duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las duży sosnowy. W lesie we mchach wilgotno. Grzybiarzy bardzo dużo ale każdy coś znalazł. Dziś wspólny spacer razem z Marcelem. Borowik szlachetny jeden zdrowy. Złotoborowiki wysmukłe po kilka większość zdrowa. Podgrzyby brunatne po kilkanaście sporo zdrowych. podgrzybki zajączki pojedyńcze większość robaczywych. Suchogrzybki złotopore po kilka większość robaczywych. Maślak pstry jeden zdrowy. Maślaki sitarze pojedyńcze większość zdrowych. Gąski zielonki pojedyńcze większość zdrowych. Pieprzniki jadalne tzw. kurki pojedyńcze zdrowe. Piaskowce modrzaki pojedyńcze zdrowe.
Można spotkać muchomory, gołąbki, tęgoskóry, krowiaki podwinięte, ponurniki aksamitne i inne gatunki grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Oby jeszcze popadało a będzie co zbierać. Marcel zadowolony pierwszy raz zbierał złotoborowiki wysmukłe i to w centrum Polski. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę dużo deszczu i obfitych zbiorów.