duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las duży sosnowy. W lesie z wierzchu sucho ale pod spodem jest jeszcze wilgotno na drogach jeszcze kałuże są. Grzybiarzy sporo i każdy coś zbiera. Złotoborowiki wysmukłe 6 szt. młode zdrowe. Podgrzyby brunatne po kilka większość robaczywych badź zasiedlonych przez skoczogonki rosną punktowo. Maślak pstry jeden zdrowy. podgrzybki zajączki pojedyńcze większość robaczywych. Sporo rośnie muchomorów, gołąbki, ponurniki aksamitne, krowiaki podwinięte i wiele innych grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Przy okazji odwiedziłem silne błota czyli jezioro polodowcowe. Wciąż można nazbierać jagód.
We wtorek przewidują możliwość opadów deszczu oby się sprawdziło. Dziękuję parze motocyklistów za piękne grzybki szerokości na drodze. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę dużo deszczu i obfitych zbiorów.