duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Co by tu napisać by nie skłamać a dodać otuchy 🥴 panuje bezgrzybie spowodowane brakiem opadów, wysoką temperaturą i wycinką lasów, ale grzyby się nie poddają 🙂 Dzisiaj lajtowo, na pusto, tylko obserwacja 🌲 Zresztą nawet przy wysypie nie dalibyśmy rady bo zmasowany atak muszek, miliony, wchodziły wszędzie, w oczy, usta, włosy, nie dało rady iść 😬😵‍💫 w użyciu wszystkie środki ale one nic sobie z tego nie robiły 😕 Zaobserwowaliśmy pięć małych szmaciaków, przykryte i zostawione na zaś, sześć sitarzy, kilka kolczaków, pojedyncze muchomorki i gołąbki.
Nic co byłoby chociaż zajawką że sytuacja się zmieni na lepsze. Ale nie będę narzekać, bo tydzień temu wracałam codziennie z pełniutkim koszem 😍 a nie wszyscy mieli w tym roku taką możliwość. Życzymy deszczu, dużo deszczu 🌧️🌧️🌧️ W@V