchomor rdzawobrązowy
 — gemmata (Fr.) Gillet (1874) - muchomor narcyzowy
 — inaurata Secr. ex Gill. ⟶ Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas (1983) - muchomor złotawy
 — inaurata Secr. ex Gillet
 — lividopallescens (Secr. ex Boud.) Kühner & Romagn. - muchomor szaropłowy
 — magnivolvata Aalto - muchomor wielkopochwowy
 — mairei Foley
 — mairei sensu auct. mult. fide Checklist of Basidiomyc. of Gr.Br. and Ir. (2005) ⟶ Amanita argentea Huijsman - muchomor srebrzysty V
 — muscaria (L.: Fr.) Hooker - muchomor czerwony
 — olivaceogrisea Kalamees
 — pachyvolvata (Bon) Krieglst.
 — pantherina DC.: Gonn. & Rabenh. - muchomor plamisty
 — pantherina DC.: Gonn. & Rabenh. var. abietinum - muchomor plamisty odmiana jodłowa
 — phalloides (Vaill.: Fr.) Link: Secr. - muchomor zielonawy
 — phalloides var. alba (Vittadini) J.-E. Gilbert - muchomor zielonawy odmiana biała
 — phalloides-virosa-verna-synonimy - porównanie, synonimy grupy gatunków
 — porphyria Fr. (1805) - muchomor porfirowy
 — regalis (Fr.) Michael - muchomor królewski V
 — rubescens (Pers.) S.F. Gray - muchomor czerwieniejący
 — solitaria (Bull.: Fr.) Merat. ⟶ Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. - muchomor jeżowaty
 — spadicea Pers.
 — spissa Fr. - muchomor twardawy
 — strobiliformis Gonn. & Rabenh. - muchomor szyszkowaty R
 — submembranacea (Bon) Gröger - muchomor brązowooliwkowy
 — vaginata (Bull.: Fr.) Vitt. - muchomor mglejarka
 — verna (Bull.: Fr.) Lamark - muchomor wiosenny
 — virosa (Lamarck) Bertillon - muchomor jadowity V
 — vittadinii (Moretti) Sacc.
Amanitaceae - muchomorowate
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
amp
Amphinema - strzępkobłonka
 — byssoides (Pers.) J. Erikss. - strzępkobłonka włóknista
 — diadema K.H. Larss. & Hjortstam, in Hjortstam & Larsson - strzępkobłonka tatrzańska I
amy
amylek lapoński - Amylocystis lapponica (Romell) Bondartsev et Singer E
Amylocorticiaceae
Amylocorticiellum molle (Fr.) Spirin & Zmitr.
Amylocorticium
 — cebennense (Bourdot) Pouzar E
 — subincarnatum (Peck) Pouzar E
 — subsulphureum (P. Karst.) Pouzar EX
Amylocystis lapponica (Romell) Bondartsev et Singer - późnoporka czerwieniejąca E
Amylostereum - skórniczek
 — areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin - skórniczek świerkowy
 — chailletii (Pers.) Boidin - skórniczek jodłowy
 — laevigatum (Fr.) Boidin - skórniczek jałowcowaty
Amyloxenasma allantosporum (Oberw.) Hjortstam et Ryvarden
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ana
Anaptychia - obrostnica
 — bryorum Poelt - obrostnica mchowa
 — ciliaris (L.) Flot. - obrostnica rzęsowata
 — crinalis (Schleich.) Vězda - obrostnica wysmukła
ane
Anema - placuszek
 — cernohorskyi (Servít) Henssen - placuszek Černohorskiego
 — decipiens (A. Massal.) Forssell - placuszek zwodniczy
ani
Anisomeridium - rzędnik
 — biforme (Borrer) R.C. Harris - rzędnik dwukształtny
 — macrocarpum (Körb.) V. Wirth - rzędnik większy
 — polypori (M.B. Ellis et Everh.) M.E. Barr - rzędnik hubowy
 — ranunculosporum (Coppins et P. James) Coppins - rzędnik jaskrowaty
ano
Anomoporia bombycina (Fr.) Pouzar E
ant
Anthoporia albobrunnea (Romell) Karasiński et Niemelä - wonnoporka białobrązowa E
Anthracobia macrocystis (Cooke) Boud.
Anthracobia melaloma (Alb. et Schwein.) Boud.
Anthurus archeri (Berk.) E. Fischer ⟶ Clathrus archeri (Berk.) Dring - okratek australijski
Antrodia - jamkówka
 — albida (Fr.) Donk
 — albobrunnea (Romell) Ryvarden ⟶ Anthoporia albobrunnea (Romell) Karasiński et Niemelä - wonnoporka białobrązowa E
 — crassa (P. Karst.) Ryvarden V
 — gossypium (Speg.) Ryvarden V
 — heteromorpha (Fr.) Donk R
 — macra (Sommerf.) Niemelä - jamkówka wierzbowa
 — malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk E
 — pulvinascens (Pilát) Niemelä E
 — ramentacea (Berk. & Broome) Donk - jamkówka kurczliwa E
 — serialis (Fr.) Donk ⟶ Neoantrodia serialis (Fr.) Audet - jamkokora rzędowa
 — sinuosa (Fr.) P. Karst. R
 — sordida Ryvarden & Gilb. E
 — xantha (Fr.) Ryvarden V
Antrodiella - jamkóweczka
 — citrinella Niemelä et Ryvarden - jamkóweczka cytrynowa E
 — faginea Vampola et Pouzar - jamkóweczka bukowa
 — foliaceodentata (Nikol.) Gilb. & Ryvarden - jamkóweczka blaszkowoząbkowa E
 — hoehnelii (Bres.) Niemelä ⟶ Antrodiella serpula (P. Karst.) Spirin & Niemelä - jamkóweczka żółtawa R
 — romellii (Donk) Niemelä - jamkóweczka skórkowata R
 — semisupina (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden, in Ryvarden & Johansen - jamkóweczka półrozpostarta I
 — serpula (P. Karst.) Spirin & Niemelä - jamkóweczka żółtawa R
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
any
anyżak pachnący - Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki
anz
anzina blada - Anzina carneonivea (Anzi) Scheid.
Anzina carneonivea (Anzi) Scheid. - anzina blada
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
aph
Aphroditeola olida (Quél.) Redhead et Manfr.
api
Apiocrea chrysosperma Tul. & C. Tul.
apo
Aporpium caryae (Schwein.) Teixeira & D.P. Rogers ⟶ Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid - porotrzęsak szarawy E
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ara
Arachnopeziza aurata Fuckel
Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel - pajęczynkokustrzebka złotożółta
Arachnopezizaceae
arc
Arctoparmelia - tapetka
 — centrifuga (L.) Hale - tapetka pierścieniowata
 — incurva (Pers.) Hale - tapetka pokrzywiona
arm
Armillaria - opieńka
 — borealis Marxm. & Korhonen (1982) - opieńka północna
 — cepistipes Velen. (1920) - opieńka cebulotrzonowa
 — ectypa (Fr.) Lamoure ⟶ Desarmillaria ectypa (Fr.) R.A. Koch et Aime - podopieńka torfowiskowa
 — lutea Gillet (1873) - opieńka żółtawa
 — mellea (Vahl) P. Kumm. s.str. - opieńka miodowa właściwa
 — mellea sensu lato - opieńka miodowa (s.l.)
 — ostoyae (Romagn.) Herink (1973) - opieńka ciemna
 — tabescens (Scop.) Emel (1921) - opieńka bezpierścieniowa E
arr
Arrhenia - pępówka
 — acerosa (Fr.) Kühner [as 'acerosus'] - języczek półkulisty V
 — baeospora (Singer) Redhead, Lutzoni, Moncalvo et Vilgalys
 — chlorocyanea (Pat.) Redhead
 — epichysium (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys - pępówka nadrzewna
 — gerardiana (Peck) Elborne
 — griseopallida (Desm.) Watling
 — lobata (Pers.) Kühner & Lamoure ex Redhead E
 — obscurata (D.A. Reid) Redhead, Lutzoni, Moncalvo et Vilgalys
 — peltigerina (Peck) Redhead, Lutzoni, Moncalvo et Vilgalys
 — retiruga (Bull.) Redhead - języczek siatkowany E
 — spathulata (Fr.) Redhead E
 — sphagnicola (Berk.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys V
 — velutipes (P.D. Orton) Redhead, Lutzoni, Moncalvo et Vilgalys
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
art
Arthonia - plamica
 — arthonioides (Ach.) A.L. Sm. - plamica plamista
 — atra (Pers.) A. Schneid. - plamica czarna
 — calcarea (Sm.) Ertz et Diederich - plamica nawapienna
 — cinereopruinosa Schaer. - plamica szarawa
 — cinnabarina (DC.) Wallr. - plamica czerwonawa
 — didyma Körb. - plamica dwoista
 — dispersa (Schrad.) Nyl. - plamica rozsiana
 — elegans (Ach.) Almq. - plamica nadobna
 — exilis (Flörke) Anzi - plamica cienka
 — fuliginosa (Turner et Borrer) Flot. - plamica ciemnobrunatna
 — lapidicola (Taylor) Branth et Rostrup - plamica kamienna
 — leucopellaea (Ach.) Almq. - plamica biaława
 — mediella Nyl. - plamica pośrednia
 — muscigena Th. Fr. - plamica mchowa
 — patellulata Nyl. - plamica miseczkowata
 — pruinata (Pers.) A.L. Sm. - plamica przyprószona
 — psimmythodes Nyl. - plamica wątpliwa
 — punctiformis Ach. - plamica kropkowata
 — radiata (Pers.) Ach. - plamica promienista
 — spadicea Leight. - plamica kasztanowata
 — tumidula (Ach.) Ach.  ⟶ Arthonia cinnabarina (DC.) Wallr. - plamica czerwonawa
 — vinosa Leight. - plamica ponura
Arthoniaceae - plamicowate
Arthopyrenia - kapturnica
 — grisea (Schleich. ex Schaer.) Körb. - kapturnica szara
 — inconspicua J. Lahm - kapturnica cienka
 — persoonii A. Massal. - kapturnica Persoona
 — salicis A. Massal. - kapturnica wierzbowa
Arthothelium - plamiec
 — ruanum (A. Massal.) Körb. - plamiec jasny
 — spectabile Flot. ex A. Massal. - plamiec okazały
Arthrorhaphis - cytrynka
 — alpina (Schaer.) R. Sant. - cytrynka alpejska
 — citrinella (Ach.) Poelt - cytrynka żółta
 — grisea Th. Fr. - cytrynka szara
Arthrosporum populorum A. Massal. - fasolnica topolowa
Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich - świecznica rozgałęziona V
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
asc
Ascobolaceae
Ascobolus
 — behnitziensis Kirschst.
 — brassicae P. Crouan et H. Crouan
 — ciliatus Berk.
 — demangei Pat.
 — foliicola Berk. et Broome
 — immersus Pers.
 — sacchariferus Brumm.
 — viridis Curr.
Ascocoryne - galaretnica
 — albida (Berk.) Seifert
 — cylichnium (Tul.) Korf - galaretnica pucharkowata
 — inflata D.E. Wilson
 — sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson (1967) - galaretnica mięsista
Ascodichaena rugosa Butin
Ascomycota - grzyby workowe
Ascotremella faginea (Peck) Seaver (1930) - workotrzęsak galaretowaty V
asp
Aspicilia - dzbanusznik
 — aquatica Körb. - dzbanusznik wodny
 — cinerea (L.) Körb. - dzbanusznik popielaty
 — coronata (A. Massal.) Anzi - dzbanusznik koronkowy
 — faginea Eitner - dzbanusznik buczynowy
 — goettweigensis (Zahlbr.) Hue - dzbanusznik przedziwny
 — grisea Arnold - dzbanusznik szary
 — intermutans (Nyl.) Arnold - dzbanusznik odmienny
 — laevata (Ach.) Arnold - dzbanusznik gładki
 — obscurata (Fr.) Arnold - dzbanusznik ciemny
 — pelobotryoides Eitner - dzbanusznik karkonoski
 — polychroma Anzi - dzbanusznik wielobarwny
Aspilidea myrinii (Fr.) Hafellner - flakonka Myrina
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ast
Asterodon ferruginosus Pat. - gwiazdoząb rdzawy E
Asterophora lycoperdoides Ditmar (1832) - grzybolubka purchawkowata R
Asterophora parasitica (Bull.) Singer (1951) - grzybolubka lepka V
Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee - gwiazdoszczetka ochrowa E
Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan - promieniak wilgociomierz E
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
ath
Athalia cerinella (Nyl.) Arup, Frödén et Sochting - bezpleszek woskowaty
Athalia holocarpa (Hoffm.) Arup, Frödén et Sochting - bezpleszek obojętny
Athalia pyracea (Ach.) Arup, Frödén et Sochting - bezpleszek gruszowy
Athalia vitellinula (Nyl.) Arup, Frödén et Sochting - bezpleszek żółtawy
Athallia - bezpleszek
Athelia - błonka
 — arachnoidea (Berk.) Jülich - błonka dwuzarodnikowa
 — epiphylla Pers. - błonka nalistna
Atheliaceae - błonkowate
Athelidium aurantiacum (M.P. Christ.) Oberw. E
atl
Atla - aglonia
 — alpina (Metzler ex Zschacke) Savić et Tibell - aglonia alpejska
 — wheldonii (Travis.) Savić et Tibell - aglonia Wheldona
atr
Atractiellomycetes
indeks · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · Ł · M · N · O · P · R · S · Ś · T · U · V · W · X · Z · Ż
ab  · ac acr · ad  · ag agl agr · ai  · al aly · am amp · an any · ap  · ar art · as ast · at  · au 
aur
Aurantiporus alborubescens (Bourdot et Galzin) H. Jahn ⟶ Odoria alborubescens (Bourdot et Galzin) V. Papp et Dima
Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden - białak czerniejący R
Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar - złotoborowik drobny E
Aureoboletus projectellus (Murrill) Halling - złotoborowik wysmukły
Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. - uszak bzowy
Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. - uszak skórnikowaty R
Auricularia nigricans (Sw.) Birkebak, Looney et Sánchez-García - uszak gęstowłosy
Auricularia polytricha (Mont.) Sacc. ⟶ Auricularia nigricans (Sw.) Birkebak, Looney et Sánchez-García - uszak gęstowłosy
Auriculariaceae - uszakowate
Auriculariales - uszakowce
Auriculariopsis albomellea (Bondartsev) Kotl.
Auriculariopsis ampla (Lev.) Maire - uszaczek kosmaty
Auriporia aurulenta A. David, Tortic et Jelic
Auriscalpiaceae - szyszkogłówkowate
Auriscalpium vulgare S.F. Gray - szyszkolubka kolczasta