duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witajcie. Zachęcony doniesieniami Gucia i Pajka o Amerykanach w okuciach Cybulic małych, oraz po wysłaniu dokładniejszej lokalizacji przez Gucia odbyłem wycieczkę w tamtejsze lasy. Borowik wysmukły kilkanaście sztuk. Maślak zwyczajny ok 150 szt. Zabrane. Ze względu na zdrowotność małe i średnie. Większe w większości do wyrzucenia. Liczone tylko zdrowe. Maślaki w trawie oraz przy niskich sosnach w okolicach poligonu. Pierwszy raz zbierałem te amerykańskie.... może i ładne to są aczkolwiek wg mnie nie posiadają zbytnio ani zapachu ani smaku. Z kosza unosił się tylko zapach młodych maslaczkow.
W lesie jednak nadal sucho. Nie widać nawet trujakow. Miejsca na borowika wysmuklego mocno wyeksploatowane. Las ładny. Teren zamienny od plaskiego lasu po górki aż po duże tereny wydm. Maślaki głównie przy sosnach karłowatych w okolicach wydm. Pozdrawiam i podziękowania dla Gucia.