duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las dębowo - grabowy. W lesie z wierzchu sucho ale pod spodem jest wilgotno. Grzybiarzy brak podobnie jak i grzybów. Podgrzyby brunatne pojedyńcze większość robaczywych. podgrzybki zajączki pojedyńcze większość robaczywych. Piaskowce modrzaki pojedyńcze zjedzone przez żuczki. Maślaki zwyczajne po kilka większość robaczywych. Koźlarze grabowe pojedyńcze stare i pleśniejące. Czarcie jaja po kilkanaście nie zbierałem. Siedzunie sosnowe kilka sztuk sporo małych większe trafiły w dobre ręce. Boczniaki pojedyńcze zdrowe. Muchomory czerwieniejące pojedyńcze nie zbierałem. Można spotkać
pojedyńcze muchomory, gołąbki, purchawki, tęgoskóry, krowiaki podwinięte i wiele innych grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Letni pojaw grzybów dobiega końca teraz będzie jakiś czas przerwy i o ile warunki atmosferyczne pozwolą to będzie wysyp jesienny. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę szybkiego startu jesiennego wysypu, dużo deszczu i obfitych zbiorów.