duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Zachęcony doniesieniami z lasów starachowickich, postanowiłem i ja znaleźć tam "swój las". Po wytypowaniu szerszego kompleksu leśnego (dziękuję Tuśce za wskazanie miejsca, gdzie można było zaparkować auto), w ciągu godziny udało znaleźć miejscówkę, którą śmiało można byłoby nazwać prawdziwkowym rajem, gdyby nie ogromne zaczerwienie grzybów. Specyfika lasu to jodła z domieszką buka, dębu, grabu i brzozy, mech, trawy, jagodziny i jeżyny (dziękuję Niszczu za dokładne opisanie swojego lasu z czwartkowego grzybobrania, udało mi się znaleźć las o takiej właśnie specyfice). Do koszyków trafiło około
200-250 prawdziwków, w większości same kapelusze lub wykrojki (myślę, ze co najmniej 2 razy tyle zostało w lesie, dużych owocników nawet nie ruszałem), po kilka sztuk: borowika ceglastoporego, koźlarza czerwonego i podgrzyba brunatnego. W tym lesie jeszcze całkiem wilgotno. Udało się znaleźć nawet sporo prawdziwkowych maluchów. Ogólnie pobyt w lesie bardzo przyjemny, udało się zrobić mnóstwo zdjęć. Pozdrawiam.